Raadioteater osaleb rahvusvahelisel festivalil Prix Europa 2018

{{1538140380000 | amCalendar}}
"Klarissa kirjad". Autor/allikas: ERR

Berliinis algab homme, 13. oktoobril tele-raadio-online-meedia festival Prix Europa 2018. Raadioteater saatis võistlustulle Tiit Palu kuuldemängu "Klarissa kirjad" – eheda armastusloo, mis põhineb päris elul.

Kuuldemängu helirežissöör on Külli Tüli, osalised Piret Laurimaa ja Sepo Seeman.

Žüriiliikmena esindab Eestit Andres Noormets ja võitjad selguvad 19. oktoobril.

1987. aastal alguse saanud festival on läbi aastate tõstnud esile parimaid televisiooni- ja raadiosaateid ja nende tegijaid ning interneti levikuga on lisandunud konkurss ka sellel alal.
Festivali patroon on EBU (European Broadcasting Union).
Tegijatele ehk raadio- ja teletöötajatele on see festival aasta tipphetk, kus endatehtut saab võrrelda teiste loominguga, suhelda vahetult kolleegidega teistest riikidest ja arutleda aktuaalsete suundumuste üle Euroopa raadio-tele-online-maastikul.

Tänavu toimub võistlus kümnes kategoorias, nomineeritud tööd kuulatakse-vaadatakse-arutatakse läbi professionaalidest koosnevate žüriide poolt. Iga kategooria võitja saab autasuks Prix Europa trofee – pronksskulptuuri Taurus ja rahalise preemia.
Radio Fiction-kategoorias on sel aastal võistlemas 30 kuuldemängu 21 riigist.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: