Klassikaraadio tähistab tänast sünnipäeva erilise kontserdiga

{{1552919160000 | amCalendar}}
"Hommik Anuga" 21. oktoobril, Tanel-Eiko Novikov Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Juba 24 aastat muusikasõpru rõõmustanud Klassikaraadio tähistab tänast sünnipäeva värvika kontserdiga, kus üles astub noor marimbavirtuoos, "Klassikatähed 2018" võitja Tanel-Eiko Novikov. Kontserti saab otseülekandes jälgida kell 19 Klassikaraadio ja ERR kultuuriportaali vahendusel.

Klassikaraadio tänasel sünnipäevakontserdil tulevad esitusele marimbale loodud värvikad teosed ning seaded kuulsast klassikast. Kontserdil astub üles Tanel-Eiko Novikov, kaastegev on löökpilliansambel koosseisus Tiit Joamets, Anni Karu, Teodor Hirvoja ja Kaspar Ernesaks.
Tanel-Eiko Novikov on Tallinna Muusikakeskkooli abiturient, populaarse telekonkursi "Klassikatähed 2018" võitja, kes edukalt osalenud ka mitmel rahvusvahelisel konkursil. Möödunud aasta augustis elas Eesti klassikapublik kaasa Tanel-Eiko Novikovi esinemisele Klassikaeurovisioonil Šotimaal Edinburghis.

Lisaks pidulikule kontserdile on Klassikaraadio sünnipäeva puhul täis põnevaid saateid ja 1. aprilli meeleolus üllatusi. Mitmed saated on saatekavas koha vahetanud, näiteks on mõni õhtune programm eetris hoopis hommikul ja öökava kõlab hoopis pärastlõunal. Kuulajad on oodatud osalema miniviktoriinis "Lisaküsimus", mis läbib saatekava kogu päeva vältel. Õhtul kell 22 on eetris "Seiklusjutte Fantaasia arhiivist", kus kõlavad helihetked Klassikaraadio paljude kuulajate lemmiksaate "Fantaasia" algusaegadest.

Klassikaraadio alustas tööd 1. aprillil 1995. aastal ning pakub kuulajatele kultuurisaateid, klassikalist muusikat, džässi ja folkmuusikat. Oluline osa Klassikaraadio kavast on muusikasündmuste vahendamine otseülekandes, kontserdisaalidest Eestis ja kaugemalt. Kantar Emori raadiouuringu andmeil kuulas 2018. aastal Klassikaraadiot keskmiselt 94 000 inimest nädalas.

Klassikaraadio sünnipäevakontserdi otseülekanne Klassikaraadios ja ERR kultuuriportaalis algab kell 19

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: