Rahvusringhäälingu suur keelealgatus otsib kõige eestilikumat sõna

{{1551431940000 | amCalendar}}
Kõige eestilikum sõna
Kõige eestilikum sõna


Milline sõna peegeldab kõige paremini Eestit ja eestlust ning annab edasi meie keelele ja kultuurile omast? ERR-i suur keelealgatus kutsub üles valima kõige eestilikumat sõna.

Emakeelepäevaga alguse saanud suur keelealgatus tähistab eesti keele rikkust ja otsib sõnu, mis annavad kõige paremini edasi siinse maa, inimeste ja kultuuri eripära. Millised sõnad tulevad keelele mõeldes Eestile ja eestlusele?

ERR kutsub järgneva kahe nädala jooksul esitama sõnu, mis inimeste arvates on ainuomased just Eestile ehk kõige eestilikumad, olgu valitud sõna eestilik kõla või sisu poolest. Algatuse raames võib esitada nii igapäevaseid kui ka harva kasutusel olevaid sõnu, sest eesti keele aastale pühendatud sõna-algatusega soovib ERR kaardistada eesti keele rikkalikku sõnavara iga inimese vaatenurgast. Ühtlasi kutsub ERR keeleotsinguga samaaegselt üles arutlema eesti keele ilu ja tähendusrikkuse, aga ka keele kasutamise üle aastal 2019.

Oma ettepaneku kõige eestilikumaks sõnaks saavad kõik keelehuvilised sisestada kuni 30. märtsini lehel err.ee/keeleaasta.

Kahe nädala jooksul kogutud sõnadest teeb ERR aprilli alguses põhjaliku ülevaate ja kõige sagedamini esitatud sõnad pannakse rahvahääletusele, et leida sümboolselt see üks, kõige eestilikum sõna.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: