Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadio sügis toob huumori, tulevikuvisioonid, öövalve ja uued tegijad

{{1534837380000 | amCalendar}}
Vikerraadio Paunveres, saialilleseemned
Vikerraadio Paunveres, saialilleseemned "Radio"

"Vikerhommik" toob eetrisse Eesti humoristide paremiku, lapsed, Eesti muusika korüfeed ning uued "Maailm täna" tegijad. Vikerraadios algab ka tervisemuresid lahendav "Öövalve" ja tuntud inimeste mittetuntud ettevõtmistest pajatav "Minu eriline elu". Sügisest liitub "Peresaatega" Merle Liivak.

Eesti kuulatavaim hommikuprogramm on endiselt kell 5.30 Eesti hümniga alustav "Vikerhommik" koos uudiste ja kõneainet pakkuvate intervjuudega. Populaarne saatejuht Taavi Libe paneb sel sügisel stuudiolaua taga vastamisi Eesti humoristide paremiku alustades Jan Uuspõllu ja Peeter Ojaga ning lõpetades Tõnis Niinemetsa ja Katariina Tammega. Eesti muusika korüfeed hakkavad hindama värskeid hitte ning noored popstaarid ajatut klassikat. Välismeediast kõneleva rubriigiga "Maailm täna" liituvad orientalist Martti Kalda ja ERRi portaalide välisuudiste juht Laur Viirand.

Uus huvitav nähtus Vikerraadio sügiskavas on laupäeval, 29. septembril kell 17.05 alustav "Raadio JAIK" – Von Krahli Teatri, Vikerraadio ja Eesti Teaduste Akadeemia koostöös sündiv 12-osaline saatesari, mis pakub arutlusi ja visioone elust Eestis ja maailmas 25 aasta pärast. Saate aluseks on loengusari "Elu pärast Googlet", mis stardib sel teisipäeval, 4. septembril kell 18 Von Krahlis avaliku salvestusega, kuhu on oodatud ka publik.

Laupäeval, 15. septembril toimub Eesti algatatud ülemaailmne keskkonnateadlikkuse kampaania "World CleanUp Day". Läbi päeva ulatuva eriprogrammiga "Maailm puhtaks" hoiavad Vikerraadio kuulajaid maailmakoristuspäevaga kursis Mirjam Nutov, Kaja Kärner, Krista Taim, Priit Ennet, Ingrid Peek.

Iga kuu viimasel teispäeval on arstid ja tervisespetsialistid kell 23 "Öövalves", et kuulata otsesaates ära inimeste tervisemured ja jagada asjalikke soovitusi. "Öövalves" ei ole tabuteemasid, piinlikke küsimusi, tühiseid probleeme ega tasulist vastuvõttu. Saatetundi juhib Meelis Süld.

Uue sarjaga "Minu eriline elu" alustab alates teisipäevast, 25. septembrist kell 19.05 Haldi Normet-Saarna, kes uurib ühiskonnategelastelt nende elu teiste, vast mitte nii tuntud, küll aga põnevate tahkude kohta. Esimeste seas jutustavad oma ettevõtmistest helilooja Peeter Vähi, poliitik Lagle Parek, kirjandusteadlane Loone Ots jt.

"Peresaade" alustab uut hooaega neljapäeval, 4. oktoobril ja on eetris uuel ajal kell 19.05. Saade saab veel ühe saatejuhi: vaheldumisi valgustavad kuulajaid psühholoogia, suhete ja pereelu teemadel pereterapeut Katrin Saali Saul, kes käsitleb peamiselt paarisuhtega seotud teemasid, ning ajakirjanik, kolme lapse ema ja uue ajakirja "EMA" peatoimetaja Merle Liivak, kes keskendub laste kasvatamisega seotud teemadele.

Pühapäeval, 9. septembril kell 14.05 alustab uut teekonda "Kuula rändajat" – tänavuse hooaja teema on "Kolme mandri rännuteedel". Hendrik Relve viib kuulajad audiorännakutele Austraaliasse, Boliiviasse ja Sudaani.

Ajaloosari "Eesti lugu" keskendub Läti 100. sünnipäeva puhul Läti ajaloole ning kuulajate üks lemmiksaateid "Müstiline Venemaa" jätkab 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse meelelahutuse lainel. Sten Teppani südamlik jutusaade "Käbi ei kuku..." kutsub uue hooaja esimesse saatesse 16. septembril külla ema Lydia ja poeg Tomi Rahula.

Argipäeviti kell 10.05 eetrisse jõudev elustiilisaade "Huvitaja" teeb koostööd ERRi portaalidega Novaator ja Menu. Esmaspäeviti kell 10.05 eetris kõlava keskkonnasaate "Ökoskoop" püsirubriigiks saab suvine tuttav, Kristel Vilbaste "Looduskalender".

Reedeti kell 16-18 jätkub Owe Peterselli show. Jaan Elgula autorisaade "Kantri alati jääb" rõõmustab muusikasõpru alates septembrikuust uuel ajal – kolmapäeviti kell 19.05, ka Anne Ermi "Õhtujazz" on sügisest eetris varasemal kellaajal – esmaspäeviti kell 19.05.

Septembrikuu on Vikerraadiol sündmuste poolest eriliselt rikkalik:

• Teisipäeval, 4. septembril kell 14.05 on eetris Mirko Ojakivi intervjuu Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidiga.
• Kolmapäeval, 5. septembril kell 14.05 on Jüri Ratas saates "Stuudios on peaminister". Teda küsitlevad Arp Müller ja Mirko Ojakivi.
• Laupäeval, 8. septembril kell 12-18 on Vikerraadio kohal Tallinnas, Kadriorus Kirjandustänava festivalil, kus toimuvad Peeter Helme saate "Loetud ja kirjutatud" (külas Andrus Kivirähk ja Mihkel Kunnus) ja "Ööülikooli" avalikud salvestused ning Kaja Kärneri poolt läbiviidud etteütlus.
• Laupäeval, 22. septembril kell 10.15 saab linnarahvas Tallinnas Vabaduse väljakul värskes õhus osaleda legendaarses "Virgutusvõimlemises", mida juhendab Martin Kõrv.
• Kolmapäeval, 26. septembril tähistab Vikerraadio Euroopa keelte päeva koos Euroopa keeltes laulvate laste ja kuulajamänguga.
• 28.-29. septembril toimub keelehuviliste rõõmuks järjekordne kokkuvõttevõistlus Tuum.

Vikerraadiot kuuleb raadioaparaadist, mobiiliäpist ja kodulehelt https://vikerraadio.err.ee/

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/h3x4bypd1zdsy29/AADmLXWB0_P6XpfvL459MVlna?dl=0

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: