ERR 2020

Ülevaade Eesti Rahvusringhäälingu tegemistest aastal 2020.

Jaanuar

Turu-uuringute andmetel usaldavad Eesti elanikud enim Päästeametit 96 protsendi suuruse tulemusega. Rahvusringhääling on Eesti elanike seas usaldusväärsuselt üheteistkümnendal kohal 67 protsendiga. Eestikeelses elanikkonnas on rahvusringhäälingu usaldajaid 75 protsenti.

Kantar Emori andmetel on vaadatuim telekanal ETV, mille seltsis veedeti keskmiselt 15,7 protsenti telerivaatamise koguajast. Järgnevad Kanal 2 8,3 protsendi, TV 3 7,7 protsendi ja PBK 5,0 protsendiga. ETV2 osakaal oli 2,7 ning ETV+ osakaal 1,1 protsenti.

Vikerraadio on Kantar Emori andmetel kuulatavuselt teine raadiojaam Eestis, nädalas keskmiselt 271 tuhande kuulajaga. Raadio 4 on kuulatavuselt teine venekeelne jaam – 107 tuhat kuulajat. Raadio 2 – 140 tuhat kuulajat, Klassikaraadio – 88 tuhat kuulajat ja Raadio Tallinn – 28 tuhat kuulajat. (Alates eelmisest aastast on kasutusel uus raadiouuringu läbiviimise metoodika Day-After-Recall meetod.)

Rahvusringhäälingu veebi külastas lõppenud aasta seisuga keskmiselt 535 tuhat unikaalset kasutajat nädalas.

1. jaanuaril jõuab esmakordselt tele-ekraanile Eesti mängufilm, Tanel Toomi "Tõde ja õigus" A. H. Tammsaare romaani ainetel.

4. jaanuaril algab ETV saatesarja "Rakett 69" kümnes hooaeg, kus võistlevad teadushuvilised noored.

6. jaanuaril algab ETV-s dokumentaalsarja "Eesti lood" uus hooaeg, kus linastub üheksa filmi.

13. jaanuaril toob ETV ekraanile Neeme Raua saate "Eesti ÜRO Julgeolekunõukogus: Endast suurem", Eesti uuest rollist maailmapoliitikas.

Jaanuari teisel nädalal teeb ERRi portaal külastatavuse rekordtulemuse: 687 000 külastajaga. ERR.ee külastatavus võrreldes eelmise aasta sama nädalaga oli 138%. Suurima külastajate arvu kasvu tegi kultuuriportaal 44%-ga, järgnes ETV2 21% kasvu ja kokku 30 000 külastajaga, mis on viimase aasta parim tulemus.

16. jaanuaril pälvib Selge Kõneleja tiitli Vikerraadio pikaaegne saatejuht-toimetaja Kaja Kärner.

22. jaanuarist algavad ETV+ eetris ja spordiportaalis iluuisutamise Euroopa meistrivõistluste otseülekanded.

27. jaanuaril algab Raadio 4-s uus 17-osaline saatesari "Rahu igavesti" – Tartu rahu teemadel räägib Peeter Järvelaid.

28. jaanuaril avalikustatakse Eesti Vabariigi Presidendi teenetemärkide saajad, rahvusringhäälingu töötajatest pälvivad teenetemärgi Piret Kriivan, Vahur Kersna ja Tarmo Tiisler, samuti telehääl Toomas Lasmann.

29. jaanuaril antakse üle Aasta Muusiku auhind Kadri Voorandile rahvusringhäälingu muusikatoimetajatelt.

Veebruar

Tartu rahu 100. aastapäeva eel on ERRi programmides rikkalik eriprogramm, mis kulmineerub 1. veebruaril. ETV,  ETV2 ja Vikerraadio teevad ülekande EV100 juubelipeo viimaselt sündmuselt, suurelt diskoõhtult "Eesti tantsib". Lähemalt: https://menu.err.ee/1028831/rahvusringhaaling-tahistab-tartu-rahu-sajandat-aastapaeva-rikkaliku-programmiga

ETV2 tähistab veebruari muusikakuuna ja pakub neljal teisipäeval vaatamiseks haaravaid dokumentaalfilme muusikamaailma silmapaistvatest tegijatest.

4. veebruaril lahkub raske haiguse järel Agu Uudelepp, aastatel 2012-2017 oli ta ringhäälingu nõukogu esimees, seejärel nõukogu liige.

5. veebruaril pälvib Bonnieri preemia Anna Pihl "Pealtnägija" listeeriaskandaalist rääkinud lugude eest.

13. veebruaril, rahvusvahelisel raadiopäeval seavad ERRi raadiojaamad otsestuudio sisse Tallinnas liiklevas trammis ja vahetavad kohad kolleegidega teistest raadiojaamadest. Üllatusi jagub programmidesse läbi terve raadiopäeva ning kõik on oodatud osalema lõbusas raadiomängus.

19. veebruaril kulmineerib ERRi kanalites Jaan Krossi 100. sünniaastapäeva tähistamine, lähemalt: https://menu.err.ee/1036479/jaan-kross-100-rahvusringhaalingu-eriprogramm

19-21. veebruaril korraldab Klassikaraadio Tallinnas Põhja- ja Baltimaade raadiote muusikatoimetajate seminari (Nordic-Baltic Presenters seminar), kuhu tuleb osalejaid kaheksast riigist.

21. veebruaril algab ETV-s ja Klassikaraadios "Klassikatähtede" võistlussaate viies hooaeg, saadet juhib pianist Johan Randvere.

24. veebruaril tähistavad kõik ERR-i programmid traditsiooniliselt otse-eetris Eesti Vabariigi aastapäeva. ETV2-s on eetris ainulaadne dokumentaalprojekt "Pööripäev", mis on valminud vaatajate videomaterjalidest suvisel ja talvisel pööripäeval.
Lisaks otseülekannetele on Raadio 4-s vabariigi aastapäeva programm teistsugune kui tavaliselt, peomeeleolu kajastatakse ka linnas liikudes. Eetris on interaktiivne saade "102 aastat ei ole veel piir" ning koostöös Eesti Pangaga saade "Kus on raha?", mis kõneleb eesti kroonist.

24. veebruaril saab vabariigi 102. aastapäeva kontsertetenduse teleülekanne ligipääsetavaks nägemispuudega televaatajatele kirjeldustõlke abiga. Samuti saavad eesti viipekeele tõlke ning subtiitrite toel presidendi kõnest osa kuulmispuudega televaatajad.

26. veebruaril on üheks korraks ETV "Pealtnägija" saatejuhi rollis riigikogulane Liina Kersna koos abikaasa Vahur Kersnaga.

28. veebruaril näitab ETV+ saadet "Külas Filipp Kirkorovil. Eksklusiivne intervjuu". Äsja Siberist tuurilt naasnud popstaar jagas vaatamata tihedale graafikule võttegrupiga üht päeva oma majas, Moskva kesklinna lähistel.  

29. veebruaril võidab Eesti Laulu konkursi Uku Suviste lauluga "What Love Is", autorid: Uku Suviste ja Sharon Vaughn. Koroonapandeemia tõttu jääb aga ära seekordne rahvusvaheline Eurovisiooni lauluvõistlus, kus laul oleks pidanud esindama Eestit.

Märts

ETV2 tähistab märtsi frankofooniakuuna ja toob ekraanile mängufilmid, mis viivad vaataja prantsuse keele ja jõuliste karakterite toel maailma kõige erinevamatesse paikadesse.

Märtsikuu kolmapäeviti toimuvad Klassikaraadios noorte sümfooniaorkestrite kontserdid raadiomaja 1. stuudios. Sarja nimi on "Noorte stuudio".

1. märtsil algab ETV-s saatesarja "Iseolemine" 4. hooaeg, saadet erivajadustega inimestest juhib Margus Saar.

2. märtsist algab ETV-s komöödiasarja "EnsV" ("Eesti, nüüd siis vabariik") uus hooaeg.

2.-8. märtsini on Klassikaraadios erinädal "Naised muusikas". See on EBU ja Unesco algatus - eetris on naisheliloojate loodud helitööd, dirigeerivad maestrad ja muusikat esitavad naisinterpreedid.

4. märtsist vahendab ETV+ iluuisutamise juunioride maailmameistrivõistluseid, mis toimuvad teist korda ajaloos Eestis.

7. märtsil on ETV eetris erisaade "Eesti Kongress 30", saatejuht on Taavi Eilat, toimetajad Toomas Sildam ja Elo Selirand.

13. märtsil lahkub raske haiguse järel ajakirjanik Mart Ummelas, kes oma paljude tegemiste seas töötas pikka aega ka rahvusringhäälingus mitmetel ametikohtadel.

15. märtsil on ETVs eetris "Aktuaalse kaamera" päevased uudised. Eriolukorrast tulenevalt toob ETV alates 16. märtsist päevase "Aktuaalse kaamera" vaatajateni esmaspäevast reedeni kell 12. Erandkorras on "Aktuaalne kaamera" argipäeviti eetris neljal korral: kell 12, kell 17, kell 18.30 ja kell 21.00.  

16.-20. märtsil on Raadio 4 eetris viieosaline lühisari "Mister X. Georg Ots 100" – sari koosneb vestlustest ja muusikast, saatejuht on Irina Sventson.

23. märtsist lisandub ETV kavasse "Esimese stuudio" lisasaade. Saade on erandkorras eetris neli korda nädalas, esmaspäevast neljapäevani.

26. märtsil avalikustatakse ETV erisaates Eesti teatri auhindade ja Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali preemiate laureaadid. Meeleolukas ja üllatusterohke saade asendab 27. märtsil Vanemuises toimuma pidanud teatriauhindade pidu.

31. märtsil lükkab ERR käima noorte meediapädevuse projekti "Meediataip", mis on ellu kutsutud sooviga edendada noorte meediakirjaoskust ning toetada kriitilist mõtlemist ja analüüsivõimet info osas, mis noorteni jõuab erinevate sotsiaalmeedia ja infokanalite vahendusel.
"Meediataip" materjalid eesti keeles: www.err.ee/meediataip
"Meediataip" materjalid vene keeles: https://rus.err.ee/k/mediagramotnost

Aprill

Iberofest toimub koroonapandeemia tõttu üksnes ETV2 ekraanil, aprillikuus saab näha silmapaistvaid hispaaniakeelseid mängufilme.

Rahvusringhäälingu ning Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös jõuavad Lasteekraani veebilehele kodus õppimist toetavad materjalid.

1. aprillil tähistab Klassikaraadio 25. sünnipäeva toimetuse ühisprogrammiga. Eetris on kanali uued signatuurid muusikute kingitud helidisaini ja näitlejate kingitud sõnadega. Sünnipäeva tähistamine jätkub Klassikaraadios läbi kogu aasta.

3. aprillil toimub Vikerraadio e-etteütlus, mis lükati koroonapandeemia tõttu edasi (oleks pidanud toimuma tavapäraselt emakeelepäeval). Kõige kiiremini ja korrektsemalt kirjutasid Vikerraadio kodulehel etteütluse Allan Kaldoja (üldvõitja, täiskasvanute kategooria), Kristin Pintson (õpilaste kategooria), Eduard Vanamölder (muu emakeelega kategooria), Brita Kaasik (filoloogide kategooria) ja Riita-Ilona Märka (välismaal elavate eestlaste kategooria), parim nutiseadmega kirjutaja on Riina Tobias.

3. aprillil on ETV ja Vikerraadio eetris heategevussaade "Aitame Saaremaad". Koroonaviirus on Saaremaad kõige valusamalt puudutanud ja saade kutsub üles toetama Kuressaare haiglat.

8. aprillil jõuab ETV ekraanile Marju Lauristini 80. sünnipäevaks valminud portreesaade "Marjustin 8.0", mille autorid on Margit Kilumets, Hans H. Luik ja Madis Jürgen.

8.-18. aprillil läheb vabatahtlikuna Saaremaa haiglasse põetajana appi ETV režissöör Elo Selirand. Läbielatust valmib ka raamat "Elu eesliinil".

10. aprillil tele-esilinastub ETV-s dokumentaalfilm "252 päeva üksindust", mis saadab Uku Randmaad emotsionaalsel merereisil ümber maakera. Filmi autor on Kaidor Kahar.

10. aprillil näitab ETV Vahur Kersna uut saadet "Rännud Kersnaga. Bulgakovi muuseum Moskvas".

17. ja 24. aprillil näitab ETV koroonakarantiiniaja koduvideote saadet "Mis teie kodus uudist?", et avastada eestlaste leidlikkust ja vahendada otse-eetris vaatajate tervitusi.

22. aprillil avaneb rahvusringhäälingu uus veebikanal Jupiter. Aadressile jupiter.err.ee koondatakse parim audio-visuaalne sisu, mida rahvusringhääling oma vaatajatele-kuulatajatele pakub: tundide jagu saateid, sarju, filme, dokfilme ning audiosisu kontsertidest kuuldemängudeni. Uus keskkond annab võimaluse mugavalt kasutada ERRi arhiivipärleid erinevatest aastakümnetest ja ka täiesti uut sisu, mis senimaani ERRi programmidesse veel jõudnud ei olegi.

23. aprillil näitab ETV saadet "Anname au! Veteranipäev 2020", mis avab missioonidel toimuvat veteranide pilgu kaudu. Traditsioonilist avalikku tähistamist suure kontserdiga pandeemia tõttu ei toimu.

Mai

Mai on rahvusringhäälingus keskkonnakuu, mille avanädal on pühendatud lindudele. 4. maiga algav loodusnädal toob linnud tele- ja raadioeetrisse ning annab võimaluse avastada linnuriiki erinevate videolugude, intervjuude ja viktoriinide kaudu. Lähemalt: https://info.err.ee/1085506/rahvusringhaaling-viib-loodusnadalal-kirevat-linnuriiki-avastama

13. mail toob "Pealtnägija" ETV eetrisse loo, mille salvestamiseks jälgis saatetiim kaks kuud eesliini arstide võitlust koroonaviirusega.

Juuni

1. juunist algab ETV-s suvine kava, lähemalt siit: https://info.err.ee/1096186/etv-suvekava-tuleb-manguline-ja-mitmekulgne

Raadio 2 suvises programmis liituvad saatejuhtide ridadega blogija Paljas Porgand, Kristel Aaslaid, Mattias Naan jt. Muusikalisi elamusi pakuvad sel suvel Vaiko Eplik, Rain Tolk, Reket ja teised tuntud Eesti artistid. Lähemalt: https://r2.err.ee/1096978/raadio-2-laheb-suvele-vastu-uute-saadete-ja-varskete-eetrihaaltega

Klassikaraadios algab luuleline suvi täis poeetilist muusikat ja sõna. Lähemalt: https://menu.err.ee/1099277/klassikaraadios-algab-luuleline-suvi-tais-poeetilist-muusikat-ja-sona

15. juunil algab ETV+ ekraanil uus telemagasin "Suvestuudio", mis sisustab suvised argiõhtud meeleolukate kohtumiste ja reportaažidega Eestimaa erinevaist paigust.

20. juunil möödub 90 aastat esimesest eestikeelsest raadio spordireportaažist. Eesti raadio- ja spordiajaloo olulist verstaposti tähistatakse lugude sarjaga Vikerraadios ning endiste ja praeguste sporditoimetajate kogunemisega.

24. juuniks selgub, et Vikerraadio kuulajad valisid sajandi parimateks tantsulugudeks "Jaanipäeva","Suveöö" ja "Saaremaa valsi" Lähemalt: https://info.err.ee/1107889/vikerraadio-kuulajad-valisid-sajandi-parimaks-tantsulooks-jaanipaeva

26. juunil tähistatakse 70 aasta möödumist Jaak Joala sünnist. Rahvusringhäälingu programmides on sel puhul kavas suur hulk nostalgilisi saateid. ETV-s saab vaadata värsket kontserti, kus Jaak Joala tuntumaid lugusid esitavad Jassi Zahharov, Marko Matvere, Märt Avandi ja Valter Soosalu.

29. juunil algab Vikerraadios Martti Kalda saatesarja "Hommikumaa vägevad" uus hooaeg.

29. juunist algab ETV ekraanil telemagasin "Ringvaade suvel" Jüri Muttika ja Hannes Hermaküla juhtimisel.

Juuli

1. juulil algab Vikerraadios saatesarja "Naine ajas" uus hooaeg muinasjuttude ajaloolisest taustast. Tähelepanu all on naised nii muinasjututegelaste kui ka autorite ja uurijatena.

3. juulil alustavas Vikerraadio uues muusikasaates "Heli nälg" võtab Andres Oja fookusesse tuntud Eesti muusikute lapse- ja nooruspõlve. Tähelepanu all on Margus Kappel, Raul Vaigla, Erkki-Sven Tüür, Heini Vaikmaa, Kristo Rajasaare, Peeter Vähi, Viktor Vassiljev, Jaan Kirss ja Raivo Tafenau.

6.-12. juulini on Klassikaraadios kavas kuuldemängude festival, eriprogramm viieteistkümnest kuuldemängust. Kavas on Franz Hieseli "Mida arvate teie Irma Preinist?", Martin Alguse "Laviin", Jim Ashilevi "Godzilla", Ervin Õunapuu "Õhtueine Emmauses" jt. Toimetaja on Pille-Riin Purje.

15. juulil on ETV ekraanil eksklusiivintervjuu Reet Ojaga, kes käib üle pika aja telestuudios ning avaldab, kes ja miks talle selles majas olulised on.

19. juulil täitub Eesti Televisioonil 65 tegutsemisaastat. Eriprogramm toob ekraanile telelegendid, lõbusad kohtumised, meeldejäävad seigad ja arhiivipärlid. Lähemalt: https://info.err.ee/1110732/etv65-sunnipaeva-programmi-panevad-sarama-legendaarsed-teletegijad

20. juulil algab ETV-s "Eesti mängu" 10. hooaeg Gaute Kivistiku juhtimisel

August

ETV2 tõstab augustis au sisse põhjamaade filmikunsti ja toob vaatajateni silmapaistvad mängufilmid Soomest, Rootsist, Taanist ja Norrast.

7. augustil möödub 90 aastat helilooja Veljo Tormise sünnist. ERR-i kanalid tähistavad seda mahuka eriprogrammiga. Lähemalt: https://menu.err.ee/1119847/rahvusringhaalingu-programmid-tahistavad-veljo-tormise-90-sunniaastapaeva

7. augustil näitab ETV saadet "Tallinna Olümpiaregatt 40" olümpiatule taassüütamisest, meeleolusid vahendab Aet Süvari.

17. augustil tähistab 50. sünnipäeva Andrus Kivirähk. Armastatud kirjaniku juubeli puhul jõuab ETV ja ETV2 eetrise värske intervjuusaade Mart Juure juhtimisel, lisaks pakuvad rahvusringhäälingu kanalid vaatamiseks-kuulamiseks autori loomingut kuuldemängudest telehuumorini.

19. augustil on ETV kavas dokumentaalsaade "Olümpiatuli Tallinnas. 40 aastat hiljem". Samal õhtul näitab ETV Pirita olümpiapurjespordi keskuse lipuväljakul selle tähtpäeva auks toimunud kontsertetendust "Tallinna Olümpiaregatt 40. Olümpiamuusika kontsert".

27. augustil alustab tööd uus koostööplatvorm "Rohetiiger", mille eesmärk on parandada keskkonnateadlikkust. "Rohetiigri" missioon on luua ja rakendada loodussõbralikke praktikaid kõikides sektorites, pilootprogrammiga on liitunud 14 ettevõtet ja asutust, et muuta oma igapäevane toimimine keskkonnasõbralikumaks. ERR on üks osalejatest kõrvuti Tallinna Sadama, Coopi, Politsei- ja Piirivalveameti, LHV, Rocca al Mare kooli ja teistega.

28. augusti õhtul ärkab Eesti Televisioonis üheks eriliseks ööks ellu legendaarne "Öö-TV", rohkem kui kümneks tunniks, tuntud saatejuhtide, külaliste, eksperimentide ning üllatustega.

September

ERR-i Brüsseli korrespondendina alustab septembrist tööd Joosep Värk.

ERR-i Tartu korrespondendi ametisse asub Ode Maria Punamäe.

ETV sügishooaeg toob eetrisse uued saated, tähelepanu on õppimisel ja õpetamisel, Eestimaa eriilmelistel paikadel ja loodusel. Meelelahutussadetest alustab "Telelegendide lahing" ning kodumaine spioonidraama "Reetur". Lähemalt: https://menu.err.ee/1128621/ulevaade-etv-uus-hooaeg-pakub-varsket-vaadet-eestile

ETV2 jätkab sel sügisel heaks traditsiooniks saanud teemakuudega ja pakub vaatamiseks auhinnatud sarju. Sügise filmikava on loodud sooviga vaatajat inspireerida ja harida ning pakkuda kultuurilisi elamusi. Lähemalt: https://menu.err.ee/1130961/etv2-ullatab-sugisel-maailma-paremikku-kuuluvate-sarjade-ja-filmidega

ETV+ läheb sügisele vastu uute saadete ja saatejuhtidega. Televaatajad saavad kaasa nuputada legendaarses telemängus "Mis? Kus? Millal?" ja reisida ajas tagasi 90-ndatesse dokumentaalsarjas "90.ee". Lähemalt: https://info.err.ee/1130426/etv-uus-telehooaeg-kutsub-kaasa-motlema-ja-kaasa-raakima

Vikerraadio sügiskava saab hoo sisse kirjandusfestivalilt Kadriorus. Tulekul on kal Toomas Sildami pikad intervjuud ja Harri Tiido kommentaarid diplomaatias toimuvast. Lähemalt: https://menu.err.ee/1131236/vikerraadio-kirju-sugis-kirjandusfestivalist-harri-tiido-luhisarjani

Klassikaraadio 25. sügishooaeg kuulub Pärdi ja Beethoveni loomingule ning rohkem kui kunagi varem on eetris otseülekandeid muusikasündmustelt. Ainuüksi septembris on Klassikaraadio kavas 23 kontserdiülekannet. Lähemalt: https://menu.err.ee/1131810/klassikaraadio-sugis-on-tais-kontserdiulekandeid-ning-pardi-ja-beethoveni-muusikat

Sügisele vastu minnes kutsub Raadio 2 kuulajaid valima suvehitti. Algab ka hulk uusi saateid. Lähemalt: https://menu.err.ee/1135552/raadio-2-laheb-sugisele-vastu-suvehiti-valimisega

1. septembril selgub ETV teadussaate "Rakett 69" 10. hooaja võitja, 17-aastane Miina Härma Gümnaasiumi õpilane Uku Andreas Reigo.

7. septembril tähistab ETV "Ringvaade" otse-eetris 2000. saate eetrisseminekut, saates osaleb sel puhul ka publik.

8. septembril algab ETV-s uus teaduspõhine haridussaatesari "Maailma kõige targem rahvas". Urmas Vaino juhtimisel uuritakse õppimiseks kõige tõhusamaid viise koos õpetajate, õpilaste ja lastevanematega.

10. septembrist algab ETV-s uus saatesari "Selge pilt" vaimsest tervisest. Saatejuht on Kadi Jaanisoo-Kuld.

11. septembril näitab ETV Arvo Pärdi 85. sünnipäevaks on valminud uut saadet "Arvo Pärt. Päevikud", autor on Joonas Hellerma. Samal õhtul tele-esilinastub ETV-s kell 20.35 Jaan Tootseni ja Jaak Kilmi lühifilm "Arvo Pärt. Muusikajanu". ETV2 ja Klassikaraadio vahendavad mitut erilist sünnipäevakontserti. Lähemalt: https://info.err.ee/1134041/rahvusringhaaling-onnitleb-arvo-parti-muusikast-kantud-eriprogrammiga

17. septembril algab ETV2-s uus kodumaine reisisari "Metslased" erineva matkakogemusega seltskonnast, kes juuli lõpus matkas läbi Eesti ning jagas oma kogemusi.

18. septembril algab ETV-s kodumaine spioonisari "Reetur", kus peaosas mängib Tambet Tuisk. Sari on inspireeritud tõsielulistest sündmustest ja Eestis toimunud spiooniskandaalidest. Idee autor ja konsultant on Andres Anvelt, stsenarist Martin Algus.

28. septembril selgub noorte muusikute konkursi "Klassikatähed" viienda hooaja võitja, ühtlasi saate ajaloo noorim võitja, pianist Tähe-Lee Liiv.

Oktoober

ETV2 näitab oktoobris inimõiguste kuu auhinnatud dokumentaalfilme. Lähemalt: https://menu.err.ee/1143169/etv2-inimoiguste-teemakuu-avab-raputav-dokfilm-puhendus-samale

5. oktoobrist algab ETV2-s uus muusikasaade "#Melomaania", mis tutvustab uusi tegijaid Eesti muusikas ja avab juba kogenud muusikute ootamatuid tahke. Saatejuht Jon Mikiver.

10. oktoobril algab ETV-s uus dokumentaalsari "Mina, õpetaja", mis jälgib kuue õpetaja tööd ja tegemisi ajal, mil õpetajatöö on pandeemia tõttu muutunud.

19. oktoobrist näitab ETV2 Pärnu Filmifestivali dokumentaalfilme, mis kandideerivad Eesti Rahva Auhinnale. Filme näeb ka ERR-i kultuuriportaalis. Seekordne teema on "Inimõigused alasti".

24. oktoobril algab Klassikaraadios uus kirjandussaade "Gogol", saatejuht on Kaisa Ling.

November

ETV2 tähistab novembrit toidukunsti kuuna, mis viib maitseküllasele avastusretkele läbi toidumaailma. Lähemalt: https://kultuur.err.ee/1154373/etv2-kutsub-dokumentaalfilmide-kaudu-toidukunsti-avastama

1. novembril läheb Vikerraadio eetrisse "Müstilise Venemaa" 900. saade, sari on kuulajaid köitnud 23. aastat. Sünnipäeva puhul saab end proovile panna ka saate autori David Vseviovi koostatud viktoriinis.

5. novembril algab ETV-s lõbus ja hariv viktoriinisaade "Telelegendide lahing" Maire Aunaste ja Marko Reikopi juhtimisel.

8. novembril algab Klassikaraadios uus saatesari "Must klahv, valge klahv", kus pianist Johan Randvere teeb kuulajatele otse-eetris ülevaate klaverimuusikas toimuvast.

11. novembril algab ETV-s Taavi Eilati 6- osaline saatesari "Kriisirulett 2020" pandeemia mõjudest erinevatele eluvaldkondadele.

20. novembril algab ETVs võistlussaade "Noor meister", mis selgitab välja Eesti kutsekoolide parimad erialade kaupa. Võistlusülesandeid esitavad neile nii spetsialistid kui ka tuntud eestlased. Saatejuht on Sander Rebane.

29. novembril algab ETV-s Rasmus Kagge ajaloosaate "Üle noatera" teine hooaeg. Eesti lähiajaloost jõuavad ekraanile sündmused, mille teistsugune lõpplahendus oleks mõjutanud riigi ja inimeste saatust.

Detsember

ETV2s on detsember moekunsti päralt, viiel teisipäeval jõuavad vaatajateni hinnatud filmid moetööstuse mitmetahulisest maailmast. Lähemalt: https://menu.err.ee/1177975/etv2-avab-detsembris-moe-ja-ilutoostuse-volu-ja-valu

ETV populaarse saatesarja "Entel-Tentel" lõppkontserdist möödub 50 aastat. ERR annab detsembris välja uhiuue kahest plaadist koosneva kogumiku, kus armastatud lastelaule esitavad mitmehäälsena ja uues seades Eesti Raadio Laste Laulustuudio lapsed.

1. detsembril toob ETV2 ekraanile kuueosalise saatesarja "Plekktrummi raamatud", mis avab kirjanduse kaudu inimeseks olemist ja ajatuid elulisi teemasid. Vestlusringe juhib Joonas Hellerma.

16. detsembril tähistatakse 250 aasta möödumist Ludwig van Beethoveni sünnist. Klassikaraadios kõlab meistri looming varaste hommikutundideni.

20. detsembril algab Klassikaraadios Euroraadio 11-tunnine jõulumuusika programm, mille raames jõuab kuulajateni kümme kontserti Londonist, Kopenhagenist, Montrealist, Reykjavíkist, Helsingist, Barcelonast, Tallinnast, Ljubljanast, Stockholmist ja Kölnist.

21. detsembrist jõuab ETV ekraanile Vahur Kersna kolmeosaline saatesari "Jäljed tähetolmus". 35 aasta jooksul on Kersna toonud ekraanile erinevaid saateid, žanrieksperimente, värskeid mõtteid ning käsitlusviise. Uues saatesarjas püüavad Kersna fenomeni mõista ja mõtestada kolleegid ning lähedased.

21. detsembrist algab ETV-s pühadeprogramm. Lähemalt: https://info.err.ee/1211959/etv-puhadeprogramm-toob-sudamlikke-ja-lustakaid-ullatusi-igasse-paeva

23. detsembrist algab ETV2 pühadeprogramm uute saadete, filmide ja etendustega. Lähemalt: https://info.err.ee/1219525/etv2-puhadekava-roomustab-suuri-ja-vaikeseid

26. detsembril näitab ETV2 värsket intervjuusaadet "Arvo Kruusement. Filmirežissöör". Kuidas sai noorest näitlejast Eesti tunnustatud filmirežissöör, uurib saatejuht Anu Välba.

28. detsembriks kogub ETV ja ETV+ eetris olnud 1. jõulupüha heategevussaade "Jõulutunnel" Vähiravifondi Kingitud Elu toetuseks 657 300 eurot. Saatejuhid Margus Saar ja Katrin Viirpalu.

30. detsembril näitab ETV värsket portreesaadet "Eve Kivi. Diivana elatud elu", kus intervjueerija on Owe Petersell.

30. detsembril kuulutab Raadio 2 otsesaates välja Aastahitt 2020 võitjad. Kuulajad hääletasid lõppeva aasta parimaks kodumaiseks looks "Maakas", mida esitavad Clicherik & Mäx koos Gameboy Tetrisega. Välismaistest lugudest jõudis esikohale The Weeknd ja "Blinding Lights".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: