Üldinfo

Konkurss portaali kultuuri- ja meelelahutustoimetuse toimetaja kohale

18.05.22 TÖÖPAKKUMISED ... ERR.ee otsib portaali kultuuri- ja meelelahutustoimetuse meeskonda toimetajat, kelle ülesanneteks on nii teksti- ja videouudiste koostamine-toimetamine kui ka autoritekstide loomine.

ERR-i nõukogu kinnitas rahvusringhäälingu juhatuse järgmiseks viieks aastaks

17.05.22 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu kinnitas täna toimunud koosolekul ERR-i juhatuse koosseisu järgmiseks viieks aastaks.

"Rakett 69" 12. hooaja võitis Mattias Timm Rast

14.05.22 PRESSITEATED ... "Rakett 69" teadusduelli võitis Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilane Mattias Timm Rast, kelle ehitatud ahelreaktsioonimasin jõudis tulemuseni 2,4-sekundilise täpsusega.

Suur teleõhtu: täna selguvad "Rakett 69" ja Eurovisiooni võitjad!

14.05.22 PRESSITEATED ... Televaatajaid ootab täna ees põnev õhtu, sest lõpplahenduse leiab nii teadussaade "Rakett 69" kui ka Eurovisiooni lauluvõistlus. Parim raketlane selgub suures duellis kell 19.15 ja Euroopa lemmiklaul kell 22.00 algavas otsesaates.

Laupäeval selgub teadusvõistluse "Rakett 69" võitja

13.05.22 PRESSITEATED ... Sadade teadushuviliste noorte seast võistlesid end "Rakett 69" finaali Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilased Grete Paat ja Mattias Timm Rast. Põnev teadusduell selgitab neist 12. hooaja võitja sel laupäeval kell 19.15 ETVs.

ERR vahendab Eurovisiooni tele- ja veebikanalites mitmes keeles

10.05.22 PRESSITEATED ... Eurovisiooni poolfinaalides selguvad sel teisipäeval ja neljapäeval need osalejad, kes astuvad lavale laupäeval toimuvas finaalis. Eesti Rahvusringhääling toob maailma suurima lauluvõistluse otseülekandes koju kätte telekanalite ETV ja ETV+, ERR.ee portaali ja Jupiteri vahendusel.

Uus teledokumentaal "Tagalas" saadab eestlastest vabatahtlikke Ukrainas

09.05.22 PRESSITEATED ... Kristjan Pihl käis Ukrainas kaasas "Slava Ukraini" vabatahtlikega, eesotsas äsja Aasta eurooplaseks kuulutatud Johanna-Maria Lehtmega. Täna kell 20.00 ETVs esilinastuv värske teledokumentaal "Tagalas" avab läbi kolme noore naise silmade sõda Ukrainas ning küsib, millel püsib eestlaste jaks ja soov aidata.

Maikuu muusikasaated pakuvad elamusi Kukerpillidest Järvide perekonnani

06.05.22 PRESSITEATED ... Maikuu on täis muusikat ja uusi muusikasaateid, mis pakuvad ETV ning ETV2 ekraanil elamusi nii pop- kui ka klassikalisest muusikast. Vaatajateni jõuavad saated Kukerpillidest, Ivo Linnast ja perekond Järvidest, samuti ülekanded Eurovisioonist Euroopa päeva kontserdini.

ERR täiendab venekeelset meediaruumi veebikanaliga Jupiter+

05.05.22 PRESSITEATED ... Venekeelse meediasisu parema kättesaadavuse huvides on Eesti Rahvusringhääling avanud uue veebikanali Jupiter+, kuhu koondub ERR-i pakutav venekeelne video- ja audiosisu saadete, filmide ja sarjade näol.

Keskkonnakuu toob ETV2 ekraanile mõtlemapaneva dokumentaalprogrammi

04.05.22 PRESSITEATED ... Lõputu plastiprobleem, liigirikkuse hävimine, aga ka tarmukad kogukonnad ning tuntud looduskaitsjad on vaid üksikud märksõnad ETV2 keskkonnakuu filmiprogrammis. Kokku jõuab maikuu jooksul vaatajate ette kaheksa eriilmelist dokumentaalfilmi.

Eesti Rahvusringhääling tähistab maid keskkonnakuuna

02.05.22 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhäälingu programmid tõstavad läbi maikuu fookusesse keskkonnateemad, erilise tähelepanu all on tänavu vesi. Vaatamist, kuulamist ja nuputamist jagub kõikidesse kanalitesse.

"Eesti lood" dokumentaalsari ootab ideekonkursile uusi projekte

29.04.22 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital avavad sarja "Eesti lood" uue hooaja ideekonkursi. Uute filmide projekte saab esitada 29. maini.

Vikerraadios alustab uus poliitikasari "Valge elevant"

29.04.22 PRESSITEATED ... Vikerraadios alustab täna kell 14.05 uus poliitikasari "Valge elevent", mis tõstab kuuel reedel fookusesse nn valged elevandid ehk Eesti ühiskonnaelus pikaaegselt lahendamata probleemid. Saadet juhib Meelis Oidsalu.

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimehe kohal jätkab Erik Roose

26.04.22 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu valis täna toimunud koosolekul ERR-i juhiks Erik Roose.

Raadio 2 hommikuprogrammis äratavad sel nädalal külalissaatejuhid

25.04.22 PRESSITEATED ... 1. mail sünnipäeva tähistav Raadio 2 kaasab sel nädalal hommikuprogrammi tegemisse kuulsad raadiokuulajad ja sagedased külalised raadioeetris. Igal argihommikul liitub saatejuhtide Margus Kamlati ja Bert Järvetiga üks kõikidele tuttav eestlane.

ETV ja ETV2 ekraanil tele-esilinastuvad portreed märgilistest kultuuritegelastest

13.04.22 PRESSITEATED ... ETV ja ETV2 toovad sel kevadel vaatajateni mitu uhiuut portreesaadet ja -filmi, millega tähistatakse Eesti kultuurilukku mõjuka jälje jätnud tegijate loometeed.

Raadioteatri näitlejapreemia laureaat 2021 on Piret Laurimaa

12.04.22 PRESSITEATED ... Raadioteater tunnustab näitlejapreemiaga Piret Laurimaa vaimukaid rolle auhinnatud kuuldemängus "Lõvi" ning tema varasemaid osatäitmisi kuuldemängudes.

Lasteekraani lihavõttekalender toob kuulajateni audioraamatu "Kõhu mäss"

11.04.22 PRESSITEATED ... Kevadpühade ootuses läheb Lasteekraani lehel käima vahva munajaht. Tänasest on lehel üleval lihavõttekalender, milles igal hommikul värvub üks muna ja avaneb kuulamiseks uus peatükk Helena Kochi lasteraamatust "Kõhu mäss".

"Meediatund" täna, 8. aprillil: Sõja pildiline pool ja ajakirjanike valikud

08.04.22 PRESSITEATED ... Millised on ajakirjanike valikud sõja käsitlemisel? Vikerraadio "Meediatunni" vestlusringis on Postimehe fototoimetuse juhataja Erik Prozes ja ajakirjandusuurija Marju Himma.

Klassikaraadio tähistab 1. aprillil 27. sünnipäeva

31.03.22 PRESSITEATED ... Klassikaraadio eeter on sel päeval tulvil imeilusat muusikat: suur soovikontsert, muusikaline diktaat, unikaalne arhiivisalvestis ja otseülekanne ERSO öiselt kontserdilt.

ETV näitab suurejoonelist heategevuskontserti "Põhjala luiged"

31.03.22 PRESSITEATED ... ETV toob täna õhtul ekraanile Poolas Ukraina heaks toimunud suure heategevuskontserdi "Põhjala luiged". Gdanskis jõudis esmakordselt publikuni maailma esiettekandes ka Kristjan Järvi ja Ruslan Trochynskyi "Ööbiku laps".

ETV-s alustab kolmapäeval ajalooline dokumentaalsari "Metsavennad"

29.03.22 PRESSITEATED ... ETV toob sel kolmapäeval vaatajate ette ajaloolise dokumentaalsarja "Metsavennad", mis võtab esimest korda Eesti teleajaloos ülevaatlikult kokku metsavendluse ja selle traagilise ning karmi ajajärgu.

Vikerraadio tähistab 55. sünnipäeva raadioeetris ja veebikanalites

28.03.22 PRESSITEATED ... 3. aprillil saab Eesti vanim ja kuulatuim raadiojaam Vikerraadio 55-aastaseks. Sünnipäeva puhul kutsub Vikerraadio kuulajaid saatma sünnipäevaluuletusi ning osalema mälumängus, läbi nädala kõlab raadioeetris toimetuse lemmikmuusika läbi aastate.

ETV+ toob argiõhtutesse venekeelse telemagasini "Horisont"

28.03.22 PRESSITEATED ... Alates esmaspäevast, 28. märtsist toob ETV argiõhtutesse täiendust uue telemagasiniga "Horisont". Eestis ja maailmas toimuvat vahendab esmaspäevast reedeni saatejuht Alina Privalova.

Raadioteatri kuuldemäng "Lõvi" võitis BBC audiodraama võistluse

26.03.22 PRESSITEATED ... Raadioteatri kuuldemäng "Lõvi" võidutses reedel toimunud BBC audiodraama auhindade jagamisel pälvides parima tiitli Euroopa audiodraama kategoorias.

Vikerraadio e-etteütlusele esitati ligi 9000 etteütlust

14.03.22 PRESSITEATED ... Järjekorras juba 15. korda toimunud Vikerraadio e-etteütlusele esitati sel aastal 8942 teksti. Neist täiesti korrektseid etteütluse tekste oli 13, väga palju oli ühe-kahe veaga tekste.

Vikerraadio e-etteütlus toimub täna kell 10.25

14.03.22 PRESSITEATED ... Juba 15. korda toimuv e-etteütlus algab Vikerraadio eetris täna kell 10.25. Emakeelepäeva traditsioonisel ühisüritusel saab osaleda nii Eestis kui ka välismaal Vikerraadio e-etteütluse lehe https://etteytlus.err.ee/ kaudu.

"Meediatund" täna, 11. märtsil: Eesti meediauuring ning sõjaajakirjandus

11.03.22 PRESSITEATED ... Vikerraadio "Meediatunni" saate keskmes on täna kell 14.05 sõja käsitlemine ajakirjanduses ning meediauuring. Stuudios on Andres Jõesaar ja Anvar Samost.

Vikerraadio e-etteütlus toimub emakeelepäeval juba 15. korda

07.03.22 PRESSITEATED ... Algselt ühekordse ettevõtmisena mõeldud Vikerraadio e-etteütlus toimub juba 15. korda. Seekordne tekst loetakse Vikerraadios ette emakeelepäeval, 14. märtsil kell 10.25. Etteütlust saab kirjutada Vikerraadio kodulehel vikerraadio.err.ee.

Jupiteri otsekanalite valikus on nüüd ka venekeelne uudistekanal Current Time

03.03.22 PRESSITEATED ... Lisaks ukrainakeelsele otsekanalile ICTV UA vahendab Jupiter sellest nädalast ka venekeelset telekanalit Current Time (Настоящее Время).

ETV2 eetris alustab uus kultuurisaadete sari "Kultuuristuudio"

02.03.22 PRESSITEATED ... Rahvusringhäälingu kultuuritoimetuse eestvedamisel alustab märtsis kaht uut saatesarja ühendav "Kultuuristuudio", mis toob teisipäeviti ja kolmapäeviti ETV2 vaatajateni sissevaate kultuurimaastikul toimuvasse. Avasaate fookus sel kolmapäeval on klassikalise muusika rollil kaasaegses maailmas.

ETV otsesaadetele saab tänasest valida automaatsubtiitreid

01.03.22 PRESSITEATED ... 1. märtsist võtab Eesti Rahvusringhääling kasutusele automaatsubtiitrid, mis hõlbustavad vaegkuuljate jaoks päevakajaliste otsesaadete jälgimist.

ETV ja ETV+ suurendavad päevakajaliste saadete mahtu

28.02.22 PRESSITEATED ... Eesti Televisioon lülitab sellest nädalast saatekavasse päevased erisaated "Ukraina stuudio" kell 10 ja kell 15. ETV+ suurendab venekeelsete uudiste ja päevakajaliste intervjuude mahtu ning lisab laupäevadesse välispoliitika saate "Orbiit".

ETV toob ekraanile erakorralise heategevussaate Ukraina toetuseks

27.02.22 PRESSITEATED ... Esmaspäeval, 28. veebruaril kell 19 jõuab ETV eetrisse kahetunnine heategevussaade, mis kutsub üles toetama ukrainlasi ja Ukrainat abistavaid organisatsioone.

"Aktuaalne kaamera" alustab esimeste uudistega kell 10

27.02.22 PRESSITEATED ... "Aktuaalne kaamera" teeb erandkorras päeva esimese uudistesaate ETVs täna kell 10. ETV+ kanalil on esimene venekeelne uudistesaade kell 11.

ERR Jupiter toob eetrisse Ukraina erikanali ICTV UA

26.02.22 PRESSITEATED ... ERR Jupiter on lisanud veebikanalite valikusse otsekanali Ukrainast ICTV UA, mis toob ukraina keeles vaatajani värske uudispildi. Kanal edastab infot ööpäev läbi ja seda saab jälgida nii Eestis kui ka väljaspool Eestit.

ETV lisab kavasse AK ja "Esimese stuudio" erisaated ja otseülekande meeleavalduselt

26.02.22 PRESSITEATED ... Ukraina sõja tõttu jõuab sel laupäeval ja pühapäeval ETV ja ETV+ eetrisse "Aktuaalse kaamera" päevane erisaade. ETV lisab nädalavahetusel telekavasse ka "Esimese stuudio" erisaated ja kaitseministeeriumi pressikonverentsi, samuti otseülekande Vabaduse väljakul toimuvalt meeleavalduselt.

Eesti, Läti ja Leedu rahvusringhäälingud pöördusid EBU poole

25.02.22 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhääling, Läti Televisioon, Läti Raadio ning Leedu Raadio ja Televisioon tegid reedel Euroopa Ringhäälingute Liidule (EBU) ametliku pöördumise peatada Venemaa riikliku ringhäälingukompanii ja Pervõi Kanali liikmelisus EBU-s või nad organisatsioonist välja heita.

Sõda Ukrainas: ETV toob eetrisse "Esimese stuudio" ja "UV Faktori" erisaate

25.02.22 PRESSITEATED ... ETV lisab täna kavasse "Esimese stuudio" erisaate Alar Karisega ja Ukraina teemadele keskenduva "UV Faktori".

ERR lülitab saatekavasse erisaated Ukraina sõjakonfliktist

24.02.22 PRESSITEATED ... Sõja puhkemise tõttu Ukrainas muudavad ETV, ETV+ ja Vikerraadio täna saatekavasid ning lülitavad programmi erisaated konflikti operatiivseks kajastamiseks.

ERR vahendab vabariigi aastapäeva pidulikke meeleolusid

22.02.22 PRESSITEATED ... Vabariigi aastapäeval toob ERR kodudesse kõik olulised võtmesündmused lipuheiskamisest hommikul aastapäeva kontserdini õhtul. Vaatamist ja kuulamist pakuvad programmid läbi piduliku nädala.

Raadioteater tähistab Juhan Smuuli 100. sünniaastapäeva uue kuuldemängu ja järjejutuga

17.02.22 PRESSITEATED ... 18. veebruaril on kirjanik Juhan Smuuli (1922-1971) 100. sünniaastapäev. Raadioteater toob sel puhul kuulajateni uhiuue kuuldemängu "Hea meremeeste Hoidja" ja järjejutu "Meremees Murka".

ERR 2020

14.02.22 AJALUGU ... Ülevaade Eesti Rahvusringhäälingu tegemistest aastal 2020.

Eesti Laulu võitis STEFAN looga "Hope"

12.02.22 PRESSITEATED ... Eesti Laul 2022 ülekaalukas võitja on STEFAN looga "Hope", võiduloo autorid on Stefan Airapetjan ja Karl-Ander Reismann. "Hope" esindab Eestit maikuus Torinos toimuval Eurovisiooni lauluvõistlusel.

Täna õhtul selgub Eesti Laul 2022 võitja!

12.02.22 PRESSITEATED ... Eesti Laul 2022 jõuab täna suure finaalini ja selgub võitja, kes esindab Eestit maikuus toimuval Eurovisioonil. Finaalõhtut vahendavad ETV, ETV2, ETV+, Raadio 2, ERR.ee portaal ja veebikanal Jupiter, otsesaade algab kell 19.30.

Vikerraadio ja Ööülikool avavad Juri Lotmani pärandit ja selle tähtsust

11.02.22 PRESSITEATED ... 28. veebruaril möödub maailmakuulsa semiootiku Juri Lotmani sünnist sada aastat. Läbi veebruari pakub Vikerraadio Lotmani mõttepärleid ja kuulajateni jõuab uus kolmeosaline Ööülikooli sari "Lotman – suur tundmatu".

Praktiline info Eesti Laulu finaalkontserdi külastajatele

10.02.22 PRESSITEATED ... Sel laupäeval toimub Saku Suurhallis Eesti Laulu finaal, publik on oodatud kaasa elama nii päevasele peaproovile kui ka õhtusele kontserdile. Korraldajad paluvad publikul sündmuseks aegsasti valmistuda ja järgida suurhallis kehtestatud korda.

Eesti Laul avalikustab finalistide esinemisjärjekorra

07.02.22 PRESSITEATED ... Sel laupäeval, 12. veebruaril selgub tänavune Eesti Laulu võitja. Tiitlit läheb püüdma kümme artisti, kelle esinemisjärjekord on nüüd ka teada.

Lauluvõistlus "Tähtede lava" jõuab täna meeleoluka finaalini

06.02.22 PRESSITEATED ... Üheksa noort ja andekat laulutähte astuvad täna kell 18.45 ETVs vaatajate ette lauluvõistlusel "Tähtede lava". Võitja valivad nende seast välja nii žürii kui ka televaatajad. Saadet juhivad Jaagup Tuisk ja Franz Malmsten.

Kõik Eesti Laulu kümme finalisti on nüüd selgunud

05.02.22 PRESSITEATED ... Eesti Laulu teisest poolfinaalist pääsesid edasi Anna Sahlene, STEFAN, Black Velvet, Jaagup Tuisk ja Minimal Wind ft. elisabeth tiffany.
Üldinfo

Eesti Rahvusringhääling

F. R. Kreutzwaldi 14, 15029 Tallinn, Eesti
e-post: [email protected]

Üldtelefon 628 4100


Uudistetoimetuste üldkontaktid:

ERR-i uudistetoimetused (raadio-, tele- ja online-uudised): [email protected], 611 4111

Raadiouudised eesti keeles 611 4270
Raadiouudised vene keeles 611 4313

Aktuaalse Kaamera uudised 628 4001, [email protected]


Ettepanekud ja tagasiside saadete ajakirjandusliku sisu kohta:

tel 611 4117, [email protected]


LOE VEEL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: