ETV suvekava tuleb mänguline ja mitmekülgne

"Eesti mängu" avasaade Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

ETV lükkab suvekava käima lastekaitsepäeva eriprogrammiga esmaspäeval, 1. juunil. Suvekuud toovad vaatajate ette lemmiksaated "Eesti mäng" ja "Ringvaade suvel", kireva hankeprogrammi ning tähtpäevadele pühendatud erisaated. Eesti vanima telekanali 65. sünnipäevale ootab ETV kõiki vaatajaid 19. juulil.

"Lõppev kevadhooaeg oli meie saatetegijatele eriline väljakutse, kus tuli kiirelt kohaneda keeruliste oludega ja pakkuda vaatajale vajalikku infot, praktilisi nõuandeid, head seltsi ning emotsionaalset turvatunnet. Ja seda olukorras, kus iga päev tõi muutusi. Tõeline kohanemise maraton, müts maha kõigi ETV saatetegijate ees. Ka suveprogrammis on jätkuvalt ruumi olulistele päevakajalistele teemadele, kuid soovime suvesoojusesse pakkuda ka pisut kergemat programmi, et oleksime kodudes mõnusa meeleolu loojad, kelle seltsis on lihtsalt hea olla," avab ETV peatoimetaja Marje Tõemäe telekanali suveplaane.

Kuni jaanipäevani äratab hommikuti televaatajaid "Terevisioon", mis tegusale hooajale paneb punkti 19. juunil. Päevakajaliste teemadega jätkab ka "Esimene stuudio" – saade on eetris juunikuu esmaspäevadel pärast õhtust "Aktuaalset kaamerat".

Suvekava juhatab ETV sisse 1. juuni lastekaitsepäevale pühendatud eriprogrammiga. Õhtut alustab kell 19.15 filmisaade "Sipsiku lugu", mis avab lastelemmiku seiklust raamatukaante vahelt kinolinale. Lastega koos on valminud ka 1. juuni "Osoon", kus avastatakse loodust läbi laste silmade. Eriprogrammile lisab pidulikkust kell 20.30 tunnustusüritus "Lastega ja lastele", millega tänatakse inimesi ning organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud just laste ja perede käekäiku. Sõna võtavad Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja õiguskantsler Ülle Madise.

Suviste õhtute lahutamatuks kaaslaseks on ka tänavu "Ringvaade suvel" – alates 29. juunist vahendavad suviseid meeleolusid, sündmuseid ja märgilisi hetki saatejuhid Jüri Muttika ja Hannes Hermaküla.

Juuli toob ETV ekraanile "Eesti mängu" uued osad – alates 20. juulist paneb Gaute Kivistik muhedas huumorivõtmes taas proovile tuntud eestlaste nupukuse. Sissejuhatuseks uutele mängudele saab teadmisi värskendada "Eesti mängu" varasematega osadega.

Läbi kolme suvekuu pakub ETV õhtutesse meeleolukat programmi, kuhu jagub väärt Eesti mängufilme, dokumentaallugusid silmapaistvatest eestlastest ja kohtumisi paljude lemmikutega. Esmaspäeviti leiab suvekavast dokumentaalfilmid ja -saated tuntud eestlastest, sh Eri Klasist, Marju Lepajõest, Jaan Krossist, Marju Lauristinist jpt. Suvised neljapäevaõhtud kuuluvad aga suurepärastele Eesti mängufilmidele nagu "Seltsimees laps", "Nipernaadi", "Taarka" jt.

ETV peab meeles ka suviseid sünnipäevi ja tähtsündmuseid. Suve kõrghetkel, 19. juulil tähistatakse meeleoluka eriprogrammiga ETV 65. sünnipäeva. Eriprogramm valmib ka jaanipäevaks ja 20. augustiks, samuti olümpiaregati 40. aastapäeva puhul ning au sees hoitakse märgilisi kultuuritegelasi, sh pühendab ETV teleõhtu Jaak Joala 70. sünniaastapäevale. Erili hetki jagub suvekuudesse aga teisigi, näiteks toimub heategevuslik Pardiralli koostöös ETVga.

Kodumaisele programmile lisaks rõõmustab ETV suveõhtutel uute draamasarjadega. Esimeste osadega on juba ETV ekraanil alustanud Jane Austinist inspireeritud ajastudraama "Sanditon" (laupäeviti kell 21.35) ja Kanada haarav põnevuslugu "Epideemia" (pühapäeviti kell 22.00). 1. juunist jätkub esmaspäevast neljapäevani värskete osadega Soome menukas haiglasari "Pulss" ja uhiuute liigutavate lugudega naaseb laupäeval, 30. mail ekraanile draamasari "Kutsuge ämmaemand". Laupäevast leiab ETV kavast ka populaarse telekoka Jamie Oliveri kokasaate, mis jagab inspiratsiooni kiirete ja lihtsate roogade valmistamiseks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: