Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadio "Valimisnõunikud" uurivad valimislubaduste täitmise võimalikkust

{{1504516211000 | amCalendar}}

Koostöös ERRi valimisportaaliga on alates tänasest, 18. septembrist, Vikerraadio "Uudis+" saates uus rubriik "Valimisnõunikud". Eetris saavad sõna eksperdid, teadlased, analüütikud ja valdkonna asjatundjad, et anda kuulajatele mõtteainet ja soovitusi, mille üle enne valimisi diskuteerida, mida valimisprogrammides jälgida ning mida kandidaatidelt küsida.

"Rubriik "Valimisnõunikud" ärgitab valijaid kriitiliselt analüüsima, kas volikogudesse kandideerijad pakuvad lahendusi tegelikele probleemidele või loovad populaarsuse kogumiseks kunstlikke konflikte ja vastandusi. Asjatundjad toovad esile, milliste valikute ees kandideerijad võimule saades on, milliseid mõjusid ja tagajärgi üht- või teistmoodi lahendused kaasa tooks," kirjeldas saatejuht Arp Müller.Teine saatejuht Mirko Ojakivi lisas: "Valimisprogrammides leidub ka lubadusi, mis kohalike omavalitsuste pädevusse ei kuulu, samuti võib näha vastukäivaid sõnumeid. "Valimisnõunikud" aitavad valijail taolised lubadused üles leida ning selgitavad, millised on kohalike omavalistuste reaalsed võimalused ja valikud inimeste eluolu puudutavate probleemide lahendamisel."Sel nädalal keskendutakse Tallinna teemadele, järgmisel nädalal Tartule ning seejärel tervele Eestile. Üks valimisnõunikest, ettevõtja Ahti Kallaste iseloomustab kampaaniat Tallinnas: 
"Ma olen tähele pannud, et nii eelmine kui ka tänavune kampaania on väga igavad. Võib mõista, miks on valimisaktiivsus väike. Selline hädaabi sotsiaalprogrammide üksteise võidu pakkumine ei paku tallinlastele huvi.""Valimisnõunikud" kõlavad Vikerraadio saates "Uudis+" tööpäeviti 18. septembrist kuni 6. oktoobrini kell 12.45 ja on videopildis järelvaadatavad Eesti Rahvusringhäälingu valimisportaalis valimised.err.ee. 
Saadet teevad Mirko Ojakivi, Arp Müller ja Lauri Varik, videoklipid valmistasid Allan Rajavee ja Siim Lõvi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: