Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadio Kirjandustänava festivalil: Helme, Kivirähk, Kärner, Kunnus ja Ööülikool

{{1535013960000 | amCalendar}}
Kirjandustänava festival
Kirjandustänava festival Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sel laupäeval, 8. septembril alates kella 12st on Vikerraadio Kadriorus Kirjandustänava festivalil, kus toimuvad saadete "Loetud ja kirjutatud" ja "Ööülikool" avalikud salvestused ja etteütlused emakeelesõpradele.

Lydia Koidula tänav Kadriorus muutub laupäeval taas tõeliseks kirjandustänavaks. Festivalile loob temaatilist sisu ka Vikerraadio: Vilde muuseumi (Roheline aas 3) ees asuvas raadiotelgis toimuvad kirjandussaadete "Loetud ja kirjutatud" avalikud salvestused. Kell 14 on külas menukirjanik Andrus Kivirähk, kellega saatejuht Peeter Helme räägib nii Tammsaare lugemisest kui ka lasteraamatute kirjutamisest. Kell 16 on saates Mihkel Kunnus, kelle sulest ilmus äsja kriitikakogumik "Päästepaadieetika" – juttu tulebki tema uuest teosest ning kriitika rollist ja positsioonist tänapäeva ühiskonnas.

Vikerraadio on keelehuviliste seas hästi tuntud tänu oma igakevadisele emakeelepäeval toimuvale e-etteütlusele. Laupäeval on Kirjandustänava festivali külalistel võimalus oma õigekeeleoskus proovile panna kell 13 ja 15, mil toimub live-etteütlus, kus teksti loeb legendaarne raadioajakirjanik Kaja Kärner.

Kell 17 kolivad külalised Vilde muuseumi eest muuseumi sisse, sest algab populaarse "Ööülikooli" avalik salvestus. Külaline on mõtleja ja füüsik Tiit Lukki, kel veerandsada aastat ülikooli õppejõu kogemust ning huvitav ilmavaade.

"Kirjandustänava festivali idee on kutsuda üheks päevaks kokku kirjandusega tegelevad organisatsioonid, et ühiselt tõmmata tähelepanu eesti kirjandusele, lugemisele ja kirjanduspärandile," kirjeldab festivali olemust korraldaja Maarja Vaino.

Sel laupäeval, 8. septembril kell 12-18 Kadriorus Lydia Koidula tänavas toimuv teine Kirjandustänava festival kannab alapealkirja "Kirjanduse jalajälg". Käesolev aasta on tõeline juubelite aasta: lisaks EV 100-le möödub Kadrioru pargi rajamisest 300 aastat ja A. H. Tammsaare sünnist 140 aastat; märtsikuus tähistatakse Marie Underi 135. sünniaastapäeva, aprillis on ajakirja Looming juubel ning detsembris on Lydia Koidula 175; veel on "juubilarid" sel aastal näiteks Artur Alliksaar ja Juhan Viiding; käimas on ka üle-euroopaline Kultuuripärandi aasta.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: