ETV näitab esmakordselt hinnatud portreefilmi "Tõnu Kõrvits. Lageda laulud"

{{1553763000000 | amCalendar}}
Marianne Kõrver
Marianne Kõrver "Tõnu Kõrvits - Lageda laulud"

Täna õhtul saab ETV vahendusel osa nüüdisaja ühe hinnatuima helilooja Tõnu Kõrvitsa lummavast loomingust ja põnevast mõttemaailmast, kui esimest korda jõuab tele-ekraanile portreefilm "Tõnu Kõrvits. Lageda laulud".

Kultuurkapitali poolt aasta parimaks portreefilmiks kuulutatud ja äsja Krakovi filmifestivali DocFilmMusic võistlusprogrammi valitud muusikaline dokumentaal "Tõnu Kõrvits. Lageda laulud" on film ühest erilisest heliloojast, tema muusikast ning inimestest, keda see muusika sügavalt puudutab.

Sel teisipäeval 50. sünnipäeva tähistanud Tõnu Kõrvitsa sõnul on "Lageda laulud" teekond üksinduse kõige salajasematesse soppidesse – nii filmile nime andnud üheksaosaline teos kui ka Marianne Kõrveri loodud muusikaline dokumentaal panevad unustame argise ja viivad vaataja/kuulaja kaasa poeetilisele teekonnale. Saatjaks sel rännakul on Tõnu Kõrvits ise, aga ka helilooja sõbrad ning tema muusika austajad, sh Kersti Kaljulaid, Doris Kareva, Tõnis Kõrvits, Mark Raidpere jt.

Tõnu Kõrvits on Eesti üks mängitumaid ja mitmekülgsemaid kaasaegseid heliloojaid, tema kooritsükkel "Lageda laulud" on tähelepanu äratanud üle maailma ja pälvinud Eesti Muusikaauhindade jagamisel Aasta Klassikaalbumi tiitli. Täna tele-esilinastuv muusikaline dokumentaal "Tõnu Kõrvits. Lageda laulud" on valminud Eesti Rahvusringhäälingu, Eesti Filmi Instituudi ja Kultuurkapitali portreefilmide sarjas. Filmi režissöör on Marianne Kõrver, operaatorid Marianne Kõrver ja Margus Sikk, helirežissöör Lauri-Dag Tüür ja stsenaariumi konsultant Ülo Krigul. Filmi tootis Klaasmeri.

"Tõnu Kõrvits. Lageda laulud" on ETV ekraanil täna kell 22.35

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=aZHpaw1GVSk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: