Konverentsil "Väiksena hiiglaste seas" arutletakse täna ja homme meedia arengute üle

{{1541664000000 | amCalendar}}
BFMi uus maja.
BFMi uus maja. Autor/allikas: PM/Scanpix

Täna ja homme toimub Eesti Rahvusringhäälingu ja Tallinna Ülikooli BFMi koostöös meediakonverents "Väiksena hiiglaste seas", kus arutletakse meedia arengute üle ja mida võiks järjest enam globaliseeruvas maailmas teha üks väikeriik, et suurte meediakorporatsioonide kõrval ellu jääda ja edu saavutada. Ettekandeid saab jälgida ERRi portaalist.

Meediakonverents on Tallinnasse toonud hulga rahvusvahelisi eksperte, kelle ettekanded keskenduvad nii koostööle kui ka usaldusele meedias. Konverentsi fookuses on aga ka kaasaegsed tehnoloogiad ja meedia roll moodsas ühiskonnas.
Kahepäevase konverentsi esimeses ettekandes annab Alexandra Borchardt Reutersi ajakirjandusinstituudist ülevaate suurimast ülemaailmsest online-uudiste uuringust. Tänase konverentsipäeva ettekanded käsitlevad veel järgmiseid teemasid:
• Hollandi ettevõtete ja valitsuse innovatsiooninõunik Guido van Nispen räägib koostöö olulisusest audiovisuaalsektoris;
• Sten Saluveer arutleb tuleviku edulugude üle meediatehnoloogias;
• EV kultuurinõunik Saksamaal Merit Kopli teeb ülevaate Saksa meediast ja sealsetest arengutest;
• Professor Hagi Šein mõtiskleb selle üle, millist vastutust me ringhäälingujärgsel digiajastul Eestis oma telekultuuri eest kanname;
• Sarah Cederberg Taani rahvusringhäälingust esitleb DR suvekooli projekti, mis kaasas noori meediatootmisse.
Tänase päeva lõpetab diskussioon riigi, erameedia ja avaõigusliku meedia rollidest, milles osalevad Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Erik Roose, Ekspress Grupi nõukogu liige Hans H. Luik ja kultuuriministeeriumi audiovisuaalnõunik Mati Kaalep.

Konverentsi homse päeva avab endine Yle uudistejuht ja praegune Lappeenranta tehnikaülikooli professor Atte Jääskeläinen, kes arutleb avaõigusliku ringhäälingu väärtuse üle ebainformatsiooni ajastul. Ettekandele tulevad päeva jooksul veel järgmised teemad:
• Läti meediauurija Inga Springe tutvustab uuringut Baltimaade meediaettevõtete digitaalsest kohanemisest;
• Dr Chris Bilton Warwicki ülikoolist küsib, millised on digimaailma pealetungi juures kultuuripoliitika väljakutsed;
• Tracey Diamondilt RTÉ-st tutvustab Iiri ringhäälingu huvitavaid meediaprojekte;
• Rootsi dokumentalist Bosse Lindquist avab riikliku skandaali tekitanud dokisarja "Fatal experiments" tagamaid;
• Produtsent Paul Aguraiuja arutleb sarja "Pank" näitel seriaalitootmise tuleviku üle;
• Alessandro Nani Tallinna Ülikoolist tutvustab Eesti Laulu kohta tehtud uurimust.
Konverentsi lõpetab arutelu tellijate ja teletootjate vahel, kus paneeldiskussioonis osalevad Marje Tõemäe (ERR), Olle Mirme (Nafta Films), Karl Anton (Telia).

Meediakonverentsi juhib Andres Jõesaar. Konverentsi täpse kava leiab ERRi portaalist.
Kõiki ettekandeid saab jälgida aadressil https://www.err.ee/878809/otse-kell-9-30-meediaekspertide-motted-konverentsil-vaiksena-hiiglaste-seas
Konverentsi toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist loomemajanduse meetme raames.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: