Eesti Rahvusringhääling kutsub hääletama kõige eestilikuma sõna poolt

{{1553092080000 | amCalendar}}
Keeleaasta päis
Keeleaasta päis

ERR kutsus märtsis esitama ettepanekuid kõige eestilikuma sõna valimisele. Suure sõnakorje tulemusena on selgunud 30 kõige populaarsemat sõna, mis nüüd on pandud avalikule hääletusele. Oma lemmiku poolt saab kuni 9. aprillini hääletada lehel www.err.ee/keeleaasta.

Kõige eestilikuma sõna üleskutse peale laekus ERR-ile enam kui 2000 erinevat sõna. Kokku osaleti konkursi esimeses voorus pea 8000 korda. Rahvahääletusele on pandud 30 kõige sagedamini esitatud sõna, mille hulgast saab igaüks nüüd oma lemmiku valida.

Sõnaalgatusega soovib ERR kaardistada eesti keele rikkalikku sõnavara ja leida see üks sõna, mis inimeste arvates on ainuomane just Eestile ehk kõige eestilikum, olgu sõna eestilik siis kõla või sisu poolest. Sõnakorje raames esitati nii igapäevaseid kui ka harva kasutusel olevaid sõnu, seejuures olid sõnad saanud inspiratsiooni loodusest, inimestest, toidulauast, kultuurilistest nähtustest jpm.

Kuni 9. aprillini saab kõige eestilikuma sõna poolt hääletada lehel www.err.ee/keeleaasta

Kõige eestilikum sõna kuulutatakse välja "Hommik Anuga" saates pühapäeval, 14. aprillil.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: