Vikerraadio kutsub kuulajaid tänase sünnipäeva puhul viktoriinil kaasa tegema!

{{1553055960000 | amCalendar}}
Vikerraadio 52. sünnipäev
Vikerraadio 52. sünnipäev Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Täna, 3. aprillil saab Eesti vanim ja suurim raadiojaam Vikerraadio 52-aastaseks. Sünnipäeva puhul kutsub Vikerraadio kuulajaid kaasa tegema läbi päeva kestvas vikerviktoriinis. Muusikasaates "Kauamängiv Vikerraadio" kõlavad laulud Vikerraadio endistelt ja praegustelt töötajatelt

"Vikerraadio on kvaliteetse raadioajakirjanduse lipulaev, ühiskonnas toimuva mõtestaja ja raadiokultuuri traditsiooni väärikas kandja, mille tugevusteks on mitmekesine programm ning professionaalsed ja pühendunud tegijad. Ja loomulikult on meil maailma parimad kuulajad!" ütleb Vikerraadio peatoimetaja Ingrid Peek.

Sünnipäeva puhul uuritakse kuulajatelt, kui hästi nad tunnevad oma lemmikraadiot ja seal toimetavaid tegijaid: vikerviktoriinist saab osa võtta läbi päeva saadetes "Vikerhommik", "Huvitaja", "Uudis+", "Sten Teppan".

Raadiohäälte lugusid vahendab kell 14.05 Kaja Kärneri juhitud "Reporteritund". Kas teadsite, et enne kui Linda Rummost sai armastatud näitleja, oli ta Eesti Raadios diktor? Ja et sama raadiopagasiga astusid lavale Gunnar Kilgas ja Einari Koppel? Või kes on liikunud vastupidi: lavalt tele- või raadiodiktoriks? Kas teadustaja-amet on igaveseks igavikku vajunud või elab uudisteankrus edasi? Kunagised raadioteadustajad Helgi Ilo, Sirje Eesmaa ja Heino Köögard elustavad Vikerraadio sünnipäeval vanu aegu ja jagavad praegusi kuulamismuljeid.

Vikerraadio kirevale ajaloole vaatab kell 15.15 tagasi ka muusikasaade "Kauamängiv Vikerraadio", kus Jaan Elgula ja Urve Koni pakuvad kuulajatele põnevat muusikalist valikut lauludest, mida esitavad Vikerraadio endised ja praegused töötajad. Lisaks teada-tuntud artistidele nagu Jaak Joala, Valter Ojakäär, Tarmo Pihlap ja Eesti jazzi esileedi Anne Erm, saavad raadiokuulajad osa õnnesoovide perenaise Ülle Karu (toona Kilveti), turundusspetsialisti Laura Tederi, reisisaate "Kuula rändajat" autori Hendrik Relve ja paljude teiste Vikerraadioga seotud inimeste muusikalistest esitustest.

Vikerraadio alustas saateid 3. aprillil 1967. aastal. Laiale auditooriumile suunatud ja ühiskonda liitev üldhuviprogramm ühendab Eesti raadiokultuuri parimad traditsioonid uute ideede ja kaasaegsete tehniliste võimalustega. Vikerraadiol on keskmiselt 321 000 kuulajat kuus ning igapäevaselt kuulatakse kõikidest raadiojaamadest kõige rohkem just Vikerraadiot – ligi neli tundi päevas. Vikerraadio levib kogu Eestis, interneti ja mobiilirakenduse vahendusel üle maailma. Enamik saadetest on kodulehel vikerraadio.err.ee järelkuulatavad ja allalaaditavad. Aastal 2018 kuulati veebist ja mobiiliäpist Vikerraadio saateid üle 12 miljoni korra, mis on senise ajaloo suurim number.

Vikerraadio leiab mobiilirakendusest ja kodulehelt https://vikerraadio.err.ee, Facebookist https://www.facebook.com/vikerraadio/ ja Instagramist https://instagram.com/vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: