pressiteated

ERR Raadioteatri kuuldemäng "Lõvi" pälvis Prix Europa kõrge tunnustuse

16.10.21 PRESSITEATED ... Euroopa parimaid tele-, raadio- ja digitaalprogramme koondaval Prix Europa festivalil tunnustati sel reedel eripreemiaga ERR Raadioteatri kuuldemängu "Lõvi".

ETV uus muusikaviktoriin "Orkestri mängud" täidab reeded parimate helidega

15.10.21 PRESSITEATED ... Täna kell 20.00 alustab Margus Saare juhtimisel ETV-s uus muusikaline viktoriin "Orkestri mängud", mis toob kokku Eesti parimad orkestrid, muusika ja heatujulise mängu.

Uus veebiraadio KlaRa.ee pakub ööpäevaringselt klassikalist muusikat

12.10.21 PRESSITEATED ... Klassikaraadio sai endale lisakanali arvutis ja nutiseadmetes – sel nädalal alustas tööd veebiraadio KlaRa.ee.

ETV uus väitlussaade "UV Faktor" stardib tulise aruteluga vaktsineerimise üle

05.10.21 PRESSITEATED ... ETV toob täna kell 20.00 ekraanile uue väitlussaate "UV Faktor", kus Urmas Vaino eestvedamisel võetakse igal teisipäeval arutelu alla põletavad päevakajalised küsimused. Avasaate keskmes on vaktsineerimise vastuolud.

ETV2 inimõiguste kuu avab inimlikke lugusid keset kaost ja kriise

05.10.21 PRESSITEATED ... Juba seitsmendat korda toimuv ETV2 inimõiguste kuu toob oktoobri teisipäevadel vaatajateni neli dokumentaalfilmi, mis peegeldavad inimlikku traagikat ja võitlust parema elu nimel. Filmikuu avab 5. oktoobril värske dokumentaalfilm Svjatlana Tsihhanovskajast.

Telia ja ERR jõudsid ERR-i telekanalite HD taasedastamises ja järelvaatamises kokkuleppele

30.09.21 PRESSITEATED ... Televaatajatele jätkub 1. oktoobrist Telia võrgus televaatamine selliselt nagu varem nii tavalise televiisori kui ka interneti vahendusel, sealhulgas ETV, ETV2 ja ETV+ taasedastamine HD kvaliteedis. Ka järelvaatamise teenuse õiguste osas jõuti kokkuleppele.

ETV-s esilinastub dokfilm "See on meie maa"

30.09.21 PRESSITEATED ... ETV ekraanile jõuab 4. oktoobril Anton Aleksejevi dokumentaalfilm "See on meie maa". Vaatajateni tuuakse unikaalsed kaadrid Karabahhi sõjast selle mõlemalt poolelt.

Rahvusringhääling tähistab rahvusvahelist muusikapäeva kõigis kanalites

29.09.21 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhääling tähistab 1. oktoobril rahvusvahelist muusikapäeva otseülekandega galalt, teemasaadete, e-viktoriini ja muusikaga.

Klassikaraadio ja Raadio 4 kutsuvad muusikapäeva tähistama viktoriiniga!

27.09.21 PRESSITEATED ... Klassikaraadio korraldab rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril traditsioonilise e-viktoriini, mida saab lahendada nii eesti kui ka vene keeles. Muusikahuvilised saavad end juba praegu proovile panna soojendusviktoriinis.

Televõistlus paneb teadlased ja meelelahutajad prügist veesõidukeid ehitama

24.09.21 PRESSITEATED ... Teadlaste Öö festival toob täna kell 20.00 ETV ekraanile haarava võistluse "Teadlaste Öö festival 2021. Teaduse superkangelased", kus tuntud artistid ja noored teadlased hakkavad mõõtu võtma prügist ehitatud veesõidukitega.

Vikerraadio keeltemäng: kuula, kuidas kõlab "Väike prints" 14 keeles

24.09.21 PRESSITEATED ... Euroopa keeltepäeva puhul kutsub Vikerraadio juba viiendat korda end proovile panema keelte äratundmises. Sel reedel ja laupäeval saab Vikerraadio kodulehel kuulata ja mõistata, mis keeltes esitatakse lõike raamatust "Väike prints".

Eesti Rahvusringhäälingu kanalid alustavad valimisväitlustega

22.09.21 PRESSITEATED ... Kohalike omavalitsuste valimiste eelse aja sisustavad Eesti Rahvusringhäälingu kanalid tele- ja raadioväitlustega. Kuulajate-vaatajateni jõuab eesseisval perioodil 20 valimisväitlust, kulminatsiooniks on mahukas valimisteõhtu 17. oktoobril.

Jupiter kutsub avastama teadust ja teaduse superkangelasi

20.09.21 PRESSITEATED ... Sel nädalal toimuva Teadlaste Öö festivaliga on liitunud ka ERR-i veebikanal Jupiter koos ETV ja Vikerraadioga. Suure teadusvõistlusega kulmineeruv nädal pakub kuulamiseks-vaatamiseks inspireerivaid kohtumisi teaduse superkangelastega.

"Meediatund" 16. septembril: ajakirjandus valimistest ja vaktsineerimisest

16.09.21 PRESSITEATED ... Vikerraadio "Meediatunni" saade vaatleb täna kell 14.05 ajakirjanduse tegutsemist valimiskampaania ajal ja vaktsineerimise ning koroonapiirangute käsitlust.

Heategevusprogramm "Jõulutunnel" ootab ettepanekuid abivajajate toetamiseks

13.09.21 PRESSITEATED ... ETV heategevussaade "Jõulutunnel" jätkab oma missiooni ka tänavu. Septembri lõpuni oodatakse organisatsioonidelt taotlusi abivajajate toetamiseks.

Laupäev toob ETV ekraanile kolm uut saatesarja

10.09.21 PRESSITEATED ... ETV sügiskava saab sel laupäeval täiendust kolme eripalgelise saatesarjaga – alates kell 18.45 jõuavad järjest tele-ekraanile tervisesaade "Tervist!", maitseküllane eksperiment "Restoran 0" ja kultuurilooline "Ühe maja lugu".

Värske ja vaba Raadio 2 rõõmustab melomaane uute muusikasaadetega

08.09.21 PRESSITEATED ... Raadio 2 on käima lükanud sügisprogrammi, kus kesksel kohal on värske muusika ja saated muusikast. Melomaanide rõõmuks on R2 avanud põhiprogrammile lisaks veebiraadiote keskkonna R2 Extra, kus kuulamist jagub polkast popini ja räpist rokini.

Portreefilmide konkurss ootab uusi dokumentaalprojekte

06.09.21 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga ootab filmitootjatelt uute portreefilmide ideid. Ideede esitamise tähtaeg on 8. november.

Klassikaraadio sügis toob muusikaelamusi Pärdist Beethovenini

03.09.21 PRESSITEATED ... Vanad saated uues kuues, uued saated värske hooga, palju muusikat kontsertidelt ja plaatidelt – selline on Klassikaraadio sügisprogramm 2021. aastal. Läbi sügise leiab kavast viiteid ka raadio 95-aastasele ajaloole Eestis.

ETV uus saatesari "Rahamaraton" jagab praktilist rahatarkust

02.09.21 PRESSITEATED ... Ekspertide sõnul oli õige aeg investeerimisega alustada eile. Või siis täna. Täna kell 22.05 ETV ekraanil alustav saatesari "Rahamaraton" jagab nii inspiratsiooni kui ka praktilisi teadmisi rahast ja investeerimisest.

Eesti Laul 2022 konkurss on tänasega avatud!

02.09.21 PRESSITEATED ... Eesti Laul kuulutas ametlikult avatuks uue konkursi, lugude esitamise tähtaeg on 20. oktoober. Eesti suurim muusikasündmus on läbinud mitmeid muudatusi ja esmakordselt toimuvad parimate välja selgitamiseks ka veerandfinaalid.

Teadusvõistluse "Rakett 69" 11. hooaja võitis Karl Mell

01.09.21 PRESSITEATED ... Teadusvõistluse "Rakett 69" pingelisest ja üllatusi täis finaalist väljus võitjana Tallinna Reaalkooli vilistlane Karl Mell.

ETV2 sügiskava toob elamusterohke maailma koju kätte

01.09.21 PRESSITEATED ... ETV2 on sügiseks pannud kokku elamusterohke kava, kust leiab rahvusvaheliselt hinnatud filme ja sarju, kontserdiülekandeid ja kultuurielamusi, reisisarju ning koguperesaateid teadusest kirjanduseni.

Teadmistepäeval selgub teadusvõistluse "Rakett 69" võitja!

01.09.21 PRESSITEATED ... Koos kooliaasta algusega saab lahenduse ka põnev teadusvõistlus "Rakett 69", kui kell 20.00 lähevad ETV ekraanil finaalis vastamisi Kaspar Saakpakk ja Karl Mell.

ETV alustab sügishooaega värske ekraanigraafikaga

30.08.21 PRESSITEATED ... ETV läheb sügisele vastu värske näoga – esmaspäevast, 30. augustist kannab ETV visuaalset identiteeti uus ekraanigraafika, mille inspiratsiooniks on aeg.

Presidendivalimistele pühendatud kava algab "Esimese stuudio" erisaadetega

27.08.21 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhäälingu kanalite fookus on järgnevatel päevadel presidendivalimistel. Eriprogramm algab täna kell 21.35 ETV "Esimese stuudio" erisaatega, kus Andres Kuuse külaliseks on presidendikandidaat Alar Karis.

Eesti Televisioon läheb sel sügisel uute saadetega Eesti elu keskele

26.08.21 PRESSITEATED ... Eesti Televisioon läheb sel sügisel Eesti elu keskele, pakub praktilisi teadmisi ning ühendavaid kultuurilisi elamusi. Kõrvuti armastatud telelemmikutega jõuavad ekraanile uued saatesarjad, mis avavad inimeste muresid ja rõõme, inspireerivad hulljulguse ja ettevõtlikkusega ning laiendavad maailmapilti loodusest kultuurilooni.

20. augusti ülekannetele elasid kaasa sajad tuhanded televaatajad

25.08.21 PRESSITEATED ... Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva otseülekanded tõid ERR-i telekanalite vahendusel kokku sajad tuhanded televaatajad. Piduliku päeva kulminatsiooniks olnud öölaulupeole "Vaba Eesti!" elas kaasa pea 300 000 vaatajat.

Otsustavad mängud: juba sel kolmapäeval selgub "Eesti mängu" võitja!

23.08.21 PRESSITEATED ... Suvine mälumängusaade "Eesti mäng" kulmineerub sel nädalal otsustavate voorudega. Hoogne finaal jõuab ETV vaatajate ette kolmapäeval kell 20.30.

Uus nädal algab koos ETV hommikuprogrammiga "Terevisioon"

22.08.21 PRESSITEATED ... Vaatajate telelemmikutest naaseb esimesena ETV ekraanile hommikuprogramm "Terevisioon". Uut hooaega alustatakse esmaspäeval, 23. augustil kell 6.55 Narvast.

Raadioteatris esietendub 1990ndate algusesse viiv kuuldemäng "Lõvi"

19.08.21 PRESSITEATED ... Sel laupäeval toob Raadioteater Vikerraadio kuulajateni uhiuue kuuldemängu "Lõvi". Martin Alguse novelli põhjal valminud kuuldemängu on lavastanud Andres Noormets, peaosalisi kehastavad Ago Anderson, Aarne Soro ja Piret Laurimaa.

20. augusti tähtsündmused jõuavad ERR-i vahendusel kõikidesse kodudesse

18.08.21 PRESSITEATED ... 20. augusti pidulik päev on täis eriilmelisi sündmusi, millest saab Eesti Rahvusringhäälingu kanalite vahendusel osa nii Eestis kui ka võõrsil.

Juubilar Helgi Sallo avab end värskes saates Vahur Kersnale

10.08.21 PRESSITEATED ... Helgi Sallo 80. sünnipäeva puhul tele-esilinastub täna kell 22.00 ETVs Vahur Kersna mahukas sünnipäevaintervjuu "Helgi Sallo. Jumala puudutus".

Põhjamaade filmikuu raames tele-esilinastub ETV2-s viis heatujufilmi

04.08.21 PRESSITEATED ... Viis kolmapäeva ja viis komöödiapärli – 4. augustiga algav ETV2 põhjamaade filmikuu toob vaatajateni heatujufilmid Rootsist, Taanist, Soomest, Islandilt ja Norrast. Põhjamaist huumorit täis filmikuu avab täna kell 21.30 Rootsi film "Tordikindral".

Jalgpalli EM jõudis Eestis vähemalt 700 000 inimeseni

15.07.21 PRESSITEATED ... Pühapäeval finaaliga kulmineerunud jalgpalli EM-ist sai Eesti Rahvusringhäälingu vahendusel osa vähemalt 700 000 inimest. Turniiri vaadatuim vastasseis oli finaalmäng Itaalia ja Inglismaa vahel.

ETV2 ekraanile jõuab alates tänasest valik Pärnu filmifestivali dokfilme

12.07.21 PRESSITEATED ... Viiel järjestikusel õhtul toob ETV2 vaatajate ette valiku Pärnu filmifestivali dokumentaalfilme. Kõik need filmid kandideerivad ka Eesti rahva auhinnale ja oma lemmiku poolt saab hääletada ERR-i kultuuriportaalis aadressil kultuur.err.ee.

Klassikaraadio toob Pärnu Muusikafestivali koju kätte

09.07.21 PRESSITEATED ... Klassikaraadio kolib järgmiseks nädalaks suvepealinna ning vahendab 11.- 18. juulini üheksa otseülekannet Pärnu Muusikafestivalilt.

ETVs alustavad 12. juulil "Eesti mäng" ja "Ringvaade suvel"

08.07.21 PRESSITEATED ... 12. juulil alustavad ETV ekraanil uut hooaega "Eesti mäng" ja "Ringvaade suvel".

Klassikaraadio Kuuldemängufestival algab esietendusega

02.07.21 PRESSITEATED ... Klassikaraadios toimub 5.–11. juulini kuuldemängufestival, mis toob kuulajateni eriprogrammi seitsmest kuuldemängust. Festivali avab kuuldemängu "Stiiliharjutused" esietendus.

Vikerraadio viib sel suvel ajarännakutele

21.06.21 PRESSITEATED ... Jaanipäevaga algav Vikerraadio suvekava toob kuulajateni värsked lood saatesarjadest "Naine ajas" ja "Hommikumaa vägevad" ning kutsub avastama lähiajaloo erinevaid tahke.

Klassikaraadio suveprogramm ülistab kirjandust

17.06.21 PRESSITEATED ... Klassikaraadios algab 21. juunil suveprogramm "Raamatusuvi", milles on suur osakaal kunstilisel sõnal. Suvekavas kõlavad kirjanduspalad, luuletused ja kuuldemängud ning uued saatesarjad Eestimaa raamatukogudest ja Tõnu Õnnepalu kirjanduslikest äratundmistest.

ETV+ vaatajaskond kasvas mais ligi 400 tuhande vaatajani

15.06.21 PRESSITEATED ... Vaatajate arvult suurim venekeelne telekanal ETV+ kasvatas maikuus jõuliselt nii auditooriumi hulka kui ka telekanali vaadatavuse osakaalu.

Jalgpallipidu ETV, ETV2 ja ETV+ ekraanil: 51 mängu ja suur jalgpallistuudio

09.06.21 PRESSITEATED ... Spordisuve suursündmuse, jalgpalli Euroopa meistrivõistluste, avavile kõlab sel reedel. Kuu aja jooksul toovad ERR-i kanalid vaatajateni haaravad otseülekanded 11 Euroopa riigist, koos igaõhtuse jalgpallistuudioga.

Uus kuuldemängusari "Juuksur" teeb sissevaate Eesti inimeste eludesse

02.06.21 PRESSITEATED ... Vikerraadios algab sel laupäeval kell 10.30 Raadioteatri uus kuuldemängusari "Juuksur", mis pakub kuuldepilte ühest juuksurisalongist: argiseid ja elulisi, naljakaid ja absurdseid episoode. Värvikate lühilugude peaosalist kehastab Hele Kõrve.

ETV tähistab lastekaitsepäeva tunnustusürituse ja Pardiralliga

01.06.21 PRESSITEATED ... Teist aastat järjest saab heategevuslikule Pardirallile kaasa elada ETV vahendusel. Veel enne seda vahendab ETV erilisi hetki tunnustusürituselt "Lastega ja lastele".

Raadio 2 tähistab suve muusika ja värskete eetrihäältega

31.05.21 PRESSITEATED ... Sellest nädalast lülitub Raadio 2 suvelainele, mille paneb võnkuma alati värske muusika ja uutes rollides saatejuhid.

ERR-i telekanalite suvi tuleb sportlik, mänguline ja täis kohtumisi

28.05.21 PRESSITEATED ... Rahvusringhäälingu telekanalid ETV, ETV2 ja ETV+ toovad sel suvel vaatajateni haaravad spordivõistlused eesotsas jalgpalli Euroopa meistrivõistlustega, suviselt meeleolukad omasaated ja kireva hankeprogrammi.

Eurovisiooni lauluvõistlus saab alguse täna õhtul

18.05.21 PRESSITEATED ... Kolm kontserti, 39 riiki ja miljonid televaatajad – Eurovisiooni nädalale saab kaasa elada telekanalite ETV ja ETV+, ERR.ee portaali ja veebikanali Jupiter.err.ee vahendusel. Esimene poolfinaal algab juba täna kell 22.00.

ERR-i telekanalite paralleeledastus jätkub vähemalt 2021. aasta lõpuni

18.05.21 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhäälingu telekanaleid näeb vabalevis hetkel nii vanas (SD) kui ka uues (HD) pildikvaliteedis. ETV, ETV2 ja ETV+ paralleeledastus kestab praeguse plaani kohaselt vähemalt 31. detsembrini 2021.

Raadio Tallinn tähistab 15. sünnipäeva Pillikute kontserdiga

14.05.21 PRESSITEATED ... Sel laupäeval, 15. mail tähistab 15. sünnipäeva Raadio Tallinn. Sünnipäeva õhtul kell 19 ootab Raadio Tallinn kuulajaid eetri vahendusel kontserdile, kus oma debüütalbumi "Metsaunelm" lugusid esitab ansambel Pillikud.
Üldinfo

Eesti Rahvusringhääling

F. R. Kreutzwaldi 14, 15029 Tallinn, Eesti
e-post: err@err.ee

Üldtelefon 628 4100


Uudistetoimetuste üldkontaktid:

ERR-i uudistetoimetused (raadio-, tele- ja online-uudised): uudised@err.ee, 611 4111

Raadiouudised eesti keeles 611 4270
Raadiouudised vene keeles 611 4313

Aktuaalse Kaamera uudised 628 4001, ak@err.ee


Ettepanekud ja tagasiside saadete ajakirjandusliku sisu kohta:

tel 611 4117, meediaeetika@err.ee


LOE VEEL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: