ETV ekraanile jõuab esmakordselt hinnatud dokumentaalfilm Vello Salost

{{1544625780000 | amCalendar}}
Vello Salo.
Vello Salo. Autor/allikas: ERR

Täna kell 21.20 jõuab ETV ekraanile värvikas ja südamlik dokumentaalfilm "Vello Salo. Igapäevaelu müstika", mis sel sügisel kinolevis publikult sooja vastuvõtu pälvis.

Täna õhtul esimest korda televaatajate ette jõudev dokumentaalfilm "Vello Salo. Igapäevaelu müstika" on sel sügisel valminud portree Vello Salost. Eesti kinopubliku poolt soojalt vastu võetud linateos pole siiski tavapärane ülevaade ühe inimese eluteest, selle pealisülesanne on avada ühe inimese vaimusuurust ja tema värvikat karakterit. Vello Salo on preester ja vembumees – kaks poolust, mis üksteist imehästi täiendavad.

Filmi autori Jaan Tootseni sõnul on see film inimlikust vaimulikust ja film ise psühholoogiline seikluskomöödia tragikoomiliste nootidega. "Minu suureks üllatuseks on see film sobinud nii preestritele kui punkaritele, liberaalidele kui konservatiividele, maa- kui linnainimestele. Uskmatutele ja teistmoodi inimestele. Vello Salo on üks neid väheseid, kes suudab meid rahvana ühendada. See film on vanaks saamise ilust – varem või hiljem puutume me kõik selle teemaga kokku. Inimese vaimuelu tippvorm saabub ikka alles vanemas eas. Nii mõnedki olulised küsimused saavad selgeks, läbi valu ja vaeva, alles päris viimases peatükis. Olgu see rõõmuks ja lohutuseks meile kõigile," lisab Tootsen.

Filmi autor ja režissöör on Jaan Tootsen, tootja "Aadam ja Pojad". Filmi valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Rahvusringhääling.

Lisaks täna tele-esilinastuvale dokumentaalfilmile rõõmustavad eelseisvad päevad televaatajaid teistegi väärt kodumaiste filmidega. Laupäeval, 29. detsembril kell 19.45 toob ETV ekraanile vaatajarekordeid purustanud kodumaise loodusdokumentaali "Tuulte tahutud maa" ja 1. jaanuaril kell 21.25 jõuab esmakordselt televaatajate ette auhinnatud kodumaine mängufilm "Seltsimees laps".

Ülevaade tele-esilinastuvatest filmidest ETV-s: https://youtu.be/QgjSX2459Ws

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: