ERR 2021

Ülevaade Eesti Rahvusringhäälingu tegemistest aastal 2021.

Jaanuar

Turu-uuringute andmetel usaldavad Eesti elanikud enim Päästeametit 96 protsendi suuruse tulemusega. Rahvusringhääling on Eesti elanike seas usaldusväärsuselt üheteistkümnendal kohal 69 protsendiga. Eestikeelses elanikkonnas on rahvusringhäälingu usaldajaid 77 protsenti.

Kantar Emori andmetel on vaadatuim telekanal ETV, mille seltsis veedetakse keskmiselt 18 protsenti telerivaatamise koguajast. Järgnevad Kanal 2 7,3 protsendi, TV 3 6,5 protsendi ja RTR Planeta 4,7 protsendiga. ETV2 osakaal oli 2,5 ning ETV+ osakaal 1,4 protsenti.

Vikerraadio on Kantar Emori andmetel kuulatavuselt teine raadiojaam Eestis, nädalas keskmiselt 249 tuhande kuulajaga. Raadio 4 on kuulatuim venekeelne jaam – 99 tuhat kuulajat. Raadio 2 – 117 tuhat kuulajat, Klassikaraadio – 72 tuhat kuulajat ja Raadio Tallinn – 24 tuhat kuulajat.

Rahvusringhäälingu veebil on keskmiselt 713 tuhat unikaalset kasutajat nädalas. Aprillikuus alustanud Jupiteril oli nädalas keskmiselt 48 tuhat külastajat.

7. jaanuaril toimub Eesti lugude dokumentaalfilmide sarja "Eesti lood" virtuaalne esilinastus. Kokku jõuab ETV, ETV2 ja kultuuriportaali ekraanile kaheksa uut filmi.

13. jaanuaril antakse üle Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajate Aasta Muusiku 2020 auhind Mari Kalkunile.

23. jaanuaril algab ETV-s uus tõsielusari "Tanel ja kanad" Saaremaale mahekanala rajanud perekonnast. Sarja peategelane on Tanel Tang, toimetajad Liis Ilves ja Hanna Šein-Meier.

23. jaanuaril algab ETV2-s uus saatesari "Planeedipäästjad". Kaheksaosalises saatesarjas saavad neli tuntud eestlast, Karin Rask, Liisa Pulk, Kalle Sepp ja Mart Haber, ülesande muuta oma harjumusi keskkonnasõbralikumaks.

24. jaanuaril tunnustas Eesti Vaegkuuljate Liit selge kõneleja tiitliga teiste seas ka ETV saatejuhti Hannes Hermaküla ja Vikerraadios saadet juhtivat Heimar Lenki.

 30. jaanuaril algab ETV-s noorte teadusvõistluse "Rakett 69" uus, 11. hooaeg.

  

Veebruar

 2. veebruarist algab ETV2-s linnaruumi teemakuu. Nelja uue dokumentaalfilmi keskmes on elukeskkond, liikumine, linnaruumi planeerimine ning äri, looduse ja inimtegevuse koosmõjud.

4. veebruaril pälvis Kultuurkapitali missioonipreemia ERR-i filmiarhiivi restaureerija Kadri Kanter. Audiviosuaalpreemia parima dokumentaalfilmi eest pälvis ERRi kaasautor Jaan Tootsen filmi "Fred Jüssi. Olemise ilu" eest.

6. veebruaril alustavad Raadio 2 saade "Olukorras riigis" uute saatejuhtidega: Hindrek Riikoja ja Indrek Lepik.

7. veebruaril algab ETV + kanalil AljonaSuržikova sarja "Edulood" kolmas hooaeg, mille raames valmib kaheksa uut teleportreed.

20. veebruarist algab Raadioteatri uus saatesari "Sõna on laval", mis talletab märgilisi lavahetki monoloogide kaudu eesti sõnateatrite mängukavast. Saate autor on Pille-Riin Purje ja see läheb eetrisse Vikerraadios, Klassikaraadios ja Raadio 2-s.

23. veebruaril pälvivad Eesti Vabariigi presidendi teenetemärgi ERRi pikaaegsed ajakirjanikud Karmel Killandi, Andres Kuusk ja Õie Arusoo. Teenetemärgi pälvisid ka Raadio 2s saadet "Tetris" vedav Pavel Botšarov ning teadussaate "Rakett 69" saatejuht Aigar Vaigu.

 

Märts

1. märtsil algab ETV+ kanalil uus kodumaine kakskeelne noortesari "Vaga vesi", kus teevad kaasa nii eesti kui ka vene näitlejad.

3. märtsist algab ETV2-s frankofooniakuu, kus tele-esilinastub viis silmapaistvat prantsuskeelset mängufilmi. Lähemalt: https://kultuur.err.ee/1608127792/frankofoonia-kuu-toob-etv2-eetrisse-viimaste-aastate-parimad-prantsuskeelsed-filmid

6. märtsil valitakse Eesti Laulu finaalis teist aastat järjest võitjaks Uku Suviste, võiduloo "The Lucky One" autorid on Uku Suviste ja Sharon Vaughn.

10. märtsil avalikustab ETV+, et vaatajate arv on nädalas kasvanud 215 000 inimeseni. Telekanali vaadatuim saade on venekeelne "Aktuaalne kaamera".

11. märtsil saab 65-aastaseks Eesti vanim uudistesaade "Aktuaalne kaamera". 65. sünnipäeva puhul toob AK toimetus televaatajateni telgitaguseid avava erisaate.

15. märtsil toimub 14. korda Vikerraadio e-etteütluse võistlus, toimetusse jõuab 10 050 etteütlust, mis on rekord läbi aastate. Liisa-Andra Lohu on üldvõitja (täiskasvanute kategooria), Ingrid Alla Hugo Treffneri Gümnaasiumist (õpilaste kategooria), Kais Allkivi-Metsoja (filoloogide kategooria), Sandra Nahkur (muu emakeelega kategooria) ja Merike Saarmann (välismaal elavate eestlaste kategooria), parim nutiseadmega kirjutaja on Irja Toots.

18. märtsil näitab ETV Marianne Kõrveri värsket dokumentaalfilmi "Olev Subbi. Elu kuues peatükis", mis taaslavastab Olev Subbi maalide keskkonnad ja annab koos kunstnike ning kaasteelistega mitmekihilise vaate Subbi loomingule.

20. märtsil algab ETV-s uus 8-osaline saatesari "Priitahtlikud" vabatahtlike päästekomandode tööst üle Eesti. Saate toimetajad on Robert Kõrvits ja Lota Viik.

24.-28. märtsil vahendavad ETV2, ETV+ ja spordiportaal Stockholmis toimuvaid iluuisutamise maailmameistrivõitlusi.

25. märtsil algab ETV-s uus 6-osaline saatesari "Kool minu kodus", et uurida, kuidas saavad lapsed, vanemad, õpetajad ja koolid hakkama kaugõppega. Saatejuht on Kadi Jaanisoo-Kuld.

25. märtsil selguvad ETV erisaates teatriauhindade laureaadid (koroonapandeemia tõttu tavapärast galat ei toimu). Teatripäeva tele-etenduses tehakse ERR-i kultuuritoimetaja Reet Weidebaumi ja vabakutselise näitleja Sepo Seemani juhtimisel teatavaks auhinnasaajad kolmekümnes kategoorias ning antakse üle ka auhinnad.

25. märtsil algab ETV2-s Tiina Jokineni ja Peeter Vähi uus reisisaade "Salapärased saared Vaikses ookeanis".

Aprill

Aprillis näitab ETV2 Iberofesti hispaania- ja portugalikeelseid väärtfilme. Iberofest toimub juba teist aastat vaid ETV2 ekraanil.

1. aprillil algab ETV2-s uus saatesari "Meie hõimlased" siin elavate soome-ugri rahvaste tegemistest ja kommetest. Saatejuht on Ivo Tšetõrkin.

4. aprillil algab ETV+ kanalil uus saatesari "Meie Tallinn" ja saatel "Ökoloogiline" algab teine hooaeg.

5. aprillil algab Raadio 2-s uus päevakajaline saade "R2 Pulss", saatejuhid on Robin Juhkental ja Taavi Libe.

10. aprillil lahkub meie seast pikaaegne teleajakirjanik ja saatejuht Märt Müür.

12. aprillil tähistab Raadioteater 93. sünnipäeva, Vikerraadios ja Klassikaraadios esietendub Urmas Vadi kuuldemäng "Kingitus" ja kuulutatakse välja ka näitlejapreemia laureaadid silmapaistvate tööde eest: Ursula Ratasepp ja Märt Avandi.

13. aprillil avaneb veebis Raadio 2 uus räpiraadio www.r2p.ee

23. aprillil lahkub meie seast näitleja ja endine ETV diktor Sirje Tennosaar.

27. ja 28. aprillil on ETV2 eetris kaheosaline saade "Lastekirjandusministeerium", mida juhivad lõbusad klounid Piip ja Tuut – näitlejad Haide Männamäe ja Toomas Tross.

Mai

Mai on ERR-is keskkonnakuu. Sel kevadel tõstetakse kõigis kanalites esile toidu hoidmise ja raiskamise teemad praktiliste lugude ja teadusuuringute põhjal.

1. mail tähistavad 28. sünnipäeva Raadio 2 ja Raadio 4. Pidupäeva puhul toob R2 kuulatajateni eriprogrammi, kus kõrvuti tänaste eetrihäältega võtavad raadioeetri üle mitmed endised saatejuhid, teiste seas ka Reet Linna, Allan Roosileht, Heidy Purga, Mihkel Raud jt.

3. mail algab ETV-s Urmas Vaino visioonisaade "Eesti 2031". Kas oleme kümne aasta pärast tervemad, rikkamad, targemad ja õnnelikumad? Mida ootavad Eesti inimesed tulevikult?

15. mail tähistab 15. sünnipäeva Raadio Tallinn. Sünnipäevaõhtul on kavas kontsert, kus oma debüütalbumi "Metsaunelm" lugusid esitab ansambel Pillikud.

25. mail näitab ETV Vahur Kersna uut mahukat saadet "Reklaamiklubi naeratus" saate ainulaadsest fenomenist ja saatejuhist Mati Elistest.

Kantar Emori andmetel kasvas ETV+ vaatajaskond maikuus ligi 400 tuhandeni. Vähemalt 15 minutit vaatas Kantar Emori andmetel maikuus ETV+ programmi 392 tuhat inimest. Seda on rohkem kui ühelgi teisel venekeelsel telekanalil, sh PBK-l ja RTR Planetal, mille vastavad numbrid olid maikuus 273 tuhat ja 265 tuhat. Pidevalt on kasvanud ka vaatamisaja osakaal, mis mais oli kõigi vaatajate seas 2%.

 

Juuni

ERRi kanalite suvekavas on palju uusi saateid, vahendatakse ka jalgpalli Euroopa meistrivõistlusi, lähemalt siit: https://menu.err.ee/1608226774/err-i-telekanalite-suvi-tuleb-sportlik-manguline-ja-tais-toredaid-kohtumisi

Raadio 2 suvesaadete seas on Mihkel Raua omanimeline muusikasaade, Anu Saagimi jutusaade ja palju muud, lähemalt siit: https://menu.err.ee/1608230469/raadio-2-tahistab-suve-muusika-ja-varskete-eetrihaaltega

1. juunil saab heategevuslikule Pardirallile kaasa elada ETV vahendusel. Samal õhtul vahendab ETV ka Vabariigi Presidendi ja õiguskantsleri tunnustusüritust "Lastega ja lastele".

5. juunist algab Vikerraadios Raadioteatri uus kuuldemängusari "Juuksur", mis pakub kuuldepilte ühest juuksurisalongist: argiseid ja elulisi, naljakaid ja absurdseid episoode. Lühilugude peaosalist kehastab Hele Kõrve.

11. juunist algab ETV-s, ETV2-s ja ETV+ kanalil jalgpalli Euroopa meistrivõistluste vahendamine, kokku 51 mängu ja 150 tundi programmi.

11. juunil pälvib Eesti muusikaettevõtluse auhindade jagamisel aasta raadiojaama tiitli Raadio 2. Aasta muusikaajakirjanikuks kuulutati Eesti Ekspressi ajakirjanik ja R2 saatejuht Siim Nestor.

15. juunil avalikustab Kantar Emor, et Eesti elanike lemmikbrändide edetabelis on rahvusringhääling neljandal kohal.

21. juunist algab Klassikaraadios suveprogramm "Raamatusuvi". Kõlavad kirjanduspalad, luuletused ja kuuldemängud ning uued saatesarjad - Eestimaa raamatukogudest ja Tõnu Õnnepalu kirjanduslikest äratundmistest.

23. juunist algav Vikerraadio suvekava toob kuulajateni värsked lood saatesarjadest "Naine ajas" ja "Hommikumaa vägevad" ning kutsub avastama lähiajaloo erinevaid tahke. Lähemalt: https://menu.err.ee/1608248502/vikerraadio-viib-sel-suvel-ajarannakutele

 

Juuli

5.-11. juulini toimub Klassikaraadios kuuldemängufestival, mis toob kuulajateni eriprogrammi seitsmest kuuldemängust. Festivali avab kuuldemängu "Stiiliharjutused" esietendus, mille autorid ja esitajad on Jan Kaus, Indrek Koff, Eva Koldits ja Toomas Täht. Kuuldemäng on prantsuse kirjaniku Raymond Queneau eksperimentaalse raamatu vaimukas edasiarendus.

12. juulil alustavad ETV-s uut hooaega "Eesti mäng" saatejuhi Gaute Kivistikuga (11. hooaeg) ja "Ringvaade suvel" (6. hooaeg), mida juhivad Anna Pihl, Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika.

13. juulist näitab ETV2 35-nda Pärnu filmifestlivali dokumentaalide valikut, seekordne läbiv teema on "Kutsumus".

 

August

4. augustil algab ETV2-s Põhjamaade filmikuu, mil vaatajateni jõuab viis heatujulist filmi Rootsist, Taanist, Soomest, Islandilt ja Norrast. 

10. augustil näitab ETV Vahur Kersna mahukat intervjuusaadet "Helgi Sallo. Jumala puudutus", näitlejanna 80. sünnipäeva puhul. ETV2 toob ekraanile Sallole pühendatud pühapäevase teemaõhtu ja Klassikaraadio "Suveduuri" saates vestleb Helgi Salloga tema sünnipäeval Kersti Inno. 

20. augustil vahendavad ERRi kanalid Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva läbi päeva, alates lipuheiskamisest. Lähemalt: https://menu.err.ee/1608309653/20-augusti-pidulikud-sundmused-jouavad-err-i-kanalite-vahendusel-koikidesse-kodudesse

21. augustil esietendub Raadioteatris Martin Alguse kuuldemäng "Lõvi". Tegevus toimub taasiseseisvunud Eesti Vabariigi alguspäevil, 1990ndate aastate alguses ühes Eesti väikelinnas.

Eesti Rahvusringhääling võtab kasutusele uue ülekandejaama Lotos, nimi valiti välja majasisese konkursi tulemusena.

 

September

2. septembril alustav ETV saade "Rahamaraton"pakub nõu ja tuge alustavale investeerijale.

6. septembrist algab ETV-s uus saatesari "Siin me oleme", kus minnakse Eesti elu keskele, uurides hakkamasaamist raskustega, unustamata samas ka tuleviku-unistusi.

7. septembril algab ETV-s hariduslik eksperimendisaade "Maailma kõige targem rahvas", kus saatejuht Urmas Vaino paneb koos hariduspsühholoogidega proovile päris pisikesed õppijad ja ka täiskasvanud, et paremini ja tõhusamalt õppida.

11. septembrist algab ETV-s uus saatesari "Restoran 0", kus peakokad Ott Tomik ja Märt Metsallik asuvad koos disainer Hannes Praksiga looma endisesse Viljandi pesumajja toidukohta – nad proovivad seda teha null-eelarve, taaskasutamise ja üliväikese rohelise jalajäljega.

11. septembril algab ETV-s ka saatesari "Tervist!", kus Katrin Viirpalu läheb haiglatesse, kliinikutesse ja perearstikeskustesse, et mõista Eesti inimeste küsimusi ja muresid, millega arsti poole pöördutakse. 

11. septembril alustab ETV uue saatena veel ka kultuurilooline "Ühe maja lugu". Owe Petersell toob vaatajate ette lood legendaarsetest hoonetest Eestis.

12. septembrist asetab Eesti teadlaste põnevad uurimisteemad luubi alla ETV teadussaate "Uudishimu tippkeskus"uus hooaeg, mida sel sügisel juhivad Maarja Merivoo-Parro ja "Rakett 69" vilistlane Karl Vilhelm Valter.

22. septembrist algavad ETV-s, ETV+, Vikerraadios ja Raadio 4-s valimisväitlused kohalike omavalitsuste valimiste eel, kulminatsiooniks mahukas valimisteõhtu 17. oktoobril.

24. septembril jõuab ETV ekraanile võistlus "Teadlaste Öö festival 2021. Teaduse superkangelased", kus tuntud artistid ja noored teadlased võtavad mõõtu prügist ehitatud veesõidukitega.

 

Oktoober

Klassikaraadio saab endale lisakanali arvutis ja nutiseadmetes – oktoobri esimesel nädalal alustab tööd veebiraadio KlaRa.ee, ööpäevaringselt klassikalist muusikat edastav muusikakanal, kus pole juttu ega uudiseid. 

Juba seitsmendat korda toimuv ETV2-e inimõiguste kuu toob vaatajateni neli dokumentaalfilmi, mis peegeldavad inimlikku traagikat ja võitlust parema elu nimel. Filmikuu avab dokumentaalfilm Svjatlana Tsihhanovskajast.

1. oktoobril tähitatakse ERRi kõigis kanalites mitmekülgselt rahvusvahelist muusikapäeva, Klassikaraadio korraldab e-viktoriini ja ETV-s kulmineerub päev muusikapäeva gala ülekandega Estoniast, kus jagatakse muusikaauhindu.

2. oktoobril lahkub meie seast Eesti Raadios aastakümneid töötanud mainekas helirežissöör, insener ja ajakirjanik Heino Pedusaar

4. oktoobril näitab ETV Anton Aleksejevi dokumentaalfilmi "See on meie maa". Vaatajateni tuuakse kaadrid Karabahhi sõjast selle mõlemalt poolelt.

15. oktoobril algab ETV-s Margus Saare juhtimisel uus heatujuline muusikaline viktoriin "Orkestri mängud". Igas saates on laval üks Eesti tipporkester ning teadmised panevad proovile kaks kolmeliikmelist võistkonda.

15. oktoobril pälvib Potsdamis Prix Europa festivalil kuuldemängude kategoorias eripreemia Raadioteari kuuldemäng "Lõvi". Martin Alguse novelli põhjal valminud kuuldemängu lavastaja, dramaturg ja muusikaline kujundaja on Andres Noormets, helirežissöör Külli Tüli.

30. oktoobril esietendub Raadioteatris Tamur Tohveri lavastatud kuuldemäng "Garaaž", mis põhineb hinnatud soome autori Mika Myllyaho näidendil. Peaosalisi kehastavad Tõnu Oja ja Egon Nuter.

 

November

ETV2 jätkab novembris teemakuude traditsiooni ja tõstab au sisse toidu. Neljal teisipäeval jõuab ekraanile maitseküllane toidukunsti kuu filmiprogramm, mis toob vaatajateni dokumentaalid toidust, toorainest ja gastronoomia suurkujudest.

10. novembril toimub Klassikaraadio 25. sünnipäeva tähistav kontsert, kus Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel esitab eesti muusikat. Klassikaraadio juubelikontsert tipneb Jüri Reinvere teose "Kaks Klara käevõru" esiettekandega.

13. novembril algab ETV-s võistlussaate "Noor meister" kolmas hooaeg, kus võtavad mõõtu silmapaistvad kutseõppurid üle Eesti.

15. novembril algab ETV-s saatesarja "Johannese lähetamine" kolmas hooaeg. Kaks korda mootorrattaga Euroopale tiiru peale teinud Johannes Tralla suundub nüüd Eestimaa teedele.

18. novembril selgub, et Eesti Rahvusringhäälingu ja Elisa koostöös valminud põnevussari "Reetur" jõuab ka Jaapani vaatajateni, nii teleekraanil kui ka voogedastusplatvormil. Sarja näitamisõigused ostab Jaapani juhtiv meediaorganisatsioon WOWOW. ""Reetur" on suurepärane spioonipõnevik ja lugu täis ootamatuid pöördeid," märgib WOWOW hankejuht Chinatsu Otsuk, kes toob Eestis valminud sarja tugevusena esile ka selle tõsielulist lugu.

27. novembrist asuvad rahvusringhäälingu kanalid vahendama maailma karikasarja võistlusi laskesuusatamises, ekraanile jõuab rohkem kui sada tundi, st 56 otseülekannet. Vaatajateni jõuab ka ajaloo esimene Otepääl toimuv MK-etapp (märtsi teisel nädalal).

27. novembril algab ETV-s tippkokk Angelica Udekülli toidukultuurisaate "Suus sulav Eesti" kolmas hooaeg, mis sel korral keskendub lapsepõlvemaitsete otsimisele.

 

Detsember

ETV2 lõpetab aasta MoeKunsti kuuga, pakkudes vaatamiseks dokumentaalfilme moemaailma suurtest loojatest ja ka väljakutsetest.

3. detsembrist kõlavad Vikerraadios Ringhäälingu 95. aastapäeva tähistamiseks Enn Eesmaa meenutused Eesti raadio sünniloost, sõjapäevist, taasiseseisvumisest ja ka Eesti Televisiooni menukatest saadetest läbi aastate. Autorisaade on kolmeosaline.

3. detsembril algab ETV-s meeleolukas telemäng, saatesari "Kuulsuste lahing", kus teadmistes ja nutikuses võistlevad tuntud eesti näitlejad. Saadet juhivad Marko Reikop ja Maire Aunaste.

4. detsembril algab ETV2-s reisisarja "Metslased" teine hooaeg - 25 päeva kulgemist läbi Eesti, 680 kilomeetrit teid, metsaradu, mägesid ja põlde. Seltskonna põhituumikus on Laur-Leho Kaljumets, Kaidi Jõesalu ja Janek Reimal, nendega liitub teekonnal hulk kaaslasi, kelle seas on näitlejaid ja kokkasid, ajakirjanikke ja kõrgeid riigiametnikke, muusikuid ja doktoreid ning ka Eesti president Kersti Kaljulaid.

7. detsembril toob ETV2 vaatajate ette neljaosalise dokumentaalsarja "Salme viikingid", mis avab koos ajaloolaste ja näitlejatega Saaremaalt leitud viikingite laevamatuse mõistatust.

18. detsembril möödub 95 aastat ringhäälingu algusest Eestis. Sünnipäeva puhul jõuab korraga kolme raadiojaama kuulajateni pidulik otsesaade "Ringhääling 95. Kuldmikrofon". Otsesaadet edastavad Vikerraadio, Kuku Raadio ja Retro FM, videopildis saab sündmusest osa ERR.ee portaali ja Postimehe veebi vahendusel. Kuldmikrofoni pälvib Ulla Länts. Eesti Rahvusringhäälingu kanalid pühendavad väärikale ajaloole eriprogrammi ja toovad kuulajate-vaatajate ette legendaarsed tegijad ning märgilised hetked viimasest 95 aastast. Lähemalt: https://menu.err.ee/1608432158/err-i-kanalid-tahistavad-mahuka-eriprogrammiga-ringhaalingu-95-aastapaeva

19. detsembril, EBU jõulumuusikapäeval viib Klassikaraadio Vox Clamantise kontserdi "Christus natus est" kuulajateni üle maailma. Lisaks Klassikaraadiole vahendavad kontserti 26 raadiojaama 17 riigis.

Pühadeajaks pakuvad rahvusringhäälingu kanalid head muusikat, südamlikku filmiprogrammi ja helgeid aastalõpu kohtumisi. Lähemalt: https://info.err.ee/1608443039/rahvusringhaaling-laheb-puhadele-vastu-helgete-kohtumistega

25. detsembril on ETV eetris "Jõulutunnel" Katrin Viirpalu ja Margus Saare juhtimisel, kus Vähiravifondi Kingitud Elu tegevuse toetamiseks kogutakse 505 330 eurot annetusi.

31. detsembril panevad ERRi telekanalid punkti sündmusterohkele aastale kireva eriprogrammiga, kus kohtuvad legendid ja noored tegijad ning Eesti ja välismaised superstaarid. Lähemalt: https://info.err.ee/1608450050/err-i-telekanalid-vahetavad-aastat-huumori-ullatuste-ja-uhke-kontsertkavaga

31. detsembril selguvad Raadio 2 Aastahiti võitjad: lõppeva aasta parimaks kodumaiseks looks kuulutatakse 5MIINUSE "koptereid", välismaise edetabeli võitis Adele looga "Easy on Me".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: