Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Veebruar on Klassikaraadios Eesti muusika kuu

{{1516438468000 | amCalendar}}

Veebruar toob Klassikaraadiosse uhiuusi saateid ja hiigelkoguse Eesti muusikat.

Eesti Vabariigi sajandijuubelile on pühendatud läbi kuu vältavad saatesarjad "Eesti helilood", "Kodumaine viis" ja "Minu Eesti". Ooperiõhtutel kõlavad Eesti heliloojate ooperite salvestused ning pidupäevale järgneb raadioeetris Eesti muusika öö. Ühtekokku kõlab veebruaris eetris 150 tundi kodumaist muusikat.

Saates "Eesti helilood" küsime tuntud muusika- ja kultuuriinimestelt, milline teos on olnud kaaslane elu erilistel hetkedel, jäänud mällu ja läinud südamesse. Millise heliteose võtaksid nad kaasa üksikule saarele? Eesti muusikat, mis on neid saatnud ja kõnetanud, tutvustavad 28 kultuuritegelast. Saated on eetris iga päev kell 8.05 ja 14.45.

"Kodumaine viis" on saatesari, kus kõlavad salvestused Eesti kontserdisaalidest ja plaatidelt. Millal kuulasite viimati Karl August Hermanni lauleldust "Uku ja Vanemuine", Arvo Pärdi albumit "Musica Selecta" või hoopis parimaid näiteid Eesti laulu kuldsetest kuuekümnendatest? Saade on eetris argipäeviti kell 11.05.

Kuidas elavad Eesti muusikud välismaal ja milline paistab Eesti kaugemalt? "Minu Eesti" on saatesari, kus välismaal edu saavutanud Eesti muusikud kirjeldavad oma muusikuteed ja suhet sünnimaaga - kuidas paistab Eesti eemalt, milline kuvand on Eestil nende pere ja sõprade silmis, kuivõrd on nad kursis kodumaal toimuvaga ja kui sageli käivad nad kodupublikule esinemas. Veebruaris räägivad oma loo Annely Peebo, Anu Tali, Tarmo Vaask ja Paavo Järvi. Saade on eetris pühapäeviti kell 9.05.

Klassikaraadios järgneb tähtsale pidupäevale 24. veebruaril Eesti muusika öö, mil kõlab seitse tundi Eesti muusikaklassikat.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: