ERR kuulutab taas välja jõulusalmide konkursi

{{1542277920000 | amCalendar}}
Jõulusalmid
Jõulusalmid Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Eelmisel aastal inimeste poolt väga soojalt vastu võetud ERRi jõulusalmide konkurss tuleb taas. Kuni 12. detsembrini saab ERRi portaalis esitada endakirjutatud salme, millest valiku loeb pühadeprogrammis ette Elisabet Reinsalu.

Eesti Rahvusringhääling ootab Eestimaa inimestelt nende endi loodud jõululuuletusi. Oodatud on nii lõbusad kui ka südamlikud salmid pikkusega kuni kaks salmi. Kõige olulisem on see, et luuletus on originaallooming.

Luuletusi on võimalik esitada ERR-i portaalis err.ee/luuletus ning need ilmuvad pärast toimetaja kinnitust avalikuks lugemiseks. Jõulusalme oodatakse kuni 12. detsembrini, ühe autori kohta on lubatud esitada kuni kolm luuletust.

Valiku andekamatest salmidest esitab ERR-i tele ja raadio pühadekavas näitleja Elisabet Reinsalu. Luuletusi loetakse jõuluajal ette ka rahvusringhäälingu teistes programmides. Jõulusalmid jäävad ERR-i veebilehele lugemiseks ja jõulutaadile ette kandmiseks terveks pühade ajaks.

Tänavuse luulekonkursi peaauhinnaks on nutitelefon, peaauhinna saaja ja jõuluprogrammis esitatavad luuletused valib ERR.

2017. aastal toimunud jõululuuletuste konkursile laekus 1552 jõulusalmi ning konkursi võitis Ants Välimäe luuletusega "Veel üks soov".

"Veel üks soov"

Ämbritega tüdruk viipab juustukarva kuult,
aknal seisab väike poiss ja sosin tuleb suult
Villasokk on varba otsas, ninast piilub nohuke,
ühes peos soe meega piim ja teises sulab kohuke

Nõnda öösse vaatab poiss ja ütleb et on olnud hea
Jõulutaat, Sul soovidega kirjutasin mõne rea
oma soovile veel lisaks natukene palun - luba
kõikidele oma kodu, piparkooke, sooja tuba.


2018. aasta luulekonkursi üleskutse leiab siit:
https://www.err.ee/luuletus
https://youtu.be/Hz6O7VqTmwM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: