Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunikuna töötab Tarmu Tammerk

Ajakirjanduseetika nõuniku ülesanne on jälgida ERRi tegevuse vastavust ajakirjanduse kutse-eetikale ja tavadele; ta vaatab läbi ERRi saate või programmi sisu kohta esitatud vastulauseid ja vaidlustusi ning jälgib programmi tasakaalustatust.

Tarmu Tammerk on olnud ajakirjanik üle 15 aasta, tegutsenud ajalehtedes ja rahvusvahelistes infoagentuurides, teinud kaastööd Eesti Raadiole (Vikerraadios ja Raadio 2-s).
Ajakirjanduseetika ja meedia eneseregulatsiooniga hakkas Tammerk tegelema, kui juhtis Ajalehtede Liitu ja oli Meediakeskuse nõukogus. 1990. aastate lõpul oli ta üks Eesti ajakirjanduseetika koodeksi koostajatest. On olnud meedia eneseregulatsiooniorgani Pressinõukogu esimees ja korduvalt selle liige.

Oma ettepaneku või kaebuse ERRi saate kohta võite edastada aadressil [email protected]

Postiaadress:
Tarmu Tammerk
Ajakirjanduseetika nõunik
Eesti Rahvusringhääling
Kreutzwaldi 14
15029 Tallinn
Tel 611 4117
e-post [email protected]

Eesti Rahvusringhäälingu seadus (2007) eetikanõuniku kohta:
§ 31. Eetikanõunik
(1) Eetikanõunik jälgib Rahvusringhäälingu tegevuse vastavust ajakirjanduse kutse-eetikale ja tavadele, vaatab läbi Rahvusringhäälingu saate või programmi sisu kohta esitatud vastulauseid ja vaidlustusi ning jälgib programmi tasakaalustatust.
(2) Eetikanõuniku nimetab juhatus nõukogu nõusolekul. Eetikanõuniku ettepanekul otsustab juhatus eetikanõukogu loomise.
(3) Eetikanõuniku saab ametist vabastada ainult nõukogu nõusolekul.
(4) Eetikanõuniku ja eetikanõukogu töötajate töötasu otsustab juhatus.
(5) Eetikanõunik annab nõukogule oma tegevusest aru kaks korda aastas ning teeb juhatusele ja nõukogule jooksvalt ettepanekuid puuduste kõrvaldamiseks ja vigade vältimiseks.
(6) Eetikanõuniku otsused ja ettepanekud on juhatusele täitmiseks soovituslikud, kuid nende mittetäitmist peab juhatus põhjendama.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: