"Teadlaste Öö" lubab televaatajaid julgelt üllatada

{{1505455151000 | amCalendar}}

Nädala algusest kestnud "Teadlaste Öö" festival kulmineerub täna tele-eetris ETV erisaatega, mida juhivad "Maahommikust" tuttavad Laura Kõrvits ja Mari Tamm. Saatejuhtidel on plaanis vaatajatele näidata eetilist ja ebaeetilist teadust ning jagub ka üllatusi.

Sel aastal keskendub festival eetikale, sest just teadlaste eetikast sõltub see, kas meie seas kõnnivad peagi ringi kloonitud inimesed või kas meie eest võtavad varsti otsuseid vastu robotid.

Saates uuritakse, millal hakatakse Eestis tootma isemõtlevaid roboteid. Mart Noorma annab selgitusi, kas raha ajab teadlased sõjatööstusesse. Tutvustatakse ka laborihiirte elu ning püütakse välja selgitada, kas tänapäeva Frankensteini loomine on reaalne. Lisaks avalikustatakse saates uudne isiksusetest, milles saavad osaleda ka vaatajad.

"Oleme mõlemad seda testi juba teinud ja tuleb tunnistada, et selle tulemused olid tõesti üllatavad," ütleb saatejuht Laura Kõrvits. "Lisaks on meil saates veel üks katse, kus vaatajad saavad osaleda. Aga selleks, et mitte tulemust rikkuda, ei saa me sellest praegu rohkem rääkida," lisab Mari Tamm ja toonitab, et põnevust jagub kuhjaga.

Esmaspäeval alguse saanud festivali programmis on kokku 900 sündmust ja võimas "Teadlaste Öö" festival kulmineerub just reedel. Erisaade festivalist jõuab ETV eetrisse täna õhtul kell 21.40.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: