ERR-i telekanalid vahetavad aastat huumori, üllatuste ja uhke kontsertkavaga

"Rahva oma kaitse. Aastavahetuse eri" Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Sündmusterohkele aastale panevad ERR-i telekanalid punkti kireva eriprogrammiga, kus kohtuvad legendid ja noored tegijad ning Eesti ja välismaised superstaarid.

ETV saadab 2021. aasta ära heas seltskonnas, kus ei puudu nali ja naer, väikesed vimkad ja suured üllatused. Aasta viimasel telepäeval haarab ETV eetri enda kätesse Raadio 2 legendaarne "Rahva oma kaitse" tandem Mart Juur ja Andrus Kivirähk. Alates kell 18 võtavad nad aasta kokku koos kuulsate külalistega. "Rahva oma kaitse. Aastavahetuse eri" kostitab vaatajaid läbi õhtu kell 18, 19, 19.45, 21.10, 21.55, 23.35.

31. detsembri programm heidab valgust juba ka uuele aastale, sest just vana aasta õhtul kell 20.30 näevad televaatajad esmakordselt veebruaris startiva saatesarja "Sinu uus sugulane" esimest osa. Anna Pihl asub uurima tuntud eestlaste sugupuusid ja esimesena läheb ta üllatusterohkele uurimisretkele koos Tõnis Niinemetsaga, kes avastab, et ta pole sugugi ainus kuulus naljamees enda suguvõsas.

Uutele avastusretkedele suunduvad ka "Kodukäijad", saatesarja teisest hooajast annab aimdust üks eriline külaskäik 31. detsembril kell 19.15.

Peomeeleoludes möödub aasta viimane päev ka Morna linnas, mille elu keeratakse seekord täiesti pea peale. Nimelt otsustavad 5Miinuse räpparid väikesel Õnne tänaval rämmari korraldada. Kell 20 näeb "Õnne 13" aastavahetuse osas, kas ja kuidas õnnestub Almal asjad jälle kontrolli alla saada.

Kell 21.20 viib menusari "EnsV" omakorda ajas tagasi pea 30 aastat, kui telemajas valmistutakse suurejooneliseks aastavahetusprogrammi otseülekandeks.

Aasta viimase reede "Kuulsuste lahingus" hakkavad kell 22.05 mõõtu võtma filmide "Talve" ja "Eesti matus" näitlejad. Vastamisi lähevad Franz Malmsten, Karl Robert Saaremäe ja Märt Koik ning Ago Anderson, Jan Uuspõld ja Peeter Oja. Päev varem ootab ETV kaasa mängima teiseski telemängus: 30. detsembril kell 21.25 võtab aasta kokku "Suur aastalõpuviktoriin", mis viib vastamisi Tõnis Niinemetsa ja Märt Piusi võistkonnad, kuhu kuuluvad Grete Kuld, Mihhail Kõlvart, Anne Veesaar ja Gerd Kanter.

2021. aastale paneb punkti Eesti Vabariigi presidendi uusaastatervitus kell 23.50, mis kõlab korraga ETV, ETV2 (viipekeelse tõlkega), ETV+, Vikerraadio, Klassikaraadio, Raadio 2, Raadio 4 ja ERR.ee portaali vahendusel.

Parimate traditsioonide kohaselt saab aasta viimasel päeval taas vaadata ETVs legendaarset mängufilmi "Õhtusöök ühele" ning uuele aastale minnakse vastu muusikaga: südaööl vallutab tele-ekraani meeleolukas tantsupidu "Öös on estraadi", sellele järgneb kell 1 Jaak Joala juubelikontsert "Naerata" ja "Tantsumaraton" kell 2.

Kes vana aasta viimastel tundidel ihkab suuri muusika-elamusi, leiab need ETV2 kavast, kus algusega kell 20 jõuavad järjestikku ekraanile kodumaised ja rahvusvahelised superstaarid. Muusikat täis õhtu lükkab käima värske kontsertsalvestus, milles ühendavad anded Koit Toome, Uku Suviste, Jaagup Tuisk ja superstaarisaatest tuntuks saanud Ingmar Erik Kiviloo.

ETV2 õhtu jätkub seejärel kell 20.55 muusikafilmiga "Kolm tenorit. Caracallast maailmale" ning kell 22.25 tele-esilinastub lõppeva aasta üks erilisemaid sündmusi "Adele. Ainult ühel õhtul", milles popmuusika supertäht Adele kohtub Oprah Winfreyga ja esitab kuueaastase pausi järel enda lugusid. Kontsert-saade on alates 30. detsembrist juba nähtav ka veebikanalis Jupiter. Aastavahetusel kõlab ETV2 eetris Alicia Keys ja tema meeldejääv aastavahetuse kontsert LA-s.

ETV+ saadab aasta ära meeleoluka aastavahetusprogrammiga, kuhu jagub palju head muusikat, mõnusat huumorit ning uusaastasoove. Kell 21.45 algavas "Aastavahetus ETV+-ga" rõõmustavad vaatajaid etteastetega Anne Veski, Uku Suviste, Elina Nechayeva, Tanja Mihhailova-Saar, Alika Milova, Svjata Vatra, Eduard Toman ja paljud teised. Humoorikaid numbreid esitavad parodist Henrik Normann ja Vene teatri näitlejad. Publikut ja saatekülalisi tervitavad Anna Sapronenko-Mölder ja Ilja Nartov.

Muusikast kantuna algab kohe ka uus aasta. 1. jaanuari klassikaks saanud Viini Filharmoonikute uusaastakontsert jõuab kell 12.15 televaatajateni ETV vahendusel ja raadiokuulajateni Klassikaraadio lainetel. Uusaastakontserti kommenteerib Toomas Luhats.

Kodumaist traditsiooni hoiab au sees Eesti Kontserdi uusaastakontsert, kus tänavu kõlab imekaunis balletimuusika, sest dirigendipuldis on endine priimabaleriin Maria Seletskaja. Kell 19.30 algavat "Eesti Kontserdi ja Remy Martini uusaastakontserti" juhib Margus Saar ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees soleerib Triin Ruubel.

Aasta esimesse päeva jagub ka mitu tele-esilinastust. ETV pakub kell 21.15 vaatamiseks uut emotsionaalset portreesaadet "Vehklejad. Kuldne nelik" Eestile kulla toonud epeenaiskonnast ja nende ühisest teest ajaloolise hetkeni. ETV2 kostitab 1. jaanuaril kell 19.30 omakorda menulavastuse "Isamaa pääsukesed" salvestusega. See on humoorikas lugu sellest, kuidas näitering "Virmaline" otsustab tuua lavale Vabadussõjale pühendatud muusikali. Andrus Kivirähki teksti on lavastanud Priit Pedajas, kaasa teevad Ülle Kaljuste, Marta Laan, Viire Valdma, Maria Klenskaja, Tiit Sukk, Tõnu Oja, Tõnu Kark jt.

ERR-i telekanalid on eelseisvateks päevadeks kavasse lisanud ka suure valiku filmidest. ETV2s tele-esilinastub 29. detsembril võõrkeelse filmi Oscari ja Euroopa filmiauhinnaga pärjatud "Viimane ring", 30. detsembrit alustab telekanal koguperefilmiga "Sipsik" (kordus 31. detsembril kell 18.15). ETV on telekavasse lisanud mitmeid kodumaiseid klassikuid alates "Viimsest reliikviast" (1.01 kell 9.10) lõpetades "Malevaga" (2.01 kell 16.40). Aasta esimesel päeval kell 14.50 tele-esilinastub ETVs ka värske dokumentaal "Prints Philip – kuninglik perekond meenutab", milles esimest korda jagavad kuningliku perekonna liikmed oma isiklikke arvamusi ja mõtisklusi austusavaldusena Edinburghi hertsogi prints Philipi elule ning tööle.

ERR-i kanalite põhjalikuma aastavahetusekava leiab u.err.ee/1pt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: