Aasta viimane "Pealtnägija" paneb proovile kuulsad kaasautorid

{{1543995180000 | amCalendar}}
Rasmus Kaljujärv
Rasmus Kaljujärv Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Juba kolmandat korda kaasab "Pealtnägija" aastalõpu saate tegemisse kuulsad kaasautorid. Täna kell 20.00 näeb ETV-s, kuidas tulevad uudse olukorraga toime näitleja Rasmus Kaljujärv, olümpiavõitja Gerd Kanter, muusik Sandra Vabarna ja juutuuberid Liina Ariadne Pedanik ning Martti Hallik.

Kõik "Pealtnägija" seekordsed kaasautorid on tuntud kõige muu kui teletöö kaudu. Kuidas saab näitleja Rasmus Kaljujärv hakkama krimilooga? Olümpiavõitja Gerd Kanter poliitikadebati juhtimisega? Muusik Sandra Vabarna reaktiivlennukis? Ning juutuuberid Ariadne ja Martti üksiku mehe kurbuse leevendamisega? Vaatajad saavad selles oma silmaga veenduda juba täna. "Pealtnägija" saatejuhi Mihkel Kärmase sõnul on oodata väga haaravat saadet: "Seekordsed kaasautorid on nii säravad ja südamega asja kallal, et kõik head lõigud ei mahugi saatesse. Aga see on positiivne peavalu. Üks on kindel - ka kuulsad kaasautorid avavad ennast täiesti uuest küljest."

Aasta viimane "Pealtnägija" peegeldab teemasid, mis ühiskonnas olulised, ja teeb seda endale omases võtmes, pakkudes nii karmi uurimust kui meeleolukat osaluseksperimenti, aga ka meeldejäävaid kohtumisi ning vastasseise. Teater NO99 trupi liige Rasmus Kaljujärv võtab tõsise teemana uurida lähisuhtevägivalda, aga kui sageli on seda probleemi käsitledes rõhk naiste- ja lastevastasel vägivallal, siis Kaljujärv toob päevavalgele hoopis varjatuma külje – vägivalla eakate vastu.

Põneva väljakutse ees seisab ka olümpiavõitja Gerd Kanter, kes "Pealtnägija" palvel kehastub üheks õhtuks poliitikasaate juhiks, et "Esimeses stuudios" intervjueerida eelseisvatel valimistel kandideerivaid endisi tippsportlasi Kristina Šmigun-Vähi ja Kaido "Baruto" Höövelsoni. Kui tuliseks vestlus stuudios kujunes ja kas Kanter pidas vajalikuks oma endisi kaasteelisi korralikult pitsitada, selgub õhtul.

Täiesti uues olukorras leiab end tänu "Pealtnägijale" muusik Sandra Vabarna, kes peab loo huvides ületama lennuhirmu ja istub reaktiivlennukisse, et tutvuda Eesti õhuturbega. Loole andis ainet vahejuhtum lõppevast aastast, kui suvel tekitas ärevust Hispaania hävitaja, kelle rakett Lõuna-Eesti kohal eksikombel valla pääses. Mida Vabarna Eesti õhuruumis avastas, sellest tänane lugu räägibki.

"Pealtnägija" erisaate neljandas loos lähevad Eesti ühed kuulsaimad juutuuberid Martti Hallik ja Liina Ariadne Pedanik külla Viljandimaal elavale Siimule, kes on üks ligi 110 000 üksinda elavast eakast Eestis. Jõuluhõnguline lugu avab üksinduse teemat laiemalt ja pakub südamlikku vestlust, sest nii loo peategelast Siimu kui "Pealtnägija" kaasautoreid ühendab armastus muusika vastu.

"Pealtnägija" paneb aastale punkti täna kell 20.00 ETV-s

Saate video: https://www.youtube.com/watch?v=eEYxNDl6zVQ&feature=youtu.be

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: