Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR-i portaal avas poliitreitingute veebilehe

{{1527754560000 | amCalendar}}
Valitsuserakondade liikmete arv on tänavu langenud.
Valitsuserakondade liikmete arv on tänavu langenud. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahvusringhäälingu uudisteportaal avas neljapäeval erakondade toetuste alamlehe, kust poliitikahuvilised saavad vaadata ja võrrelda muutusi parteide toetusnumbrites alates viimastest valimistest ning ka erinevate sotsiaaldemograafiliste näitajate kaupa.

Lehele minekuks on kaks lihtsat võimalust. Esiteks, ERR.ee avalehel on lehe ülaservas uus rubriik "reitingud", millele klikkides saab reitingute alamlehele. Teine võimalus on kirjutada aadress err.ee/reitingud.

"Reitingute alamlehele on koondatud ERR-i poolt aastate jooksul tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluste tulemused graafiliselt. Üldnumbrites läheme igakuiselt tagasi viimaste riigikogu valimiste järgsesse aega ehk märtsi 2015 ning detailsemates sotsiaaldemograafilistes näitajates esialgu 2018. aasta algusesse," ütles ERR-i veebiuudiste ja portaalide juht Urmet Kook.

Detailsematest andmetest on lehel alamjaotused erakondade toetustest vastajate vanuse, soo, hariduse, sissetuleku ja elukoha järgi.

Lehele on koondatud ka Turu-uuringute AS-i uuringujuhi, sotsioloog Juhan Kivirähki kommentaarid nende kuude kohta, kus toimusid huvitavamad muutused erakondade toetustes.

ERR-i tellitud poliitikauuringutes küsitleb Turu-uuringute AS näost-näkku meetodil vähemalt 1000 inimest nende kodudes. Uuringutulemustes esitatakse nende vastajate osakaal, kes omavad poliitilist eelistust, mis muudab uuringutulemused võrreldavaks riigikogu valimiste olukorraga. 1000 inimese küsitlemisel ei ületa maksimaalne viga ±3,10 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: