Üldinfo

Konkurss ERR-i spordiportaali toimetaja kohale

21.07.21 TÖÖPAKKUMISED ... Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus otsib oma meeskonda spordiportaali toimetajat, kelle tööülesanded ERR-i spordiportaalis on teksti- ja videouudiste koostamine ning toimetamine kõrgel ajakirjanduslikul tasemel.

Jalgpalli EM jõudis Eestis vähemalt 700 000 inimeseni

15.07.21 PRESSITEATED ... Pühapäeval finaaliga kulmineerunud jalgpalli EM-ist sai Eesti Rahvusringhäälingu vahendusel osa vähemalt 700 000 inimest. Turniiri vaadatuim vastasseis oli finaalmäng Itaalia ja Inglismaa vahel.

ETV2 ekraanile jõuab alates tänasest valik Pärnu filmifestivali dokfilme

12.07.21 PRESSITEATED ... Viiel järjestikusel õhtul toob ETV2 vaatajate ette valiku Pärnu filmifestivali dokumentaalfilme. Kõik need filmid kandideerivad ka Eesti rahva auhinnale ja oma lemmiku poolt saab hääletada ERR-i kultuuriportaalis aadressil kultuur.err.ee.

Klassikaraadio toob Pärnu Muusikafestivali koju kätte

09.07.21 PRESSITEATED ... Klassikaraadio kolib järgmiseks nädalaks suvepealinna ning vahendab 11.- 18. juulini üheksa otseülekannet Pärnu Muusikafestivalilt.

ETVs alustavad 12. juulil "Eesti mäng" ja "Ringvaade suvel"

08.07.21 PRESSITEATED ... 12. juulil alustavad ETV ekraanil uut hooaega "Eesti mäng" ja "Ringvaade suvel".

Klassikaraadio Kuuldemängufestival algab esietendusega

02.07.21 PRESSITEATED ... Klassikaraadios toimub 5.–11. juulini kuuldemängufestival, mis toob kuulajateni eriprogrammi seitsmest kuuldemängust. Festivali avab kuuldemängu "Stiiliharjutused" esietendus.

Vikerraadio viib sel suvel ajarännakutele

21.06.21 PRESSITEATED ... Jaanipäevaga algav Vikerraadio suvekava toob kuulajateni värsked lood saatesarjadest "Naine ajas" ja "Hommikumaa vägevad" ning kutsub avastama lähiajaloo erinevaid tahke.

Klassikaraadio suveprogramm ülistab kirjandust

17.06.21 PRESSITEATED ... Klassikaraadios algab 21. juunil suveprogramm "Raamatusuvi", milles on suur osakaal kunstilisel sõnal. Suvekavas kõlavad kirjanduspalad, luuletused ja kuuldemängud ning uued saatesarjad Eestimaa raamatukogudest ja Tõnu Õnnepalu kirjanduslikest äratundmistest.

ETV+ vaatajaskond kasvas mais ligi 400 tuhande vaatajani

15.06.21 PRESSITEATED ... Vaatajate arvult suurim venekeelne telekanal ETV+ kasvatas maikuus jõuliselt nii auditooriumi hulka kui ka telekanali vaadatavuse osakaalu.

Jalgpallipidu ETV, ETV2 ja ETV+ ekraanil: 51 mängu ja suur jalgpallistuudio

09.06.21 PRESSITEATED ... Spordisuve suursündmuse, jalgpalli Euroopa meistrivõistluste, avavile kõlab sel reedel. Kuu aja jooksul toovad ERR-i kanalid vaatajateni haaravad otseülekanded 11 Euroopa riigist, koos igaõhtuse jalgpallistuudioga.

Uus kuuldemängusari "Juuksur" teeb sissevaate Eesti inimeste eludesse

02.06.21 PRESSITEATED ... Vikerraadios algab sel laupäeval kell 10.30 Raadioteatri uus kuuldemängusari "Juuksur", mis pakub kuuldepilte ühest juuksurisalongist: argiseid ja elulisi, naljakaid ja absurdseid episoode. Värvikate lühilugude peaosalist kehastab Hele Kõrve.

ETV tähistab lastekaitsepäeva tunnustusürituse ja Pardiralliga

01.06.21 PRESSITEATED ... Teist aastat järjest saab heategevuslikule Pardirallile kaasa elada ETV vahendusel. Veel enne seda vahendab ETV erilisi hetki tunnustusürituselt "Lastega ja lastele".

Raadio 2 tähistab suve muusika ja värskete eetrihäältega

31.05.21 PRESSITEATED ... Sellest nädalast lülitub Raadio 2 suvelainele, mille paneb võnkuma alati värske muusika ja uutes rollides saatejuhid.

ERR-i telekanalite suvi tuleb sportlik, mänguline ja täis kohtumisi

28.05.21 PRESSITEATED ... Rahvusringhäälingu telekanalid ETV, ETV2 ja ETV+ toovad sel suvel vaatajateni haaravad spordivõistlused eesotsas jalgpalli Euroopa meistrivõistlustega, suviselt meeleolukad omasaated ja kireva hankeprogrammi.

Eurovisiooni lauluvõistlus saab alguse täna õhtul

18.05.21 PRESSITEATED ... Kolm kontserti, 39 riiki ja miljonid televaatajad – Eurovisiooni nädalale saab kaasa elada telekanalite ETV ja ETV+, ERR.ee portaali ja veebikanali Jupiter.err.ee vahendusel. Esimene poolfinaal algab juba täna kell 22.00.

ERR-i telekanalite paralleeledastus jätkub vähemalt 2021. aasta lõpuni

18.05.21 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhäälingu telekanaleid näeb vabalevis hetkel nii vanas (SD) kui ka uues (HD) pildikvaliteedis. ETV, ETV2 ja ETV+ paralleeledastus kestab praeguse plaani kohaselt vähemalt 31. detsembrini 2021.

Raadio Tallinn tähistab 15. sünnipäeva Pillikute kontserdiga

14.05.21 PRESSITEATED ... Sel laupäeval, 15. mail tähistab 15. sünnipäeva Raadio Tallinn. Sünnipäeva õhtul kell 19 ootab Raadio Tallinn kuulajaid eetri vahendusel kontserdile, kus oma debüütalbumi "Metsaunelm" lugusid esitab ansambel Pillikud.

"Meediatund" täna, 6. mail: pandeemia mõju ajakirjandusele

06.05.21 PRESSITEATED ... Vikerraadio "Meediatunni" saates on jutuks pandeemia mõju ajakirjandusele. Poliitikute kõrval saavad üha enam avalikkuses sõna teadlased. Kuidas ajakirjandusel õnnestub teadlaste ja poliitikute abiga selguse toomine ning mida rahvusringhäälingu vaatajad-kuulajad sellest arvanud on?

ETV2 keskkonnakuu toob vaatajateni kaheksa mõtlemapanevat dokumentaalfilmi

04.05.21 PRESSITEATED ... ETV2 tähistab keskkonnakuud raputava filmikavaga, mis avavad inimese ees seisvaid valikuid ja väljakutseid. Kokku tele-esilinastub kaheksa dokumentaalfilmi, keskkonnakuu avab täna kell 21.30 üllatavate pööretega dokfilm "Morsk ja vilepuhuja".

ETV uus saatesari "Eesti 2031" vaatab lootusrikkalt tulevikku

03.05.21 PRESSITEATED ... Kas oleme kümne aasta pärast tervemad, rikkamad, targemad ja õnnelikumad? Mida ootavad Eesti inimesed tulevikult? Neile küsimustele hakkab sel teisipäeval kell 20.00 ETV-s vastuseid otsima Urmas Vaino juhitud uus visiooniasaade "Eesti 2031".

Keskkonnakuu toob ERR-i programmidesse toidu säästmise teemad

03.05.21 PRESSITEATED ... Maikuu on Eesti Rahvusringhäälingus traditsiooniliselt keskkonnakuu. Sel kevadel tõstavad ERR-i programmid esile toidu hoidmise ja raiskamise teemad. Läbi maikuu avatakse toidu teemat läbi praktiliste lugude ja teadusuuringute ning käima lükatakse suur kapitoidu retseptide kogumine.

Sarja "Eesti lood" uus ideekonkurss on avatud!

30.04.21 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital on välja kuulutanud sarja "Eesti lood" uue konkursi. Ideekavandeid saab esitada 31. maini.

Raadio 2 tähistab sünnipäeva koos endiste saatejuhtidega

29.04.21 PRESSITEATED ... 1. mail tähistab 28. sünnipäeva Raadio 2. Pidupäeva puhul toob R2 kuulatajateni eriprogrammi, kus kõrvuti tänaste eetrihäältega võtavad raadioeetri üle mitmed endised saatejuhid.

Raadioteatri näitlejapreemia laureaadid on Ursula Ratasepp ja Märt Avandi

12.04.21 PRESSITEATED ... Raadioteater kuulutas sünnipäeval välja näitlejapreemia laureaadid. Silmapaistvate tööde eest pälvisid preemiad Ursula Ratasepp ja Märt Avandi.

Raadioteatri sünnipäeval esietendub Urmas Vadi värske kuuldemäng

09.04.21 PRESSITEATED ... 12. aprillil, Raadioteatri rajaja Felix Moori sünniaastapäeval, tähistab Raadioteater tänavu oma 93. sünnipäeva. Sel puhul esietendub esmaspäeval Vikerraadios ja Klassikaraadios Urmas Vadi kuuldemäng "Kingitus" ja kuulutatakse välja ka näitlejapreemia.

ETV2 kuulutab välja laste draamasarja konkursi

09.04.21 PRESSITEATED ... Eesti Rahvusringhäälingu telekanal ETV2 korraldab konkursi lastele suunatud draamasarja tootmiseks. Konkursi tähtaeg on 17. mai.

Iberofest toob ETV2 ekraanile hispaania- ja portugalikeelsed väärtfilmid

07.04.21 PRESSITEATED ... ETV2 pühendab aprilli kolmapäevad Iberofesti filmidele ja toob vaatajate ette neli eripalgelist väärtfilmi, mis avavad inimsuhteid nende valus ja võlus. Teemakuu avab täna kell 21.30 režissöör Rodrigo Sorogoyeni trilleri sugemetega draama "Ema".

Veebikanal Jupiter.err.ee üllatab sünnipäevakuul värskete sarjadega

07.04.21 PRESSITEATED ... 22. aprillil esimest sünnipäeva tähistav veebikanal Jupiter.err.ee lisab sünnipäevakuul vaatamiseks-kuulamiseks värsket kvaliteetsisu sarjade ja audiomaterjali näol. Kodus õppijatele ja õpetajatele mõeldes on avatud ka erilehekülg hariva ja silmaringi avardava sisuga.

ETV2 uus sari "Meie hõimlased" tutvustab Eestis elavaid soome-ugri rahvaid

02.04.21 PRESSITEATED ... Mis teeb ühest rahvusest rahvuse - kas veri ja geenid või kultuur? Mis teid pidi on Eestisse jõudnud siin elavad marid, udmurdid, mordvalased ja teised? ETV2 uus sari "Meie hõimlased" uurib reedeti kell 21.30 siin elavate soome-ugri rahvaste tegemisi ja kombeid.

ETV2 uus reisisaade tutvustab Vaikse ookeani saari

26.03.21 PRESSITEATED ... ETV2 kanalil alustab sel laupäeval uus reisisaade, milles kogenud rändurid Tiina Jokinen ja Peeter Vähi viivad vaatajad tutvuma salapäraste väikesaartega Vaikses ookeanis.

Teatripäeval kuulutatakse ETVs välja tänavused teatriauhindade laureaadid

25.03.21 PRESSITEATED ... Sel aastal usaldati auhindade väljakuulutamine Eesti Rahvusringhäälingule ja traditsioonilise auhinnagala asemel saavad laureaadid auhinnad kätte teatrikeskses telesaates.

Iluuisutamise MMi näeb ETV2 ja ETV+ ning spordiportaali vahendusel

24.03.21 PRESSITEATED ... Kolmapäevast pühapäevani toimuvad Stockholmis iluuisutamise maailmameistrivõitlused, kus võistlustulle astuvad ka Eva-Lotta Kiibus ja Aleksandr Selevko. ERR vahendab võistlusi eesti- ja venekeelsete kommentaaridega telekanalite ETV2 ja ETV+ vahendusel ning spordiportaalis.

ETV saatesari "Kool minu kodus" asub uurima õppimisega seotud väljakutseid

23.03.21 PRESSITEATED ... Koroonapandeemia on seadnud pered ja koolid silmitsi uute väljakutsetega hariduse omandamisel. Neljapäeval kell 22.05 alustav ETV uus saatesari "Kool minu kodus" uurib kaugõppe muresid ja rõõme praktiliste lugude näitel.

"Õhtujutu" mobiilirakendus on uuenenud nii sisult kui ka vormilt

22.03.21 PRESSITEATED ... Vikerraadio "Õhtujutu" mobiilirakendus on saanud uusversiooni, mis pakub kuulamiseks suurt valikut muinasjutte, Eesti lastekirjanike jutte ja teisi toredaid lugusid, mida lapsed armastavad.

ETV uus saatesari "Priitahtlikud" toob ekraanile vabatahtlikud päästjad

19.03.21 PRESSITEATED ... Eestis tegutseb rohkem kui 3000 vabatahtlikku päästjat, just neile suure südame ja missioonitundega inimestele on pühendatud ETV uus reedene saatesari "Priitahtlikud". Avasaade teeb täna kell 20 vaatajad tuttavaks Hüüru vabatahtliku tuletõrjekomandoga.

ETVs esilinastub Marianne Kõrveri värske dokumentaalfilm Olev Subbist

18.03.21 PRESSITEATED ... Eesti Televisioon esitleb täna kell 22.05 Marianne Kõrveri värsket dokumentaalfilmi "Olev Subbi. Elu kuues peatükis", mis taaslavastab Olev Subbi maalide keskkonnad ja annab koos kunstnike ning kaasteelistega mitmekihilise vaate Subbi loomingule.

ETV2 lisab päevasesse kavasse harivaid dokumentaalfilme

16.03.21 PRESSITEATED ... ETV2 täiendab päevast telekava silmaringi avardavate dokumentaalfilmidega. Kvaliteetset ja lapsesõbralikku programmi pakub ka Lasteekraan.ee keskkond.

Vikerraadio e-etteütlusel osales rohkem kui 10 000 inimest

15.03.21 PRESSITEATED ... Täna toimus 14. korda Vikerraadio e-etteütluse võistlus. Poole tunni jooksul jõudis toimetuseni 10 050 etteütlust, mis on e-etteütluse rekord läbi aastate.

Vikerraadio e-etteütlus loetakse raadioeetris ette täna kell 10.25

15.03.21 PRESSITEATED ... Vikerraadio kutsub kõiki keelehuvilisi uut nädalat alustama etteütluse kirjutamisega. E-etteütluse tekst loetakse Vikerraadio eetris ette kell 10.25. Tulemused avalikustatakse kell 14.05 algavas saates.

"Meediatund" täna, 11. märtsil: Koroonainfo levik

11.03.21 PRESSITEATED ... Vikerraadio "Meediatunni" saates on sel korral jutuks koroonaviirust käsitleva informatsiooni levik.

65 aastat tagasi läks esmakordselt eetrisse "Aktuaalne kaamera"

11.03.21 PRESSITEATED ... 11. märts 1956 tähistab esimest eetripäeva Eesti vanimale uudistesaatele "Aktuaalne kaamera". 65. sünnipäeva puhul toob AK toimetus televaatajateni telgitaguseid avava erisaate kell 20, millele järgneb päeva kokku võttev uudistesaade kell 21.

ETV+ on aastaga jõudsalt kasvatanud püsivaatajate hulka

10.03.21 PRESSITEATED ... Kriisiaja algusest möödunud aasta kevadel on ETV+ nädalaste vaatajate arv kasvanud 215 000 inimeseni. Telekanali vaadatuim saade on venekeelne uudistesaade "Aktuaalne kaamera".

Vikerraadio e-etteütlus toimub 15. märtsil

08.03.21 PRESSITEATED ... Vikerraadio tähistab emakeelepäeva e-etteütlusega, mis sel aastal toimub 15. märtsil algusega kell 10.25. Sissejuhatuseks saab läbi selle nädala teadmisi värskendada erinevate kaasavate tegevustega.

Eesti Laul 2021 võitja on Uku Suviste looga "The Lucky One"

07.03.21 PRESSITEATED ... Laupäeval toimunud Eesti Laulu finaalsaates hääletasid inimesed teist aastat järjest võitjaks Uku Suviste. Võiduloo "The Lucky One" autorid on Uku Suviste ja Sharon Vaughn.

Eesti Laulu finaalsaate avab möödunud aasta võidulugu

06.03.21 PRESSITEATED ... Kell 19.30 algab Saku Suurhallist Eesti Laulu finaali otsesaade. Otseülekannet vahendavad Eesti Televisioon, ETV+, Raadio 2 ja ERR.ee portaal. Kell 21 lülitub Saku Suurhalli ETV2.

ETV2 toob märtsikuus vaatajateni prantsuskeelsete filmide paremiku

03.03.21 PRESSITEATED ... Märts on ETV2s frankofooniakuu, mille raames tele-esilinastub kolmapäevadel viis silmapaistvat prantsuskeelset mängufilmi. Teemakuu avab sel kolmapäeval kell 21.30 režissöör Hirokazu Kore-eda mängufilm "Tõde".

Eesti Laulu finaali esinemis järjekord on selgunud

22.02.21 PRESSITEATED ... Eesti Laulu finaalis astub 6. märtsil võistlustulle 12 artisti. Korraldajad on avaldanud ka võistluse esinemisjärjekorra.

Kõik Eesti Laulu finalistid on selgunud!

21.02.21 PRESSITEATED ... Neljapäeval ja laupäeval toimunud Eesti Laulu poolfinaalides selgusid need 12 artisti, kes astuvad võistlustulle 6. märtsil toimuvas finaalis.

Eesti Laulu teist poolfinaali saab jälgida tele, raadio ja veebi vahendusel

20.02.21 PRESSITEATED ... Kuus kodumaist artisti on juba taganud edasipääsu Eesti Laulu finaali. Täna toimuvas teises poolfinaalis selguvad kõik ülejäänud finalistid. Otseülekanne algab kell 19.30, sündmusele saab kaasa elada telekanalite ETV ja ETV+, Raadio 2 ja ERR.ee portaali vahendusel. Kell 21 lülitub Saku Suurhalli ETV2.

Eesti Laulu esimeses poolfinaalis selguvad täna kuus edasipääsejat

18.02.21 PRESSITEATED ... Eesti Laulu esimene poolfinaal toob täna kell 19.30 tele-ekraanidele erilise kontsert-show 12 võistleja ja külalisartistidega. Suurele muusikapeole saab kaasa elada telekanalite ETV ja ETV+, Raadio 2 ja ERR.ee portaali vahendusel. Lavatagust melu vahendab kell 21 ETV2.
Üldinfo

Eesti Rahvusringhääling

F. R. Kreutzwaldi 14, 15029 Tallinn, Eesti
e-post: err@err.ee

Üldtelefon 628 4100


Uudistetoimetuste üldkontaktid:

ERR-i uudistetoimetused (raadio-, tele- ja online-uudised): uudised@err.ee, 611 4111

Raadiouudised eesti keeles 611 4270
Raadiouudised vene keeles 611 4313

Aktuaalse Kaamera uudised 628 4001, ak@err.ee


Ettepanekud ja tagasiside saadete ajakirjandusliku sisu kohta:

tel 611 4117, meediaeetika@err.ee


LOE VEEL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: