pressiteated

Raadio 2 läheb suvele vastu uute saadete ja värskete eetrihäältega

01.06.20 ... Raadio 2 suvine programm raputab julgete väljaütlemistega, sest saatejuhtide ridadega on liitunud blogija Paljas Porgand, Kristel Aaslaid, Mattias Naan jt. Muusikalisi elamusi pakuvad sel suvel Vaiko Eplik, Rain Tolk, Reket ja teised tuntud Eesti artistid.

ETV suvekava tuleb mänguline ja mitmekülgne

28.05.20 ... ETV lükkab suvekava käima lastekaitsepäeva eriprogrammiga esmaspäeval, 1. juunil. Suvekuud toovad vaatajate ette lemmiksaated "Eesti mäng" ja "Ringvaade suvel", kireva hankeprogrammi ning tähtpäevadele pühendatud erisaated. Eesti vanima telekanali 65. sünnipäevale ootab ETV kõiki vaatajaid 19. juulil.

"Pealtnägija" jälgis kaks kuud eesliini arstide võitlust koroonaviirusega

13.05.20 ... "Pealtnägija" toob täna kell 20.05 ETV ekraanile värske dokumentaali, mis pakub ainulaadset sissevaadet ühe Eesti suurhaigla ja selle patsientide võitlusesse koroonaviirusega.

Laupäeval selguvad teadusvõistluse "Rakett 69" finalistid

08.05.20 ... Teadusvõistlus "Rakett 69" paneb laupäeval kell 19.30 ETVs kevadhooajale punkti pineva poolfinaaliga, kus finaali koha nimel hakkavad võistlema kolm parimat osalejat. Saate suur finaal selgitab võitja 1. septembril.

"Meediatund" täna, 8. mail: ajakirjandus eriolukorra ajal

08.05.20 ... Vikerraadio "Meediatunni" saade vaatleb täna kell 14.05, kuidas on eriolukorra piirangud mõjutanud ajakirjanduse sõltumatust.

ETV tähistab Euroopa nädalat "Eesti mängu" erisaadetega

07.05.20 ... Alates tänasest pakub ETV kolmel järjestikusel õhtul kell 20.30 mängurõõmu populaarse telemängu "Eesti mäng" Euroopa erisaadetega. Finaal selgitab telemängu võitja Euroopa päeval, 9. mail kell 21.20.

ETV2 avab keskkonnakuu auhinnatud dokumentaalfilmiga "Meemaa"

05.05.20 ... ETV2 toob keskkonnakuu raames vaatajani võimsa filmiprogrammi, mille avab täna kell 21.30 kahele Oscarile nomineeritud dokumentaalpärl "Meemaa".

Rahvusringhääling viib loodusnädalal kirevat linnuriiki avastama!

04.05.20 ... Mai on rahvusringhäälingus keskkonnakuu, mille avanädal on pühendatud lindudele. 4. maiga algav loodusnädal toob linnud tele- ja raadioeetrisse ning annab võimaluse avastada linnuriiki erinevate videolugude, intervjuude ja viktoriinide kaudu.

Raadio 2 sünnipäeva maratonsaates kõlab vaid eesti muusika

01.05.20 ... Täna 27. sünnipäeva tähistav Raadio 2 toob kuulajateni kireva maratonsaate, kus kõlavad kodumaised hitid läbi 27 aasta. Eesti muusika eestkõnelejana on R2 suurendanud oluliselt eesti muusika osakaalu, millest annab tunnistust 19 kodumaise artisti jõudmine aprilli edetabelisse.

"Eesti lood" ootab mai lõpuni uusi filmiprojekte!

30.04.20 ... Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital on välja kuulutanud sarja "Eesti lood" uue konkursi. Ideekavandeid saab esitada 30. maini.

ETV ja Rakett 69 teaduskonkurss pani sajad pered kodudes koos leiutama

30.04.20 ... ETV, teadussaade "Rakett 69" ja Eesti Masinatööstuse Liit kutsusid märtsi keskel inimesi osalema Goldbergi masina konkursil. Suure osavõtuga konkursi võitsid rahvahääletuse tulemusena õed Gerda ja Helena Jäe.

ETV annab veteranipäeva puhul au erisaatega

23.04.20 ... Eestis on üle 3000 Kaitseväe ja Kaitseliidu veterani ja kuigi rahvarohkeid kontserte tänavu pidada ei saa, tähistab Eesti Televisioon seda päeva siiski väärikalt. Kell 22.05 jõuab ekraanile värske erisaade "Anname au! Veteranipäev 2020", mis avab missioonidel toimuvat veteranide silme läbi.

Eesti Rahvusringhääling avas uue veebikanali Jupiter.err.ee

22.04.20 ... Eesti Rahvusringhääling avas täna hommikule uue veebikanali Jupiter. Uus programm koondab aadressile jupiter.err.ee parima audio-visuaalse sisu, mida rahvusringhääling oma vaatajatele-kuulatajatele pakub.

ETV viib tele vahendusel külla kodudesse üle Eesti

17.04.20 ... ETV toob kahel reedel vaatajateni meeleoluka erisaate "Mis teie kodus uudist?". Täna kell 20 saab teleri vahendusel piiluda kodudesse, avastada eestlaste leidlikkust ja saata otse-eetris lähedastele tervitusi, sest erisaade valmib koos heade televaatajatega.

Lasteekraani lehele jõuavad kodus õppimist toetavad materjalid

15.04.20 ... Kodus õppivatele lastele mõeldes leiab tänasest Lasteekraan.ee lehelt koduõppe alajaotuse, et pakkuda lapsevanematele ja õpetajatele ideid õppe- ning kasvatustegevusteks. Algavat koolivaheaega silmas pidades täiendavad ETV2 ja Lasteekraan valikut ka sobivate filmide ning sarjadega.

Tele-esilinastus! ETV näitab suurel reedel dokfilmi "252 päeva üksindust"

08.04.20 ... ETV kevadpühade programmi pärliks on reedel kell 20 tele-esilinastuv seikluslik dokumentaalfilm "252 päeva üksindust", mis saadab Uku Randmaad emotsionaalsel merereisil ümber maakera.

ETV toob ekraanile värske portreesaate juubilar Marju Lauristinist

07.04.20 ... Täna 80. sünnipäeva tähistav Marju Lauristin on jätnud jälje paljude eestlaste eludesse. Juubilarile pühendab ETV erisaate "Marjustin 8.0", mis televaatajateni jõuab kolmapäeval kell 22.05.

Vikerraadio e-etteütluse võistlusele laekus 7529 teksti

03.04.20 ... Täna toimus 13. korda Vikerraadio e-etteütluse võistlus. Poole tunni jooksul jõudis toimetuseni 7529 etteütlust, mis on e-etteütluse ajaloo teine tulemus. Täiesti korrektseid tekste saadeti 104.

Huvi ERRi programmide venekeelsete uudiste vastu on hüppeliselt kasvanud

03.04.20 ... Eesti Rahvusringhäälingu telekanali ETV+ igapäevane mitte-eestlastest vaatajate arv on eriolukorra ajal kasvanud kaks korda, suurim tõus vaatajanumbrites on "Aktuaalse kaamera" uudistel ja kanali omasaadetel. Hüppelise kasvu on teinud ka ERRi venekeelse uudisteportaali külastatavus.

Iberofesti filmid linastuvad aprilli kolmapäevadel ETV2 ekraanil

01.04.20 ... Iberofest kõikehõlmava festivalina jääb eriolukorra tõttu ära, küll toimub festival aprillis ETV2 ekraanil. Kolmapäevad toovad vaatajateni viis silmapaistvat mängufilmi, sh Pedro Almodóvari auhinnatud draama "Valu ja hiilgus" ning Terry Gilliami elutööks kujunenud jandi "Mees, kes tappis Don Quijote".

ETV ja Vikerraadio kutsuvad heategevussaatega toetama saarlasi

01.04.20 ... ETV ja Vikerraadio panevad õla all saarlaste võitlusele koroonaviiruse puhanguga ja kutsuvad kõiki ühinema heategevussaatega "Aitame Saaremaad" sel reedel kell 20.

Klassikaraadio tähistab täna otse-eetris 25. sünnipäeva

01.04.20 ... Klassikaraadio tähistab täna 25. sünnipäeva! Pidu peetakse koos kuulajatega raadioeetris, saatepäeva keskmes on hea tuju, soovide ja tervituste kontsert kell 10–16.

ERR lükkas käima noorte meediapädevuse projekti "Meediataip"

31.03.20 ... Kuidas sünnivad uudised ja kuidas levib valeinfo? Mis on fakt ja mis arvamus? Kui olulised on allikad ja miks on vaja professionaalseid ajakirjanikke? Eesti Rahvusringhääling on ellu kutsunud meediapädevuse projekti "Meediataip" eesmärgiga tõsta noorte meediakirjaoskust praegusel inforohkel ajal.

Teatriauhinnad selguvad ETV erisaates täna kell 20.00

26.03.20 ... ETV toob täna kell 20 vaatajateni teatripäevale pühendatud erisaate, kus avalikustatake Eesti teatri auhindade 2020 ja Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali preemiate laureaadid.

E-etteütlus toimub Vikerraadio sünnipäeval, 3. aprillil

26.03.20 ... Algselt 13. märtsil toimuma pidanud Vikerraadio e-etteütluse võistlus lükkus eriolukorra tõttu edasi ning toimub nüüd Vikerraadio sünnipäeval, 3. aprillil kell 10.30. Osalema on oodatud kõik, sest suures keelealgatuses saab kaasa lüüa kodunt väljumata.

ETV toob täna ekraanile värske dokfilmi tippadvokaat Monika Mägist

25.03.20 ... Märtsi alguses kinodesse jõudnud dokumentaalfilm "Monika" tele-esilinastub Eesti Televisioonis juba täna kell 22.05.

"Esimene stuudio" on erandkorras ETV eetris neli korda nädalas

18.03.20 ... ETV päevakajaline otsesaade "Esimene stuudio" alustab sellest kolmapäevast viis minutit varem kell 21.35. Uuest nädalast on saade eetris neli korda nädalas, esmaspäevast neljapäevani.

"Klassikatähed" lükkub kevadesse

17.03.20 ... "Klassikatähtede" telekonkurss teeb ajutise eetripausi ja jätkab ETVs ning Klassikaraadios esimesel võimalusel.

"Aktuaalse kaamera" päevane uudistesaade algab täna kell 11

17.03.20 ... "Aktuaalse kaamera" päevane lisauudistesaade läheb täna eetrisse kell 11, kui algab ka valitsuse pressikonverents. Otseülekannet saab jälgida telekanalites ETV ja ETV+, ERR.ee portaalis ja Vikerraadios.

ETV2 täiendab päevast kava lastele ja noortele suunatud programmiga

16.03.20 ... ETV2 on sellest esmaspäevast muutnud argipäevade telekava, et kodus olevatele lastele ja kaugõppele jäänud noortele pakkuda võimalikult mitmekülgset vaatamist. Suure valiku vaatamiseks, lugemiseks ja kaasa tegemiseks leiab ka Lasteekraan.ee lehelt.

"Aktuaalne kaamera" alustab lisauudistega kell 12 päeval

15.03.20 ... Pühapäeval, 15. märtsil on kell 12 Eesti Televisiooni eetris "Aktuaalse kaamera" päevased uudised. Eriolukorrast tulenevalt toob ETV uuest nädalast päevase "Aktuaalse kaamera" vaatajateni esmaspäevast reedeni kell 12.

Vikerraadio lükkab e-etteütluse edasi

13.03.20 ... Vikerraadio annab teada, et tänaseks planeeritud e-etteütlus lükkub edasi ja toimub lähiajal.

Pinge kasvab! "Klassikatähtedest" peab lahkuma esimene võistleja

06.03.20 ... Täna, 6. märtsil kell 20.00 ETVs ja Klassikaraadios eetrisse jõudvas võistlussaates "Klassikatähed" saab veel viimast korda kuulda kõiki kaheksat võistlejat. Saate lõpul peab üks muusikutest lahkuma.

"Meediatund" täna, 6. märtsil: koroonaviiruse kajastamisest ajakirjanduses

06.03.20 ... Vikerraadio "Meediatunni" saade käsitleb täna kell 14.05 koroonaviirust, kuid mitte meditsiinilises võtmes, vaid hinnates ajakirjanduse tegevust selle senitundmatu COVID-19 kajastamisel.

ETV2 pakub frankofooniakuu raames mõjuvaid prantsuskeelseid mängufilme

04.03.20 ... ETV2 tähistab märtsi frankofooniakuuna ja toob kolmapäeviti ekraanile neli filmi, mis viivad vaataja prantsuse keele ja jõuliste karakterite toel maailma kõige erinevamatesse paikadesse. Frankofooniakuu avab täna kell 21.30 emotsionaalne mängufilm "Tüdruk" noore poisi unistusest saada baleriiniks ja naiseks.

Vikerraadio e-etteütlus tuleb juba 13. märtsil!

04.03.20 ... Vikerraadio ootab kõiki eesti keele huvilisi end proovile panema e-etteütlusel, mis tänavu toimub reedel, 13. märtsil. Juba 13. korda toimuva e-etteütluse tekst teeb pühenduse Jaan Krossile, aga peab meeles ka Eesti Vabariigi põhiseaduse 100. sünnipäeva.

ETV+ vahendab Tallinnas toimuvat iluuisutamise juunioride MMi

04.03.20 ... Teist korda ajaloos toimuvad iluuisutamise juunioride maailmameistrivõistlused Eestis. ETV+ toob nädala lõpuni vaatajateni otseülekanded eesti- ja venekeelsete kommentaaridega.

Klassikaraadio liitub ülemaailmse raadionädalaga "Naised muusikas"

03.03.20 ... Märtsikuu esimesel nädalal ja rahvusvahelisel naistepäeval 8. märtsil kõlab raadiotes üle maailma naisheliloojate looming, dirigeerivad maestrad ja muusikat esitavad naisinterpreedid. Klassikaraadio ühineb "Naised muusikas" üleskutsega ja pakub sel nädalal ka oma kuulajatele eriprogrammi.

Kauaoodatud tegelased naasevad vaatajate ette sarjas "EnsV"!

02.03.20 ... Eesti Televisioon rõõmustab televaatajaid tuhandete lemmikute naasmisega tele-ekraanile, sest täna kell 20.00 alustab ETVs menusarja "ENSV" jätkusari "EnsV", mille tegevus rullub lahti nüüd juba Eesti Vabariigis.

Uku Suviste võitis kõik Eesti Laulu telefonihääletuse voorud

02.03.20 ... Uku Suviste võit laupäeval toimunud Eesti Laul 2020 finaalis oli mäekõrgune – kokku helistati võidulaulu "What Love Is" poolt 33 582 korda. Uku Suviste kogus enim telefonihääli ka finaali esimeses voorus ning poolfinaalis.

Eesti Laul 2020 võitja on Uku Suviste looga "What Love Is"

01.03.20 ... Eesti Laul 2020 võitjaks valiti rahvahääletuse tulemusena eile Uku Suviste. Võiduloo "What Love Is" autoriteks on Uku Suviste ja Sharon Vaughn.

Eesti Laulu finaal saab tormilise alguse!

29.02.20 ... Täna õhtul selgub tänavuse Eesti Laulu konkursi võitja. Kell 19.30 algavas otsesaates astuvad võistlustulle 12 finalisti, suure show lükkab käima möödunud aasta võidulugu "Storm" enam kui 90 esineja osalusel.

ETV saatesari "Iseolemine" kutsub märkama puudega inimesi

28.02.20 ... Sel pühapäeval kell 19.45 alustab neljanda hooajaga ETV saatesari "Iseolemine", mis toob vaatajateni kümme mõtlemapanevat lugu inimestest, kellel tuleb füüsilise või vaimse tervise probleemide tõttu pingutada keskmisest enam.

"Klassikatähtede" võistlejad astuvad suurel kontserdilaval publiku ette

26.02.20 ... Möödunud reedel ETVs ja Klassikaraadios alustanud "Klassikatähtede" järgmine etteaste toimub neljapäeval, 27. veebruaril kell 19.00 Estonia kontserdisaalis, kus publiku ette astuvad kõik kaheksa võistlejat. Proovile pannakse noorte muusikute lavanärv, oskus tajuda suure saali akustikat ja tuua välja oma instrumendi parimad kõlaomadused.

Iseseisvuspäeva tähtsündmused jõuavad ERRi vahendusel kõikidesse kodudesse

23.02.20 ... Eesti Rahvusringhäälingu kanalid vahendavad 24. veebruaril Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamist varahommikust hilisõhtuni, nii Tallinnast kui ka Viljandist. Iseseisvuspäevale on pühendatud ka paljud raadio- ja telesaated.

"Klassikatähed" avab võistluse muusikalise tulevärgi ja rekordi katsetusega

21.02.20 ... "Klassikatähed" konkurss saab täna hoogsa alguse, kui kaheksa osalejat peavad tõestama enda parimaid oskuseid ja saatekülalisele Tanel-Eiko Novikovile esitatakse väljakutse lüüa maailmarekord mängukiiruses. Hooaja avasaade toob ekraanile ka mõõduvõtu Eesti Laulu finalistidega.

ETV2 näitab sarja "Patrick Melrose" Benedict Cumberbatchiga peaosas

20.02.20 ... ETV2 toob kolmel järjestikusel neljapäeval vaatajateni auhinnatud briti lühisarja "Patrick Melrose", mille peaosalist, inglise kõrgklassi kuuluvat nimitegelast kehastab Benedict Cumberbatch.

"Klassikatähed" alustab reedel Eesti andekaima noore muusiku otsinguid

19.02.20 ... Sel reedel alustab Eesti Televisioonis ja Klassikaraadios viiendat hooaega populaarne telekonkurss "Klassikatähed". Võitja ihaldusväärset tiitlit läheb püüdma kaheksa noort talenti, kellest igaühes on olemas tähegeen, aastatega lihvitud pillimängu oskused ja tahe jõuda suurtele lavadele.

Eesti Laulu finaal tuleb üllatustega nii laval kui ka vaheklippides

19.02.20 ... Kümne päeva pärast toimuv Eesti Laulu finaal toob lisaks 12 võistlejale publiku ette kodumaised superstaarid ja üllatab taas ootamatute vaheklippidega.

Rahvusringhäälingu kanalid tähistavad Jaan Krossi 100. sünniaastapäeva

18.02.20 ... 19. veebruaril möödub sada aastat kirjanik Jaan Krossi sünnist. Eesti ajaloos märgilise kultuurilooja sajanda sünniaastapäeva puhul on Eesti Rahvusringhäälingu programmides läbi nädala vaatamiseks ja kuulamiseks suurmehele pühendatud erisaated ning arhiivivaramust valitud pärlid.
Üldinfo

Eesti Rahvusringhääling

F. R. Kreutzwaldi 14, 15029 Tallinn, Eesti
e-post: err@err.ee

Üldtelefon 628 4100


Uudistetoimetuste üldkontaktid:

ERR-i uudistetoimetused (raadio-, tele- ja online-uudised): uudised@err.ee, 611 4111

Raadiouudised eesti keeles 611 4270
Raadiouudised vene keeles 611 4313

Aktuaalse Kaamera uudised 628 4001, ak@err.ee


Ettepanekud ja tagasiside saadete ajakirjandusliku sisu kohta:

tel 611 4117, meediaeetika@err.ee


LOE VEEL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: