ETV65 sünnipäeva programmi panevad särama legendaarsed teletegijad

ETV65. Eksklusiivintervjuu Reet Ojaga
ETV65. Eksklusiivintervjuu Reet Ojaga Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

19. juulil täitub Eesti Televisioonil 65 aastat. Suurt sünnipäeva tähistab ETV eriprogrammiga, mis toob uuel nädalal ekraanile telelegendid, lõbusad kohtumised, meeldejäävad seigad ja kõige erilisemad arhiivipärlid.

"Ringvaade suvel" saab uued saatejuhid
ETV sünnipäevaprogramm lükkub käima juba esmaspäeval "Ringvaade suvel" saatega, kus Jüri Muttika ja Hannes Hermaküla annavad kaheks nädalaks saatejuhtimise üle teistele ETV ekraanilt tuntud tegijatele. Suvist telemagasini hakkavad juhtima kaheksa telenägu, kes on ETV-ga ajalooliselt seotud või tegutsevad aktiivselt teles tänagi, kuid teiste saadete juures. Üllatusi pakkuva nimekirja avab esmaspäeval, 13. juulil Anu Välba. Kõik külalis-saatejuhid avaldab "Ringvaade suvel" täna õhtul.

Kõige-kõigem sünnipäevasaade
Uhke numbriga sünnipäeva puhul on telemajja tagasi tee leidnud paljud legendid, keda Eesti vanima telekanaliga seob aastatepikkune töö ja meeldejäävad hetked. Eesti teleajaloo paneb 19. juulil kell 21.35 elama kahetunnine sünnipäevasaade "ETV kõige kõigemad", mille heaks on intervjuu andnud mitukümmend endist ja praegust teletegijat. Taaskohtumine ootab ees Reet Oja, Maire Aunaste, Hagi Šeini, Mati Eliste, Vahur Kersna, Ilmar Raagi, Margus Saare, Mati Naruski, Juhan Paadami, Marko Reikopi, Vilja Palmi, Raul Rebase, Reet Linna, Toomas Kirsi ja veel paljude teistega.

Kauaoodatud intervjuu Reet Ojaga
Veel enne pühapäeva pakub ETV tõelise maiuspala intervjuu näol, mida paljud televaatajad on kaua oodanud. Kolmapäeval, 15. juulil kell 20.30 on ETV ekraanil eksklusiivintervjuu Reet Ojaga, kes nüüd käis üle pika aja telestuudios ning avaldas ETV sünnipäevasaates, kes ja miks talle selles majas olulised on.

Sünnipäev koos diktoritega
Pidupäeva auks taaselustab ETV diktorite traditsiooni ja nii tervitavad pühapäeval televaajataid tegijad, kes selles ametis aastaid tagasi kuulsust kogusid. Sissejuhatusi saadetesse koos põnevate ajalookildudega toovad läbi 19. juuli diktorid Ewe Kaselaan, Merle Randma ja Diana Lorents.

Legendide mõõduvõtt "Eesti mängus"
ETV sünnipäeva puhul jõuab pühapäeval, 19. juulil kell 20.00 eetrisse "Eesti mängu" erisaade, kus mõõtu hakkavad võtma Vahur Kersna, Maire Aunaste ja Marko Reikop. ETV65 tähtpäevale pühendatud mängus pannakse proovile eelkõige nende teleteadmised, aga lõbusas meeleolus jagatakse ka mitmeid meeldejäävaid lugusid ning juhtumisi.

"Minu ETV" uued lood
Läbi 19. juuli telepäeva pakub ETV vaatamiseks tõelist arhiivikulda ning saateid, mis siinses teleajaloos on märgilised, sh taaselustuvad Eurovisiooni korraldamise aeg ning Vahur Kersna kullafondi saated, sünnipäeva lõpetab pärast südaööd "Pisuhänd".
Meeleolukat saatepäeva vürtsitavad lood sarjast "Minu ETV". Meenutuste ja ajalooliste kaadrite läbi avanevad tele telgitagused ja juhtumised erinevatest aastakümnetest. Juba tele-eetris käinud lugude kõrval valmivad sünnipäevaks ka uued lood, kus oma ETV hetki jagavad Hagi Šein, Enn Eesmaa ja Anu Säärits.

Vikerraadio kingitus ETV-le
ETV 65. sünnipäeva tähistab juulikuus ka Vikerraadio, kus argipäeviti kell 16.10 vestleb saatejuht Andres Panksepp tele-ekraanilt tuntud tegijatega, kes kujundavad telekanali näo aastal 2020. ETV tänased tegijad meenutavad esimese kokkupuuteid ja mälestusi seoses telega ning jagavad raadiokuulajatega värvikaid lugusid tele köögipoolelt. Juba on Vikerraadios käinud rääkimas "Terevisiooni" saatejuhid Katrin Viirpalu ja Owe Petersell, "Ringvaate" väsimatud tegijad Grete Lõbu ja Marko Reikop ja mitmed teisedki. Sel neljapäeval on Andres Panksepa saates Reet Linna ja reedel Astrid Kannel, ees ootavad kohtumised veel näiteks Anu Välba, Liisu Lassi, Urmas Vaino, Priit Kuuse, Anu Sääritsa jpt.
Juba eetris kõlanud lugusid saab kuulata Vikerraadio lehel: https://vikerraadio.err.ee/1105586/andres-panksepp 

ETV sünnipäevale keskenduvad ka kolm juulikuu "Päevatee" saadet Vikerraadios. Üle 50 aasta ETV-s töötanud Mai Mikiver meenutab legendaarseid tegijaid, alustades Valdo Pandist ja Rein Karemäest ning lõpetades praeguste armastatud saatejuhtidega. Nii raadios kui ka televisioonis töötanud diktorid Sirje Eesmaa ja Urmas Liiv jutustavad, kuidas nad diktoriks sattusid ning miks nad raadiost hoopis telesse läksid. Eetrisse jõuab ka pikem intervjuu Reet Linnaga, mis on salvestatud tema 75. sünnipäeval. "Päevatee" on Vikerraadio eetris laupäeviti kell 16.05, saatejuht on Ülle Karu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: