Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Alates 10. novembrist jõuab ETV2 ekraanile värske satiirisari "Ongi Koik"

{{1540541280000 | amCalendar}}
"Ongi Koik" Autor/allikas: ERR/Liis Sinitamm

"Ongi Koik" on laupäeva õhtuti kell kümme telekanali ETV2 vahendusel kõikidesse endast lugupidavatesse Eesti kodudesse jõudev nädala nägusid kokkuvõttev satiirisaade, mille käilakuju ja saatejuht on Märt Koik.

Märt Koik on tuntud oma terava sõna ja helde huumori poolest ning on tänu neile omadustele pälvinud miljonite Youtube'i vaatajate jäägitu armastuse.
Peaksime siinkohal puust ja punaseks tegema tõsiasja, et tegemist on satiiri- ja huumorisaatega, sest praegusel ajal on väga moodne solvuda ja pahurdada, kui ekraanile jõuab ette hoiatamata krõbedam sõna või tugevam koomiline õlalepatsutus. Päriselt me seda kõike ju puust ei tee ja punaseks ei värvi, sest selleks tuleks mõni puu maha võtta ja mõni punane puruks pigistada. Kuid, pangem tähele, kui keegi tahab solvuda või pahurdada, siis andke minna, selleks ongi ilma loodud sõna- ja tundevabadus.

Lisaks Märdile on saate tegijate seas tunnustatud lavakoomikud, ent samal ajal Eesti kõige lihtsamad mehed, Mattias Naan ja Kaarel Nõmmik, kes on võtnud nõuks oma mahedal moel panna kokku üks valimiskompass. Valimiskompass aitab riigikogu valimisteks valmistuda kõigil valijatel, kes on, täpselt nagu Mattias ja Kaarel,lihtsakoelised, usaldavad ja uudishimulikud. Valimiskompassi raames kohtuvad nad kõigi erakondade juhtivpoliitikutega, et oma maailmavaade 3. märtsiks loodi saada, paika panna ja kivisse raiuda.

Lisaks Kaarlile, Mattiasele ja Märdile külastavad saadet paljud tuntud ja seni veel vähetuntud olulised tegelased, kellel on alati kaasas oma arvamus ja põhjalik teadmine sellest, kuidas asjad meie armsa riigi paesel pinnal peaksid korraldatud olema. Ükski imekivi ei jää tutvustamata, ükski tšakra ei jää avamata!

Kas keegi peaks kartma, et ta võib sattuda Eesti suurimate koomikute satiirilise, kuid armastava pilgu alla? Jah, kõik kes vähegi Eesti elus pead tõstavad, võivad saada nüüdsest terava huumori vihaga üle turja. Aga ilma vihata. "Ongi Koik" teeb selle Eesti korda, ilma naljata. Või pigem naljaga.

Režissöörid Hanna Šein, Andres Lepasar, käsikiri Kaupo Meiel ja Märt Koik, toimetaja Reimo Sildvee.

Värske satiirisari "Ongi Koik" on ETV2 eetris alates homsest laupäeviti kell 22, kordus esmaspäeva ja reede õhtuti ning ETV-s kolmapäeva õhtuti.


Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: