ERR-i kanalid tähistavad vabariigi aastapäeva piduliku eriprogrammiga

{{1549616340000 | amCalendar}}

Eesti Rahvusringhäälingu kanalid vahendavad Eesti Vabariigi sünnipäeva tähtsündmusi terve pühapäeva jooksul alustades 24. veebruari varahommikul riigilipu heiskamisega Pika Hermanni tornist. Pidulik päev kulmineerub õhtuse otseülekandega rahvusooper Estoniast president Kersti Kaljulaidi ja hr Georgi-Rene Maksimovski vastuvõtult.

Vabariigi aastapäeva sündmusi vahendavad pühapäeval nii ERR-i tele- kui ka raadiokanalid ning otsepildis saab pidupäeva võtmesündmusi jälgida ERR.ee portaalist. Tähtpäeva esimene otseülekanne jõuab ETV, ETV+ ja uudisteportaali vahendusel vaatajateni juba hommikul kell 7.30, kui Pika Hermanni torni heisatakse pidulikult riigilipp. Kuulajateni toob aastapäeva alguse meeleolud Tallinnast ja Narvast "Vikerhommik".

Rahvusringhääling vahendab läbi pühapäeva vabariigi sünnipäeva sündmusi – vahetult enne üheksat saab otsepildis osa pärgade asetamisest Vabadussõja võidusamba jalamile, kell 10 kannavad ETV ja Vikerraadio üle oikumeenilise jumalateenistuse Tallinna Kaarli kirikust ning kell 11.55 algab otseülekanne kaitsejõudude paraadilt Vabaduse väljakul.

Pidupäeva kõrghetk saabub kontsert-vastuvõtuga Rahvusooperist Estonia. Anu Välba ja Marko Reikop juhatavad ETV-s õhtu sisse kell 17.30, ETV+ alustab erisaatega "Pidulik stuudio" juba kell 17. President Kersti Kaljulaidi traditsiooniline aastapäeva kõne algab kell 18 ja sellest saab osa kõikide ERR-i telekanalite, aga ka Vikerraadio, Raadio 4, Klassikaraadio ning portaali vahendusel. Õhtu jätkub Hendrik Toompere jr poolt lavastatud aastapäeva kontserdiga "Jäljed", seejärel tervitavad president Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski Estoniasse saabunud külalisi. ETV ja ETV+ lõpetavad pidupäeva Islandi väljakul toimuvalt kontserdilt "Aja mustrid" kell 21.50, ERR.ee portaalis saab Islandi väljakul toimuvast rahvapeost osa juba kell 20.30.

Pidulike tähtsündmuste kõrval pakuvad ERR-i tele- ja raadiokanalid sel pühapäeval mitmekülgset Eestile pühendatud eriprogrammi. Nii kõlab Vikerraadio ja Raadio 2 eetris vabariigi aastapäeva auks Eesti muusika ja telekanalite programmidest leidub hulgaliselt häid kodumaiseid filme.
ETV pakub lummavat loodusilu kell 14.40 Eesti vaadatuima dokumentaalfilmi "Tuulte tahutud maa" näol ning vaatajate ette jõuab kell 13.10 ajalooline suurfilm "Nimed marmortahvil" ja kell 22.25 filmiklassika "Viimne reliikvia". ETV+ rõõmustab vaatajaid kell 13.10 juubeliaastaks valminud "Seltsimees lapsega". Kodumaist filmiprogrammi saab nautida ka ETV2 ekraanile – vaid Eesti linateostest koosneva õhtu lükkab kell 19.30 käima koguperefilm "Ruudi", kell 21.40 saab osa Jaak Kilmi ja Kiur Aarma mängulisest dokumentaalfilmist "Disko ja tuumasõda" ning kell 23.55 Andres Maimiku ja Katrin Maimiku kurbnaljakast mängufilmist "Hõbepulm".

ERR-i kanalite 24. veebruari täispikkuses kava leiab Menust: https://menu.err.ee/912690/vabariigi-aastapaev-taidab-err-i-kanalid-mitmekulgse-eriprogrammiga

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: