Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR toob otseülekandes vaatajateni kuningliku laulatuse, kavas on filmid Henryst ja Meghanist.

{{1525352551000 | amCalendar}}

ERR toob vaatajateni 19. mail Londonis toimuva kuningliku laulatuse, otseülekanne algab ETV-s kell 13.

Sel laupäeval sõlmivad Windsori lossi St George´i kabelis ametliku liidu Suurbritannia ja Põhja-Iiri prints Henry Charles Albert David Mountbatten-Windsor ja tema kihlatu, ameerika näitlejatar Meghan Markle. Sündmuse tunnistamisel on kuninglikud kõrgused ja meelelahutusmaailma vägevad ning briti meedia vahendab laulatust kogu maailmale.

Otseülekannet Londonist kommenteerivad Margit Kilumets, Kai-Ines Nelson ning anglikaani kiriku asjatundja, õpetaja Gustav Piir. Toimetaja on Ulvi Pihel.

Ülekannet vahendavad ka ETV+ ja err.ee.
ETV+is kommenteerivad pidulikku sündmust etiketi- ja kommunikatsiooniekspert, "Puudri show" saatejuht Tatyana Polyakova ja toimetaja Mihhail Malkin.

ETV kavas on laupäeval kell 20:15 dokfilm "Harry ja Meghan. Moodne armastuslugu".
19. mai 2018 on Suurbritannias pidupäev, sest prints Harry abiellub ameeriklanna Meghan Markle'iga. Selle pulmapeoga astub Briti kuningakoda suure sammu tulevikku, sest Windsori lossi uksi ei avata mitte presidentidele ja peaministritele, vaid kahele tuhandele tavainimesele. Dokfilmis tuleb juttu sellest, kuidas nii suurejoonelist pidu korraldatakse ning mis teeb Harry ja Meghani nii uuenduslikuks noorpaariks.
Kordus on ETV-s eetris 24. mail kell 15.25.

19. mai hilisõhtul kell 22:25 näitab ETV mängufilmi "Harry ja Meghani kuninglik romaan".
Auhinnatud Briti kino- ja telerežissööri Menhaj Huda mängufilm prints Harry ning Meghan Markley romantilisest armuloost esilinastub uue kuningliku paari pulmapäeval, 19. mail.
Film algab Botswanas, kus William ja Harry viibisid kunagi koos oma ema leedi Dianaga. Aastaid hiljem tärkab prints Harry ja filmitähe Meghan Markle'i armastus. Nende mõlema hinges on minevikuhaavad: Harryt painab ema enneaegne surm, Meghanit aga ema rassipäritolu. Võib-olla just minevik aitas neil sõlmida erilist hingesidet ja pani aluse muinasjutulisele armastusele.
Meghani osa mängib Parisa Fitz-Henley, kes on muuhulgas teinud kaasa sarjades "Kaardimaja", "Jessica Jones", "Lyke Cage" ja filmis "Sinilind". Prints Harryt kehastab Austraalia näitleja Burgess Abernethy, keda teame sarjadest "Tantsuakadeemia" ja "Kodus ja võõrsil".

Kordus on ETV kavas 21. mail kell 14.25.

ETV+ alustab kuningliku laulatuse teemaga juba 18. mail ja kell 19.10 jõuab ekraanile dokumentalfilm "Harry ja Meghan. Kuninglikud mässajad".
Kogu maailm ootab innukalt St George'i kabeli kirikukellade helinat, mis tähistavad prints Harry ja Meghan Markle'i laulatust 19. mail. Aimefilm annab ülevaate Suurbritannia kuninglike pulmade kõige üllatavamatest tavadest, viidates ühtlasi sellele, missugused neist on ajast-arust ja lausa alandavad, alustades sellest, kuidas noorpaar tohib avalikkuse ees vastastikust kiindumust näidata, ja lõpetades riietumisnormidega.
Harry ja Meghan on näidanud end kogu Briti kuningliku ajaloo kõige tavatuma paarina. Saame osa kuningliku perekonna asjatundjate, endiste paleeametnike ja lähedaste sõprade intervjuudest, näeme põnevaid arhiivifilme ning -fotosid, mis paljastavad meile kuninglike pulmade saladused ja traditsioonid.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: