Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ETV vahendab otseülekandes rahvusvahelise teatripäeva auhinnagala

{{1520853905000 | amCalendar}}

Rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil kutsub NUKU teater kogu Eesti teatrirahva ja ETV otseülekandega Ferdinandi saalist ka televaatajad osa saama aastaauhindade galast.

Pidulikul õhtul NUKU teatris selguvad kaamerate eest Eesti teatri 2017. aasta parimad teatritegijad ja lavastused. Auhinnad antakse üle just selle päeva puhuks loodud lavastuse käigus.

Teatriauhindade õhtu lavastaja on teatri kunstiline juht Mirko Rajas, dramaturg lavakunstikooli peatne lõpetaja Priit Põldma. Lavastuse kunstnikutöö, sealhulgas ka etenduse maskid, lõi kunstnikuauhinna nominent, NUKU peakunstnik Rosita Raud.

"Tänavune teatripäevaõhtu lähtub äratundmisest, et teater on terviklik väli, kus eristused ja hierarhiad ei loe," selgitas lavastaja Mirko Rajas. "Hoopis olulisem on otsingulisus, mängulisus, vaimsus."
Õhtu jooksul kõlavad laval teatritegijate mõtted oma elukutse olemusest.
"Ka see valik, kus kõlavad kõrvu täna tegusad ja juba lahkunud teatriinimesed, vihjab võimalusele, et elu ja surma piirid pole lõplikud," sõnas Rajas. "Kõik, mis kord mõeldud ja öeldud, jääb alles. Õhku kirjutatu ei kao."

NUKU võtab sel õhtul vastu üle 800 külalise, suure osa eesti teatrirahvast ja korraldusse on kaasatud kõik NUKU teatri töötajad.

Otseülekande režissöör on Erle Veber, juhtoperaator Raul Priks, produtsent Ruth Alaküla.

Teatriauhindade üleandmine NUKU teatris on ETV eetris homme, 27. märtsil algusega kell 19.00.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: