ERR-i raadiokanalid üllatavad rahvusvahelisel raadiopäeval eriprogrammiga

{{1548764460000 | amCalendar}}
Raadiopäev 13. veebruaril
Raadiopäev 13. veebruaril Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Kolmapäeval, 13. veebruaril tähistavad Eesti Rahvusringhäälingu viis raadiojaama ja Raadioteater esmakordselt rahvusvahelist raadiopäeva. UNESCO poolt ellu kutsutud ja üle maailma tähistatav raadiopäev toob ERR-i raadiokanalite programmidesse põnevaid muudatusi ja annab võimaluse raadio tegemistes kaasa lüüa ka kuulajatel.

Raadiopäeva puhul on Eesti Rahvusringhäälingu raadiokanalid pannud kokku eriprogrammi, mis peegeldab ehedalt raadio mitmekülgsust ning võimalusi ning tõstab esile raadio kui infoedastaja, aga ka sõbraliku kaaslase rolli. Vaatamata kaasaegsetele lahendustele on raadio jätkuvalt üks mõjuvõimsamaid ja kiiremaid info edastamise kanaleid, millel on märgiline roll nii kultuurikandja ja -edastajana kui ka mõttekojana, mis toob kokku erinevad maailmavaated.

Raadiopäeva tegemistega tulevad kohe hommikust kaasa kõik ERRi-i raadiokanalid, sh Vikerraadio, Raadio 2, Klassikaraadio, Raadio Tallinn ja Raadio 4 ning Raadioteater. Kui venekeelse raadiojaama Raadio 4 hommikusse on kaasatud saatejuhina üks kuulaja, siis Raadio 2 hommik üllatab Nõmme Raadio eestvedaja Margus Lepaga ja Vikerraadios paneb "Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe peale kella 9 uudiseid proovile lausa kolme raadio peatoimetajad.

Läbi päeva on kõikide raadiote programmides oodata mitmeid üllatavaid kooslusi ja otselülitusi. Nii ühendavad keset päeva jõud Vikerraadio ja Raadio 2 tulised saatejuhid Ahto Lobjakas ja Arp Müller, kui kell 13.20 läheb kahes raadios korraga eetrisse erisaade "Achtung! Müller". Klassikaraadios võtavad kell 12.30 saatejuhtidena kohad sisse Aleksandr Žemžurov Raadio 4-st ja Lisete Velt Klassikaraadiost, kelle eestvedamisel jõuavad kuulajateni Muusikasalongi otselülitused, kus üles astuvad raadiokanalite töötajad ja head sõbrad, sh Ragnar Kaasik, Johan Randvere, Maian Kärmas ja Uudo Sepp, Aleksandr Žedaljov ja Stefan Airapetjan.

Raadio kirevat fenomeni aitavad raadiopäeva puhul avada mitmed erisaated, sh lähevad kella 15st Raadio 2 sagedustel eetrisse raadiojaamad, mida tegelikult (veel) ei eksisteeri. Alates kella 20st tutvustavad Sander Varusk ja Raul Saaremets Raadio 2s raadioajalukku läinud piraatjaamasid. Vikerraadio elustab seevastu mitmed ajaloolised hetked kodumaisest raadioajaloost, kui kell 14 kõlavad Kaja Kärneri saates katkendid Vikerraadio ulatuslikust arhiivist ning kell 16 saavad Sten Teppani vahendusel kuulajad osa Eesti Raadio 1. stuudios salvestatud erilistest heliteostest.

Muusika kui raadioprogrammi üks alustala tõuseb esile ka raadiopäeval. Lisaks Klassikaraadio päevasele muusikasalongile korraldab Raadio Tallinn kell 18 õdusa stuudiokontserdi Liisi Koiksoni ja Joel Remmeliga ning Jaan Elgula mängib Vikerraadio eetris kell 19.05 kantrilugusid, kus lauldakse raadiost.

Kõik raadiohuvilised on oodatud raadiopäeva tegemistes aktiivselt kaasa lööma - Raadio 4 paneb kuulajate teadmised proovile viktoriinis ja Vikerraadio ootab aadressile [email protected] lahedaid fotojäädvustusi raadio kuulamisest (sotsiaalmeedias fotode märkimisel on kasutusel #minuraadio). Raadioteater kutsub kõiki huvilisi aga kolmapäeval kell 16.30 Ööülikooli avalikule salvestusele Uudistemaja pressisaalis, kui elust nutimaailmaga vestlevad Püha Johannese kooli juhataja Liivika Simmul ja Jaan Tootsen.

ERR-i raadiopäeva eriprogrammi leiab siit:
https://menu.err.ee/909775/taismahus-kava-err-tahistab-ulemaailmset-raadiopaeva-mitmekulgse-kavaga

EESTI RAHVUSRINGHÄÄLINGU RAADIOJAAMAD
Vikerraadio on kõige suurema päevase auditooriumiga raadiojaam Eestis, mis ühendab raadiokultuuri parimaid traditsioone ja professionaalset ajakirjandust uute ideedega.
Raadio 2 on eesti muusika eestkõnelejana kõige olulisem platvorm noorte ja andekate artistide arenguks. Melomaanidest tegijate kvaliteedifilter aitab ka kuulajate muusikalist silmaringi laiendada.
Klassikaraadio kui ainus igapäevaselt džässi, folki ja klassikalist muusikat edastav raadiojaam Eestis toob kuulajani vahetud ülekanded kontsertidelt ning pakub kultuurisaateid ja sisulist muusika-alast arutelu.
Raadio 4 on kõige suurema päevase kuulajaskonnaga venekeelne raadio Eestis, mis pakub kvaliteetset ajakirjandust ja mitmekesist programmi läbi päeva.
Raadio Tallinn edastab pealinnas ja selle lähiümbruses kvaliteetset levimuusikat ning rahvusringhäälingu ja teiste Euroopa avalik-õiguslike ringhäälingute toodetud uudiseid ka inglise ja prantsuse keeles.
Raadioteater loob kaasaegse audioesteetikaga teoseid ERRi raadioprogrammidele, salvestab Eesti näitlejate hääli ning tutvustab ja arendab algupärast dramaturgiat.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: