Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadio kutsub Vabaduse väljakule virgutusvõimlemisele

{{1536305340000 | amCalendar}}
Vikerraadio virgutusvõimlemine
Vikerraadio virgutusvõimlemine Autor/allikas: Siim Lõvi

Laupäeval, 22. septembril kell 10.15 väljub Vikerraadio "Virgutusvõimlemine" eetrist linnaruumi. Vabariigi tuntuim virgutusvõimleja Martin Kõrv koos klaveril saatva Urmas Lattikasega haarab Tervisemessile tuleva publiku reipasse ja tervistavasse liikumisse, mis on jõukohane igaühele.

Raadio hommikvõimlemise traditsioon ulatub aastasse 1934, mil võimlemispedagoog Ernst Idla ja tema klaverisaatjast abikaasa Leida Idla juhendasid hommikuti otse-eetris pooletunniseid treeninguid. Nõukogude ajal sai tootmisvõimlemisest lausa kohustus, mille täitmist kontrollisid tervishoiuministeerium ning ametiühingute nõukogu.

Sel perioodil kõlas võimlemine raadios koguni kahel korral päevas - hommikvõimlemine kell 6.45 pärast Moskva uudiseid ning virgutusvõimlemine kell 11.05. Aastatel 1946-1988 juhendas kuulajaid võimlemismetoodik Leelo Röömel, klaverisaatjateks olid Dagmar Normet, Viive Ernesaks, Gennadi Podelski jt. Repertuaari kuulusid palad pioneeride marsist ja viini valsist kuni tuntud lorilauludeni.

2008. aastast taasalustas Vikerraadio virgutusvõimlemistega. Võimlemisi on läbi viinud mitmed treenerid, neist kõige enam Martin Kõrv, klaverisaatjaks legendaarne Viive Ernesaks. Tänapäeval pole virgutusvõimlemine küll enam kohustuslik, kuid suur oli Vikerraadio toimetuse rõõm, saades palju positiivset tagasisidet üllatavalt paljudelt inimestelt, kes kõik rõõmuga kaasa võimlevad.
"Tagasiside on pidev, võimeldakse lausa kollektiivide kaupa, aga muidugi ka üksinda kodus. Sageli tunnevad inimesed mu trennides ära ja tulevad ütlema, et on raadiost virgutusvõimlemist kuulanud ja võimelnud," rõõmustab treener Martin Kõrv.

Virgutusvõimlemise kava on kokku pandud mõeldes eelkõige istuvale tööviisile, aga ka nii, et end virgutada oleks mugav kontoririietuse ja kingadega. "Spagaati ei tee ja spurtima ei hakka. Kuna tänapäeval istutakse palju, siis keskendume ülakehale, kuhu kogunevad pinged - kael, selg, õlad, aga ka randmed. Kõvasti higistama keegi ei hakka ning kava sobib ka vanematele inimestele," räägib Kõrv virgutuskava kokkupanekust.

Virgutusvõimlemine kõlab Vikerraadio eetris argipäeviti kell 11.05, sel laupäeval kell 10.15 veerandunnise kavaga Tervisemessil ja otseülekannet kuuleb ka "Vikerhommikus".

Virgutusõimlemisi saab järelkuulata siit: https://vikerraadio.err.ee/arhiiv/virgutusvoimlemine

 

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: