Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tantsi koos Eestiga juubeliaastasse!

{{1513414295000 | amCalendar}}

31. detsembril saab ETV otsesaates "Sajaga juubeliaastasse" avalöögi suurprojekt "Eesti tantsib", kui Vabaduse väljakule koguneb sada tantsijat, kes esitavad tervele Eestile väljakutse osaleda tantsuaktsioonis, mis on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Veebilehel err.ee/eestitantsib on väljas viis spetsiaalselt "Eesti tantsib" kampaania tarbeks loodud originaaltantsu videot koos õpetustega. Valida saab eesti tantsu, kaasaegse tantsu, balleti, showtantsu ja tänavatantsu vahel. Tunnustatud koreograafid on teinud tantsud just selle mõttega, et absoluutselt igaüks saaks hakkama, olenemata eelnevast tantsukogemusest.

"Koolitants on juba veerand sajandit kutsunud tantsima noori ning nüüd kutsume tantsima kogu Eesti," rääkis Koolitantsu peakorraldaja Raido Bergstein. "Koolitantsul panevad noored end proovile mitmetes erinevates žanrites ja sama võimaluse anname ka kõigile kampaanias osalejatele."

Tantsida võib kõikjal: kodus, kontoris, ametiasutustes, looduses, kus iganes ennast mugavalt ja hästi tunnete. Osalema oodatakse absoluutselt kõiki – lapsi, sõpruskondi, töökollektiive, asutusi, üksikisikuid. Kõigi viie tantsu saateks kõlav muusika pärineb Raadio 2 eestvedamisel kokku pandud Saja Aasta Hiti tabelist, kus on Eesti rahva kõige lemmikumad lood läbi aegade.

"Mul on ääretult hea meel, et "Eesti tantsib" projektiga on ühinenud meie tantsumaailma absoluutsed tipud oma žanrites," rääkis projekti ERRi poolne koordinaator Kerttu Kaldoja. "Teet Kask lõi meile imeilusa balletikoreograafia Arvo Pärdi muusikale, mida õppevideos esitles koos Estonia esibaleriini Luana Georgiga. Hämmastav on see, et kaks nii suurt professionaali suutsid luua midagi nii kerget, et kindlasti saab iga inimene nende loominguga hakkama," lisas ta. "Suur rõõm oli ka näiteks tänavatantsu maailmatippu kuuluva Alisa Tsitseronova üle, kes kõigi huviliste jaoks lõi oma ääretult ägeda versiooni Toe Tagi muusikale."

Projektis osalemiseks:
• vali veebilehelt err.ee/eestitantsib välja meelepärane tants;
• õpi video järgi selgeks kõik tantsusammud;
• laadi alla vajalik muusika ning filmi õpitud tants üles;
• laadi loodud video samale lehele üles ja/või jaga sotsiaalmeedias teemamärkega #eestitantsib ja #EV100;
• esita väljakutse sõpradele või kolleegidele tantsupisiku levitamiseks.

"Eesti tantsib" jätkab Soome 100. aastapäeva tähistamiseks ellu kutsutud kampaaniat "Koko Suomi tanssii". "Et Eesti tähistab oma 100. sünnipäeva, siis otsustasime oma kampaania Eestile kinkida. Mis saaks olla parem kink kui rõõm koos tantsimisest ja tantsudest, mis toovad kokku kõige erinevamad inimesed üle riigi," rääkis Soome projektijuht Riitta Aittokallio.

Paneme kogu Eesti tantsima ja teeme vabariigile kingituse! Kampaaniat "Eesti tantsib" korraldavad Koolitants, Eesti Rahvusringhääling koos Eesti Tantsuagentuuri ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info ettevalmistuste ja sündmuste kohta www.EV100.ee.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: