ETV toob täna vaatajate ette erakordse kontsert-saate "EV100. 9 hümni vabadusele"

{{1542199920000 | amCalendar}}
Jõulujazzi avakontsert „9 hümni vabadusele“
Jõulujazzi avakontsert „9 hümni vabadusele“ Autor/allikas: Rene Jakobson

Vabadussõja alguse sajanda aastapäeva ja jätkuva juubeliaasta auks toimub Tallinnas täna suurejooneline kontsert, kus Eesti jazzmuusikud esitavad esmakordselt üheksa-osalise uudisteose pühendusega Eesti ajaloole. Vabadusele pühendatud hümnid koos muusikute kommentaaridega jõuavad ETV ekraanile juba täna kell 22.05.

"9 hümni vabadusele" on üheksaosaline uudisteos, mille iga osa sümboliseerib ühte olulist sündmust või persooni Eesti Vabariigi ajaloos andes helides edasi Eesti ilu ja valu, vaesust ja rikkust, kaotust ja leidmist, sõda ja armastust. Need on uue aja hümnid, millega jazzmuusikud teevad kummarduse Eesti ees ja tähistavad ühtlasi saja aasta möödumist Eesti jaoks märgilise Vabadussõja algusest.

Suurejoonelisest kontserdist saab täna osa ka ETV vahendusel, kui katked uudisteosest jõuavad vaatajate ette vahetult pärast selle esmaesitust. Saates kõlavat muusikat täiendavad jazzmuusikute mõtted Eestist ja Eestiga seotud teemadest, mis on inspiratsiooni pakkunud ka tänaste hümnide loomisel. Täispikkuses palad avaldatakse saatele järgnevatel päevadel ERRi portaalis.

"9 hümni vabadusele" kontserdil astuvad lavale pärimus-, rokk-, elektroonilise ja teiste žanrite muusikud. Uudisteoste autorid on hinnatud jazzmuusikud, ansamblite liidrid ja heliloojad ning igaüks neist on valinud endale põnevad loovpartnerid – Maria Faust ja Kirke Karja, Kadri Voorand ja Kristjan Randalu, Mingo Rajandi ja Meelis Vind, Holger Marjamaa ja Raun Juurikas, Mairo Marjamaa ja Sander Mölder, Peedu Kass ja Siim Aimla, Raul Sööt ja Aleksander Paal, Joel Remmel ja Paul Daniel ning Tanel Ruben, Jaak Sooäär, Ivi Rausi ja Laura Põldvere.

"9 hümni vabadusele" kuulub Eesti Vabariik 100 muusikaprogrammi. Saade valmib koostöös EV100 toimkonnaga.

"EV100. 9 hümni vabadusele" on ETV ekraanil täna kell 22.05, täispikkuses laulud muutuvad avalikuks ERRi portaalis lähipäevil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: