Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Selgus ERRi luulekonkursi võitja

{{1512390320000 | amCalendar}}

Reedel lõppenud Eesti Rahvusringhäälingu jõululuuletuste konkursile laekus 1552 jõulusalmi ning konkursi võitis Ants Välimäe luuletusega "Veel üks soov".

"Ämbritega tüdruk viipab juustukarva kuult,
aknal seisab väike poiss ja sosin tuleb suult
Villasokk on varba otsas, ninast piilub nohuke,
ühes peos soe meega piim ja teises sulab kohuke

Nõnda öösse vaatab poiss ja ütleb et on olnud hea
Jõulutaat, Sul soovidega kirjutasin mõne rea
oma soovile veel lisaks natukene palun - luba
kõikidele oma kodu, piparkooke, sooja tuba."

Raadio Tallinna vastutavale toimetajale, paljude laulutekstide autorile ja luulekonkursi töödega tutvunud Maian Kärmasele jättis võidutöö sügava mulje. "See oli tõeliselt ajatu luuletus. Ta võiks olla nii esimese vabariigi aegsel postkaardil kui ka päris tänapäevasel kaardil. Luuletusel oli ilus puänt - lisaks sellele, et tahad ise kinki, võid samal ajal soovida ju ka teistele head. Konkursi võitnud luuletus on ilusa stiilitajuga, ilusate kujunditega ja sellesse hetkesse väga selgelt viiv - neid salme lugedes tuleb pilt tõesti silme ette. Mulle väga meeldis, et ühtpidi on see luuletus hästi sissevaatav, teisalt aga ka kaugusesse vaatav. Seal on nii palju erinevaid mõõtmeid, mis hakkasid mängima. See on maitsekalt teostatud südamlik luuletus," iseloomustab Kärmas konkursi võiduluuletust ja lisab, et väga häid töid oli loomulikult veel.

Luulekonkursi korraldaja, ETV produtsendi Ester Urbala sõnul võib luulevõistlusele tagasi vaadates öelda, et Eestimaa inimesed armastavad luuletada. Salme tuli igast vanuserühmast ja üle kogu Eesti. "Eriti hea meel oli näha, et luuletusi saadeti lausa klasside kaupa. Siin tuleb tõenäoliselt teha kummardus õpetajatele, kes noori innustasid."

Selleks, et näha, missugust valikut salmidest esitab näitleja Mait Malmsten, tasub hoida silm peal ERRi pühadeprogrammil.

Kõik jõulusalmid jäävad lugemiseks üles veebilehele err.ee/luuletus ning sealt leiab need hõlpsasti üles ka jõuluõhtul, kui jõuluvana salmi ootab.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: