Rahvusringhääling kogub Balti keti mälestusi

{{1554964740000 | amCalendar}}
Balti keti üritused Telliskivis
Balti keti üritused Telliskivis Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti Rahvusringhääling valmistub Balti keti 30. aastapäeva tähistamiseks ja kogub valmivaks teledokumentaaliks inimeste mälestusi 1989. aasta augusti võtmesündmustest.

600 kilomeetrit pikk Balti kett tõi tänavatele ja teedele kaks miljonit inimest Eestist, Lätist ja Leedust. Kõik ühise sooviga väljendada oma vabadusetahet. Tänavu möödub sellest ajaloolisest sündmusest 30 aastat, mida Eesti Rahvusringhääling tähistab ulatusliku dokumentaalprojektiga, kus oma loo räägivad nii Balti keti korraldajad kui ka inimesed, kes neil kuumadel päevadel välja tulid ja inimketiga liitusid.

Suvel valmivaks teledokumentaaliks on ERR algatanud mälestuste kogumise, et talletada erinevad lood, mis näitavad Balti keti ainulaadsust ja olulisust kolme riigi lähiajaloos. Mälestusi on oodatud saatma nii need inimesed, kes Balti ketis osalesid kui ka need, kes toonastele sündmustele muul moel kaasa elasid. "Mida tegid Balti keti ajal Sina?" – meenutusi sellele küsimusele mõeldes ootab rahvusringhääling 10. juunini. Teledokumentaali jõuab valik mälestustest ja lugudest, mis jäädvustatakse osaliselt intervjuudena. Kõik saadetud materjalid hoiustatakse Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu, et märgiline hetk Eesti ja Balti vabaduseloost jääks tulevastele põlvedele tutvumiseks.

ERR ootab kirjalikke mälestusi (mahuga kuni 1 lk, koos kontaktidega) ja fotosid 10. juunini aadressil [email protected].

Meenutused võib teele panna ka posti teel:
Eesti Televisioon
Faehlmanni 12
Tallinn
Märksõna: "Balti kett"

Üleskutse video: https://youtu.be/djiJRyYwdto

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: