Koopiate kasutamine

"Suursugune muuseum" Autor/allikas: kaader filmist

KKK: kuidas ja mis tingimustel saab kasutada ERRi salvestisi ja arhiivis olevaid materjale

Kes saavad ERR arhiive kasutada?

ERR arhiive kasutavad eelkõige rahvusringhäälingu töötajad programmi tootmiseks. Alati aitame teabega õppe- ja teadustööd tegevaid inimesi. Võimalust lihtsalt muusikat kuulata pakuvad avalikud raamatukogud, meie juures seda teha ei saa.

Kellel on võimalik arhiivist koopiaid saada?

Enamus arhiivimaterjale on seotud intellektuaalomandi õigusi kaitsvate seadustega, seepärast on õigus koopiaid tellida autoritel, esitajatel ja nende õiguste pärijatel.

Olen ise (minu ema-isa-vanaisa) esinenud ER (ETV) saates, kas mul on võimalus saada sellest koopia?

On küll, tasudes tehnilise töö kulu. Kõigepealt aga tuleb see saade leida. Selle tarvis vajame võimalikult palju informatsiooni – otsitava inimese nimi, saate pealkiri, eetriaasta jms. Siiski ei tasu unustada, et arhiivis hoitakse ainult seda, mis on sinna kunagi üle antud, see tähendab, et arhiivis ei ole sugugi kõiki kunagisi salvestisi. Seega saab arhivaar inimest aidata vaid siis, kui vajalikud saated on arhiivi jõudnud.

Päringud ETV saadete ja filmide, fotode ja fotode kasutusõiguste ning raadiosaadete kohta palume saata aadressile [email protected]

Koopia saamiseks täitke palun internetis olev taotluse vorm.

Päringutele vastamine toimub nädala jooksul teie e-posti aadressi või telefoni kaudu.

Soovin kasutada mõnda ERR toodetud salvestist reklaamis, filmis, CD plaadil, avalikul üritusel, kas see on võimalik?

Arhiivides leiduvate materjalide (filmid, etendused, kontserdid, muusikapalad, saated, fotod jms.) avalikku kasutust vahendab ERR müügiosakond litsentsilepingute alusel. Taotluse saab esitada internetis, taotluse vormi leiab siit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: