Raadioteater kutsub uue kuuldemängu ühiskuulamisele ja vestlusringi

{{1549023120000 | amCalendar}}
Kuuldemängu proov, 1967.
Kuuldemängu proov, 1967. Autor/allikas: arhiivimaterjalid

Teisipäeval, 19. veebruaril kell 18 toimub ERR-i Uudistemaja pressiruumis uue kuuldemängu "Must luik " avalik kuulamine ning vestlusring autori, lavastaja ja näitlejatega.

Noore dramaturgi Priit Põldma esimene kuuldemäng "Must luik" sai äramärgitud 2017. aastal kuuldemängutekstide võistlusel. Järgmisel teisipäeval avaneb haruldane võimalus kuulata uhiuut kuuldemängu enne, kui see kõlab raadios ning jagada sõbralikus ringis vahetuid elamusi.

Kuuldemängu tegevus toimub üksildases ja turvalises külalistemajas Eestis, kuhu saabuvad ootamatult põgenikud, perekond Süüriast. Kuidas inimesed selles tavatus situatsioonis käituvad, milleks nad valmis on või ei ole, mis juhtub või juhtumata jääb? Pealkiri viitab ühe tegelase, Vana naise sügavale kiindumusele balletimaailma. Elus ei ole mustvalgeid lahendusi, igas inimeses võib peituda ja paotuda "Luikede järve" must ja valge luik.

Priit Põldma teksti stiilivõte "üks lugu seitsmele häälele Roland Schimmelpfennigi laadis" loob raadiopärase võimaluse vahendada sündmusi nii otseselt kui ka distantseeruvate kommentaaride kaudu.

Lavastaja on Tamur Tohver, helirežissöör Külliki Valdma, muusikaline kujundaja Merlin Kontus.
Osades: Helgi Sallo, Külli Reinumägi, Argo Aadli, Sukhdev Kaur Khalsa, Jorge Hinojosa, Klaara Kollist, Otto Samuel Kahar.

Kuuldemängu avalik kuulamine ja vestlusring toimub teisipäeval, 19. veebruaril kell 18 Uudistemaja pressisaalis. Sissepääs on vaba.

"Must luik" esiettekanne on Vikerraadios 23. veebruaril kell 19.05., Raadio 2s 3. märtsil kell 7 ja Klassikaraadios 3. märtsil kell 15.05.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: