pressiteated

"Üle noatera" teine hooaeg pakub senikuulmata lugusid Eesti lähiajaloost

26.11.20 PRESSITEATED ... Liibanoni pantvangidraamast sisepoliitiliste keerdkäikudeni – Eesti lähiajaloo peatükkidele lisab esmaspäevast ETV ekraanil värske vaatenurga "Üle noatera" teine hooaeg. Rasmus Kagge vaatleb ajalugu koos sündmuste keskmes olnud võtmeisikutega ja küsib, mis oleks juhtunud, kui…

Raadio 2 kutsub valima aastahitti!

23.11.20 PRESSITEATED ... Eesti suurim muusikaküsitlus R2 Aastahitt on avatud ja kuni 30. detsembrini saavad kõik hääletada oma selle aasta lemmiklugude poolt lehel www.aastahitt.ee.

Kuldsete kätega noored astuvad ETV ekraanil võistlustulle

20.11.20 PRESSITEATED ... Sel laupäeval kell 19.30 stardib ETVs hoogne võistlussaade "Noor meister", mis selgitab välja Eesti kutsekoolide parimad erinevatel erialadel. Võistlusülesandeid esitavad neile nii spetsialistid kui ka tuntud eestlased.

Eesti Laul on avalikustanud kõik 24 poolfinaalidesse jõudnud lugu

12.11.20 PRESSITEATED ... Eesti Laul 2021 poolfinalistid on selgunud – 156 konkursile esitatud loost on poolfinaalidesse valitud 24 lugu, mis žanriliselt esindavad muusikamaailma kirevust ja mitmekülgsust.

Selgusid Eesti Laul 2021 esimesed poolfinalistid

11.11.20 PRESSITEATED ... Eesti Laul avalikustas täna esimesed 12 artisti, kes osalevad muusikavõistluse poolfinaalides veebruaris.

ETV saatesari "Kriisirulett 2020" uurib koroonapandeemia mõju majandusele

11.11.20 PRESSITEATED ... Aasta 2020 läheb Eesti ja maailma ajalukku kui koroonapandeemia aasta. Pandeemia mõjusid erinevatele elu valdkondadele uurib Taavi Eilat ka uues saatesarjas "Kriisirulett 2020", mille esimene osa jõuab ETV ekraanile sel neljapäeval kell 22.05.

Portreefilmide konkursil valiti välja viis uut projekti

10.11.20 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital kuulutasid tänavu suvel juba viiendat korda välja portreefilmide konkursi, et leida põnevaid ideid Eesti oluliste kultuuriloojate ja ühiskonnategelaste tutvustamiseks. 2022. aastal vaatajate ette jõudvad filmid on nüüdseks välja valitud.

Eesti Laul 2021 konkursile esitati 156 laulu

06.11.20 PRESSITEATED ... Eesti Laul 2021 konkursile lugude esitamine lõppes täna keskpäeval. Kokku saabus võistlusele 156 laulu, mida nüüd asub hindama muusikaekspertidest žürii.

Telelegendid astuvad ETV uues mälumängus lõbusasse lahingusse

05.11.20 PRESSITEATED ... Kes pani Urmas Oti Laulma? Mis spordialal on tulnud Eesti meistriks saatejuht Rein Karemäe? Mida tähendab HuMaKeFüMuNuPu? Nendele ja paljudele teistele küsimustele hakkavad ETV uues telemängus "Telelegendide lahing" reedeti vastuseid otsima tuntud telenäod.

"Meediatund" täna, 5.11: Tasakaalustatus ajakirjanduses. ETV+ viis aastat.

05.11.20 PRESSITEATED ... Vikerraadio "Meediatunni" saade käsitleb täna kell 14.05 tasakaalustatust ajakirjanduses, külas on meediauurija Andres Jõesaar.

Kolmapäevane "Terevisioon" vahendab USA valimistulemusi kella 10-ni

03.11.20 PRESSITEATED ... ETV "Terevisioon" on kolmapäeval eetris värskeimate valimistulemustega USA-st. Saatejuhid Liisu Lass ja Reimo Sildvee alustavad kell 6.55 ja saade kestab erandkorras kella 10-ni.

ETV2 kutsub dokumentaalfilmide kaudu toidukunsti avastama

03.11.20 PRESSITEATED ... ETV2 tähistab novembrit toidukunsti kuuga, mis viib maitseküllasele avastusretkele läbi toidumaailma. Teemakuu avab teisipäeval film legendaarsest toiduajakirjanikust ja Mehhiko köögi entusiastist Diana Kennedyst.

Vikerraadio "Müstiline Venemaa" tähistab viktoriiniga 900. saadet

28.10.20 PRESSITEATED ... 23 aastat Vikerraadio eetris olnud ja kuulajate suure poolehoiu võitnud saatesari "Müstiline Venemaa" jõuab sel pühapäeval eetrisse 900. korda. Juba praegu saab end proovile panna viktoriinis, mille küsimused on koostanud David Vseviov.

ETV2 näitab Pärnu Filmifestivali rahvaauhinnale kandideerivaid dokfilme

19.10.20 PRESSITEATED ... ETV2 toob viiel argiõhtul kell 20 vaatajateni Pärnu Filmifestivali dokumentaalfilmid, mis kandideerivad Eesti Rahva Auhinnale. Filme näeb ka ERR-i kultuuriportaalis, kus oma lemmiku poolt saab hääletada laupäeva keskpäevani.

ETV uus saatesari "Mina, õpetaja" toob vaatajate ette kuue õpetaja lood

08.10.20 PRESSITEATED ... Milline on tänapäeva õpetaja töö ja millised on meie õpetajad? Laupäeval, 10. oktoobril kell 19.30 alustab ETV ekraanil uus dokumentaalsari "Mina, õpetaja", mis jälgib kuue õpetaja tööd ja tegemisi.

"Suud puhtaks" naaseb ETV ekraanile uues kuues

06.10.20 PRESSITEATED ... Urmas Vaino juhitud otsesaade "Suud puhtaks" naaseb sel teisipäeval kell 20 ETV ekraanile. Uuel hooajal tervitatakse vaatajaid täiesti uuest stuudiost, kus inimesi on küll mõnevõrra vähem, aga lugusid saates seevastu rohkem.

ETV2 inimõiguste teemakuu avab raputav dokfilm "Pühendus Samale"

05.10.20 PRESSITEATED ... ETV2 toob oktoobris vaatajateni inimõiguste kuu jõulised ja auhinnatud dokumentaalid. Teemakuu avab teisipäeval kell 21.30 dokfilm "Pühendus Samale" – raputav tõsielulugu armastusest, sünnist ja surmast keset Süüria sõjakeerist.

"Meediatund" täna, 1. oktoobril: ERR-i rahastamine. Kohtuinfo salastamine.

01.10.20 PRESSITEATED ... Vikerraadio "Meediatunni" saade käsitleb käsitleb täna kell 14.05 erameedia kaebust ERR-i rahastamise kohta. Saates on jutuks ka vastuolud avalikustamise ja salastamise vahel.

Klassikaraadio ja Raadio 4 kutsuvad viktoriiniga muusikapäeva tähistama

01.10.20 PRESSITEATED ... Klassikaraadio korraldab rahvusvahelisel muusikapäeval 1. oktoobril traditsioonilise e-viktoriini. Sel aastal saab mälumängu kaasa teha nii eesti kui ka vene keeles, sest lisaks Klassikaraadiole on viktoriin avatud ka Raadio 4 kodulehel.

Harri Tiido alustab Vikerraadios poliitika taustajuttudega

29.09.20 PRESSITEATED ... 29. septembril liitub Vikerraadioga kogenud diplomaat Harri Tiido, kes pakub kaks korda nädalas, teisipäeviti ja neljapäeviti, sissevaadet rahvusvahelisse poliitikasse.

Klassikatäht 2020 on 16-aastane pianist Tähe-Lee Liiv

27.09.20 PRESSITEATED ... Noorte muusikute konkurss "Klassikatähed" selgitas täna välja viienda hooaja võitja – žürii ja televaatajate häältega pärjati Klassikatäht 2020 tiitliga saate ajaloo noorim võitja, pianist Tähe-Lee Liiv.

"Klassikatähtede" konkurss saab pühapäeval väärika lõppakordi

25.09.20 PRESSITEATED ... Sel pühapäeval kell 18.45 algavas "Klassikatähtede" finaalvoorus selgub, kes võistlejatest saab endale ihaldatud "Klassikatäht 2020" tiitli. Konkursi viiendal hooajal pürgivad esikohale 20-aastased Siret Sui (flööt) ja Triinu Piirsalu (viiul) ning 16-aastane Tähe-Lee Liiv (klaver).

Vikerraadio kutsub mängima: kuidas kõlab "Alice Imedemaal" 15 eri keeles?

25.09.20 PRESSITEATED ... 26. septembril tähistatakse Euroopa keeltepäeva. Sel puhul korraldab Vikerraadio 25. ja 26. septembril koostöös Euroopa Komisjoni Eesti esindusega lustaka äraarvamismängu, milles saab end proovile panna 15 Euroopa keeles.

ETV ja EKI keelekillud avavad loodusega seotud rikkalikku sõnavara

21.09.20 PRESSITEATED ... Miks hunti ja jänest alati justkui vastanditena kujutatakse? Kust pärineb sõna "näkk" ja kelle kohta nii öeldakse? 21. septembri õhtust on läbi nädala ETV ekraanil taas EKI keelekillud, mis sel korral mõtestavad lahti loodusega seotud sõnade päritolu ja tähendusi.

"Klassikatähed" selgitab pühapäeval välja kolm finalisti

18.09.20 PRESSITEATED ... "Klassikatähtede" kuues võistlusvoor selgitab sel pühapäeval välja finalistide kolmiku, kes juba nädala pärast lähevad püüdma ihaldatud tiitlit. Võistlustulle on jäänud viis noort muusikut: Siret Sui (flööt), Triinu Piirsalu (viiul), Helin Hallik (kitarr), Tähe-Lee Liiv (klaver) ja Toomas Oskar Kahur (tuuba). Õhustik on ootusärev, sest mängust tuleb lahkuda kahel võistlejal.

Sel reedel alustab ETV-s kodumaine spioonidraama "Reetur"

17.09.20 PRESSITEATED ... Eesti Televisioon toob sel reedel kell 20.00 vaatajateni kauaoodatud põnevussarja "Reetur". Tõsielulistest sündmustest inspireeritud spioonidraamas kehastab reeturist peaosalist Tambet Tuisk.

Raadio 2 läheb sügisele vastu suvehiti valimisega

16.09.20 PRESSITEATED ... Läbi kevade ja suve on Raadio 2 Eesti muusikale hoogu andnud ja veel enne lõplikku sügiskavale üleminekut kutsub R2 kuulajaid valima suvehitti. Värske ja vaba programmiga jätkab R2 ka eelolevatel kuudel.

Heategevussaade "Jõulutunnel" ootab ettepanekuid abivajajate toetamiseks

15.09.20 PRESSITEATED ... Juba 1999. aastal käivitunud ETV heategevussaade "Jõulutunnel" jätkab oma missiooni ka tänavu. Septembri lõpuni oodatakse organisatsioonidelt taotlusi abivajajate toetamiseks.

"Klassikatähed" jätkab võistlust kuue noore muusikuga!

13.09.20 PRESSITEATED ... Muusikakonkurss "Klassikatähed" jätkub pühapäeviti Eesti Televisiooni ja Klassikaraadio vahendusel. Kuus noort muusikut astuvad võistlustulle kell 18.45, et jätkata konkurssi sealt, kus võistlus kevadel pooleli jäi.

Rahvusringhääling õnnitleb Arvo Pärti muusikast kantud eriprogrammiga

11.09.20 PRESSITEATED ... September on Eesti Rahvusringhäälingu kanalites kantud Arvo Pärdi loomingust. Suurmehe sünnipäeva puhul jõuab täna ETV eetrisse värskelt valminud saade Pärdi loometeest ning ETV2 ja Klassikaraadio vahendavad mitut erilist sünnipäevakontserti.

ETV uus saatesari küsib: kuidas paremini ja targemini õppida?

08.09.20 PRESSITEATED ... ETV uus saatesari "Maailma kõige targem rahvas" suundub teisipäeviti kell 20.00 koos Urmas Vainoga Eesti koolidesse, et koos õpetajate, õpilaste ja lastevanematega leida õppimise salavalem.

"Ringvaade" tähistab otse-eetris 2000. saadet!

07.09.20 PRESSITEATED ... Eesti Televisiooni üks populaarsemaid saateid "Ringvaade" jõuab täna eetrisse järjekorras 2000. saatega. Pidulikul puhul tuleb saade tavapärasest teisiti koos stuudiopublikuga.

ETV2 üllatab sel sügisel maailma paremikku kuuluvate sarjade ja filmidega

07.09.20 PRESSITEATED ... ETV2 jätkab sel sügisel heaks traditsiooniks saanud teemakuudega ja üllatab auhinnatud sarjadega. Juba sel laupäeval jõuab vaatajate ette viimaste aastate üks silmapaistvamaid sarju "Fleabag", eestikeelse pealkirjaga "Mustlammas".

Klassikaraadio sügis on täis kontserdiülekandeid

06.09.20 PRESSITEATED ... Klassikaraadio 25. sügishooaeg kuulub Pärdi ja Beethoveni loomingule ning rohkem kui kunagi varem on eetris otseülekandeid muusikasündmustelt. Ainuüksi septembris on Klassikaraadio kavas 23 kontserdiülekannet.

Vikerraadio kirju sügis: kirjandusfestivalist Harri Tiido lühisarjani

04.09.20 PRESSITEATED ... Vikerraadio sügiskava saab hoo sisse sel laupäeval kirjandusfestivalilt Kadriorus. Värsked kohtumised ootavad ees kõikide seniste lemmikutega, lisaks pakub Eesti armastatuim raadiojaam sel sügisel Toomas Sildami pikki vestlusi ja Harri Tiido mõtteid diplomaatias toimuvast.

ETV+ uus telehooaeg kutsub kaasa mõtlema ja kaasa rääkima

02.09.20 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhäälingu venekeelne telekanal ETV+ läheb sügisele vastu uute saadete ja saatejuhtidega. Televaatajad saavad kaasa nuputada legendaarses telemängus "Mis? Kus? Millal?" ja reisida ajas tagasi 90ndatesse värskes dokumentaalsarjas "90.ee".

"Rakett 69" juubelihooaja võitis Uku Andreas Reigo

01.09.20 PRESSITEATED ... Pingeline duell selgitas väljas ETV teadussaate "Rakett 69"juubelihooaja võitja, kelleks on 17-aastane Miina Härma Gümnaasiumi õpilane Uku Andreas Reigo.

Täna selgub "Rakett 69" kümnenda hooaja võitja!

01.09.20 PRESSITEATED ... Jaanuaris käivitunud teadusvõistlus "Rakett 69" selgitab tarkusepäeval välja juubelihooaja võitja. Pinevas finaalis lähevad kell 20 ETV ekraanil vastamisi noored teadustalendid Uku Andreas Reigo ja Riko Piirisild.

"Eesti Laul 2021" konkurss on avatud!

01.09.20 PRESSITEATED ... Alates 1. septembris on avatud "Eesti Laul 2021" konkurss, võistluslugusid saab esitada 6. novembrini. Eesti suurima lauluvõistluse võitja selgub 6. märtsil 2021. aastal.

Eesti Televisiooni uus hooaeg pakub värsket vaadet Eestile

28.08.20 PRESSITEATED ... Eesti Televisiooni uus hooaeg pakatab eestimaisest ilust ja pakub värsket vaadet siinsetele inimestele ning päevakajalistele teemadele. Sügis toob televaatajate ette kodumaise põnevussarja "Reetur", lõbusa telemängu "Telelegendide lahing" ja uued saatesarjad, mis avavad Eesti elu erinevate nurkade alt.

"Öö-TV" tuleb taas! 20 saatejuhti ja rohkem kui 10 tundi otse-eetrit

27.08.20 PRESSITEATED ... Sel reedel, 28. augusti õhtul kell 21.35 ärkab Eesti Televisioonis üheks eriliseks ööks ellu legendaarne "Öö-TV", mis täidab augusti öö rohkem kui kümneks tunniks tuntud saatejuhtide, külaliste, eksperimentide ning üllatustega.

"Terevisioon" alustab uut hooaega 24. augustil Narvast

18.08.20 PRESSITEATED ... ETV hommikuprogramm "Terevisioon" lükkab uue hooaja käima 24. augustil kell 6.55 Narvast, sest just piirilinnast on tänavu kujunenud eestimaalaste seas populaarne külastuskoht.

Andrus Kivirähk 50: värskes saates intervjueerib sünnipäevalast Mart Juur

15.08.20 PRESSITEATED ... Esmaspäeval, 17. augustil tähistab 50. sünnipäeva Andrus Kivirähk. Armastatud kirjaniku juubeli puhul jõuab ETV ja ETV2 eetrise värske intervjuusaade, lisaks pakuvad rahvusringhäälingu kanalid vaatamiseks-kuulamiseks autori loomingut kuuldemängudest telehuumorini.

ETV tähistab olümpiaregatist 40 aasta möödumist erisaadetega

06.08.20 PRESSITEATED ... 1980. aasta Moskva suveolümpiamängude purjetamisvõistlused toimusid Tallinnas, ETV toob televaatajateni meenutused regatist ja olümpiamuusika kontserdi.

ETV2 toob augustis vaatajateni põhjamaade viimaste aastate filmipärlid

04.08.20 PRESSITEATED ... ETV2 tõstab augustis au sisse põhjamaade filmikunsti ja toob vaatajateni neli silmapaistvat filmi Soomest, Rootsist, Taanist ja Norrast. Põhjamaade filmikuu avab kolmapäeval, 5. augustil Soome viimaste aastate täht-teoseid "Koerad ei kanna pükse".

Rahvusringhäälingu programmid tähistavad Veljo Tormise 90. sünniaastapäeva

03.08.20 PRESSITEATED ... 7. augustil möödub 90 aastat ühe Eesti tuntuma ja väljapaistvama helilooja Veljo Tormise sünnist. Eesti Rahvusringhäälingu kanalid tähistavad seda mahuka eriprogrammiga, mis annab ülevaate Veljo Tormisest kui isiksusest, tema loomingust ja tegevusest.

Eesti Rahvusringhäälingu uueks Euroopa korrespondendiks saab Joosep Värk

22.07.20 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) uueks Brüsselis tegutsevaks Euroopa korrespondendiks saab Joosep Värk.

"Eesti mäng" alustab kümnendat hooaega!

20.07.20 PRESSITEATED ... Esmaspäeval, 20. juulil alustab ETVs juba kümnendat hooaega suvine mälumängusari "Eesti mäng". Saatejuht Gaute Kivistiku eestvedamisel hakkavad teadmistes mõõtu võtma tuntud eestlased lauljatest sportlasteni.

Eesti teleajaloo kõige kõigemad hetked elustuvad ETV sünnipäevasaates

19.07.20 PRESSITEATED ... 19. juuli 1955 tähistab televisiooni sündi ja esimest eetripäeva Eestis. ETV pühendab 65. sünnipäevale erilise saatepäeva, mille krooniks on kell 21.35 sünnipäevasaade "ETV kõige kõigemad".

ETV65: Reet Oja avab kauaoodatud intervjuus telekarjääri märgilisi hetki

15.07.20 PRESSITEATED ... Seitsmel korral parimaks saatejuhiks valitud Reet Oja naaseb ETV sünnipäeva puhul tele-ekraanile ja annab üle aastate intervjuu, milles räägib telekolleegidest ja märgilistest hetkedest oma teleloos. Eksklusiivintervjuu on ETV ekraanil täna kell 20.30.
Üldinfo

Eesti Rahvusringhääling

F. R. Kreutzwaldi 14, 15029 Tallinn, Eesti
e-post: err@err.ee

Üldtelefon 628 4100


Uudistetoimetuste üldkontaktid:

ERR-i uudistetoimetused (raadio-, tele- ja online-uudised): uudised@err.ee, 611 4111

Raadiouudised eesti keeles 611 4270
Raadiouudised vene keeles 611 4313

Aktuaalse Kaamera uudised 628 4001, ak@err.ee


Ettepanekud ja tagasiside saadete ajakirjandusliku sisu kohta:

tel 611 4117, meediaeetika@err.ee


LOE VEEL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: