Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uus saatesari "Trumpi müüri radadel" ETV-s!

{{1536230760000 | amCalendar}}
"Trumpi müüri radadel" Autor/allikas: ERR

Laupäeval, 22. septembril alustab ETV-s saatesari "Trumpi müüri radadel", mis viib vaataja seiklusrikkale reisile USA-Mehhiko piirialadele.

Trumpi planeeritav müür kulgeb mööda USA-Mehhiko vahelist piiri Vaiksest ookeanist Atlandi ookeanini. Selle enam kui 3000 km pikkuse teekonna võtsid ette Väino Laisaar, Ivo Tšetõrkin ja Herbert Murd.

Seigeldi looduses ja pooltühjades kummituslinnades, kohtuti nii piiriäärsete elanike kui ka võimumeestega. Kõik, kes piiri lähedal elavad, suhtestuvad ehitatava müüriga ühel või teisel moel. Olgu siis läbi piirikaubanduse, üle piiri asuva töökoha või perekondade, kelle vahelt piir läbi jookseb.

"Me läksime otsima lihtsate inimeste lugusid, kes elavad piiri ääres – nii Mehhikos kui ka USA-s – ning kelle elu plaanitav müür ilmselt ka kõige rohkem mõjutaks," rääkis Ivo Tšetõrkin. Tema sõnul oli üks retke eesmärke näidata ka seda, et neis paikades leidub rännuhuvilisele palju ilusat ja huvitavat ning seal ei ole ohtlikum, kui ükskõik kus mujal, kui just ise oma nina pahandustesse ei topi. Reisiseltskonna teele sattus toredaid kohtumisi kummaliste inimestega, avarat kõrbe ja omanäolisi piirilinnasid.

"Kohati tundsin, et oleme mõnes Metsiku Lääne westernis, siis aga El Mariachi radadel või hoopiski Winnetou jälgedes. Üsna pea sai ka selgeks, et peaaegu mitte keegi – ei USA ega Mehhiko poolel – seda müüri sinna ei soovi," selgitas Tšetõrkin.

Sarja esimeses osas jõutakse välja Vaikse ookeani äärde. Kohta, kus USA ja Mehhiko vaheline piiritara merre lõikab ja rännak alguse saab. Läbitakse maailma kõige rahvarohkem piiripunkt Sand Diego ja Tijuana vahel. Tijuana agulist, kus puuduvad nii asfalt kui ka tänavanimed, otsitakse üles kuulsa müüri prototüübid, millele USA poole pealt kedagi naljalt ligi ei lasta.

Saatesarja autor, režissöör ja operaator on Väino Laisaar, produtsent Herbert Murd, toimetaja Ivo Tšetõrkin, tootja Matkafilm OÜ.

"Trumpi müüri radadel" on ETV eetris alates 22. septembrist kaheteistkümnel laupäeval kell 19.30.

Valik fotosid asub siin:
https://www.dropbox.com/sh/okn7dsom2k9gtbf/AADuRjedr3wxr7MP61nwbGY-a?dl=0

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: