Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadio teadussaade "Labor" kutsub oma sünnipäeval maailma päästmise plaane arutama

{{1505136695000 | amCalendar}}

Tosin aastat toimetanud Vikerraadio teadussaade "Labor" kutsub sünnipäeva puhul kõiki huvilisi avalikule salvestusele – sel neljapäeval, 28. septembril algusega kell 18 arutlevad kuus väljapaistvat teadlast ja teaduse populariseerijat Tallinna vanalinnas Labori baaris (Vana-Posti 8) küsimust: kas teadus päästab maailma?

"Küsime, kas ja kuivõrd suudab teadus lahendada inimkonna suuri ja väikesi muresid. Kas teadus suudab peatada elurikkuse hävingu, hoida ära universumi huku, tuua kõigile olenditele tervist, tarkust, rõõmu ja jõukust?" räägib "Labori" sünnipäevasalvestuse teemadest saatejuht Priit Ennet.

Salvestusel teevad kaasa füüsik Andi Hektor, ökoloog Aveliina Helm, psühholoog Grete Arro, robootik Maarja Kruusmaa, matemaatik Tarmo Soomere ja teaduskirjanik Tiit Kändler. Juttu juhib "Labori" saatejuht Priit Ennet.

Teadussaade "Labor" oli Vikerraadios esimest korda eetris 25. septembril 2005. Esimesel hooajal oli koos Priit Ennetiga saatejuhiks ka Mart Ummelas. Aegade jooksul on "Laboris" oma mõtteid avaldanud ja tegemisi tutvustanud sadu teadlasi ja teadustegelasi, õpilasteadlastest akadeemikute ja nobelistideni.

Neljapäeval, 28. septembri kell 18 osalevad "Labori" avalikul salvestusel Labori baaris:

Andi Hektor – osakestefüüsik, kes on töötanud ka maailmakuulsas tuumauuringute keskuses CERNis ja oli tosina aasta eest üks saate "Labor" käimalükkajatest.

Tarmo Soomere – Eesti Teaduste Akadeemia juht, kes aga sai tuntuks kurikuulsa jaanuaritormi eest hoiatajana selsamal 2005. aastal, mil alustas ka teadussaade "Labor".

Maarja Kruusmaa – tuntud biorobootik, nüüdseks ka akadeemik, kelle juhtimisel on konstrueeritud lummavalt liikuvaid kala- ja kilpkonnakujulisi allveeroboteid.

Grete Arro – psühholoogina otsib ta uudseid võimalusi koolilaste harimiseks, aga on süvenenud ka elukeskkonna psühholoogiasse ja toimetab Telliskivi asumiseltsis.

Aveliina Helm – uurib taimekoosluste habrast liigirikkust ja on võtnud südameasjaks taastada Eesti kauneid pärandkooslusi, loopealseid ja puisniite.

Tiit Kändler – paljude populaarteaduslike raamatute autor, keda nüüdsel ajal kuulemegi tihti "Labori" raamaturubriigis ja kes osales ka juba kõige esimeses saates.

"Labori" sünnipäeval ja avalikul salvestusel osalemine on kõigile tasuta.
Salvestus toimub sel neljapäeval, 28. septembril kella 18-20 Tallinna vanalinnas kino Sõprus ja klubi Hollywood majas asuvas Labori baaris aadressil Vana-Posti 8 (NB! Mitte segi ajada Suur-Karja tänava Labori baariga).

Sünnipäevasündmuse salvestust jagub kahte "Labori" saatesse, mis on Vikerraadios eetris pühapäeval, 1. ja 15. oktoobril kell 17.05.

"Labori" sünnipäevasündmus Facebookis: https://www.facebook.com/events/487154344990315/

Kuula Vikerraadio saadet "Labor": http://vikerraadio.err.ee/l/labor

Lisainfo:

Priit Ennet
"Labori" autor
[email protected]
5145608

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: