Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Unikaalne lähenemine: Vikerraadio valimisdebattides vastavad linnapeakandidaadid kuulajate küsimustele

{{1505717471000 | amCalendar}}

Vikerraadios toimub kolm suurt valimisdebatti, kus linnapeakandidaatidele kõlavad küsimustena päris inimeste päris mured. Vastuseid linnakodanike küsimustele kuuleb esmaspäeval, 2. oktoobril kell 13 rahvusringhäälingu Pärnu stuudiost, neljapäeval, 5. oktoobril kell 13 on järg Tartu kandidaatide käes ning 12. oktoobril kell 13 toimub debatt Tallinnas. Kuulajate küsimused on oodatud Vikerraadio automaatvastajale numbril 69 88 954.

"Kuulajad, valijad ise, oskavad oma igapäevaelu probleeme kirjeldada ja neist tõukuvaid küsimusi poliitikutele sõnastada palju vahetumalt ja nüansirikkamalt, kui suudaksid seda saatejuhid pelgalt erakondade programme lugedes ning poliitikute retoorikat kuulates. Näiteks tahavad Pärnu kuulajad teada, kas Pärnu linnapeaks pürgijad ise on Pärnus linnaliini bussiga sõitnud või siis seda, miks on bussipeatused pimedal ajal kehvasti valgustatud," räägib üks valimisdebattide saatejuhtidest Arp Müller, kes kutsub kuulajaid üles kandidaatidele oma küsimusi esitama.

"Vikerraadio debattide puhul on oluline see, et need ei toimu vaid stuudiovaikuses Tallinnas, vaid lähevad eetrisse nendest linnadest, kus debatiosalised valijatelt mandaati soovivad. Saate sünnis on suur osa nendel, kes on automaatvastajale helistades oma küsimuse mõnele linnapeakandidaadile esitanud," sõnab debattide teine saatejuht Mirko Ojakivi.

Ojakivi sõnul on Vikerraadio debattide puhul loodud eeldused, et toimuks sisuline arutelu linnaelu erinevates vaidlusküsimustes: "Me ei keskendu niivõrd sellele, kes kellega koalitsiooni teeb, vaid sellele, millised on üht või teist nimekirja toetades tagajärjed väga erinevates valdkondades, nagu ehitus- ja planeerimisvaldkond, või milliseid koole ja lasteaedasid remonditakse või ehitatakse."

Pärnu debatt: Esmaspäeval, 2. oktoobril kell 13.05 vastavad ERRi Pärnu stuudios Vikerraadio kuulajate küsimustele linnapeakandidaadid Toomas Kivimägi (Reformierakond), Andres Metsoja (IRL), Mart Helme (EKRE), Kadri Simson (Keskerakond), Kalev Kaljuste (SDE) ja Romek Kosenkranius (valimisliit Pärnu ühendab). Debatti juhivad Arp Müller ja Mirko Ojakivi. Pärnu debati käiku jälgib ja kommenteerib Pärnu Postimehe uudistetoimetaja Teet Roosaar. Otseülekannet debatist saab jälgida ka Vikerraadio facebookilehel: https://www.facebook.com/vikerraadio

Tartu debatt: ERRi Tartu stuudios on neljapäeval, 5. oktoobril kell 13.05 Tartu linnapeaks pürgijad Urmas Klaas Reformierakonnast, Jüri Kõre valimisliidust Tartu heaks, Jarno Laur SDEst, Aadu Must Keskerakonnast, Aivar Riisalu IRList, Indrek Särg EKREst. Debatti juhivad Arp Müller ja Mirko Ojakivi. Tartu debati käiku jälgib ja kommenteerib Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni aseesimees Kaarel Tarand.

Alates 2. oktoobri kella 15st on avatud automaatvastaja, kuhu saab jätta küsimusi Tartu linnapeaks kandideerijatele. Sõnastage olulised Tartus ees seisvad valikud, mille kohta kindlasti tuleks linnajuhtideks pürgijatelt pärida ning helistage numbril 69 88 954. Küsimusi saab jätta kuni kolmapäeva, 4. oktoobri südaööni.

Tallinna debatt: Neljapäeval, 12. oktoobril kell 13 debateerivad stuudios Tallinna linnapea kandidaadid, kellele küsimused on oodatud Vikerraadio automaatvastajale alates 9. oktoobrist. Debatti juhivad Arp Müller ja Mirko Ojakivi.

Vikerraadio soovitab valijatel kuulata ja vaadata päevakajasaate "Uudis+" erirubriiki "Valimisnõunikud", kus saavad sõna eksperdid, teadlased, analüütikud ja valdkonna asjatundjad, et anda kuulajatele mõtteainet ja soovitusi, mille üle enne valimisi diskuteerida, mida valimisprogrammides jälgida ning mida kandidaatidelt küsida. http://vikerraadio.err.ee/l/valimisnounikud

"Valimisnõunikud" on ka videopildis järelvaadatavad Eesti Rahvusringhäälingu valimisportaalis: http://valimised.err.ee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: