Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikerraadio "Müstiline Venemaa" peatub oktoobrirevolutsioonil

{{1504333089000 | amCalendar}}

Vikerraadio kuulajate lemmiksaade "Müstiline Venemaa" peatub järgnevatel pühapäevadel oktoobrirevolutsioonil ehk oktoobripöördel – miljonite inimeste elukäiku muutnud sündmusel, mis leidis aset sada aastat tagasi.

4.–26. oktoobril 1917 toimunud riigipöörde käigus kukutasid bolševikud Venemaa Ajutise Valitsuse, loodi Nõukogude Venemaa ja siis juba Nõukogude Liit. Sarja "Müstiline Venemaa" autori David Vseviovi sõnul võib lihtsustatult öelda, et võimule pääses mafioosne struktuur oma saatanliku kavalusega.Oktoobrirevolutsiooni aastapäev oli nõukogude ajal vaieldamatult olulisim daatum, mida tähistada. Tänapäeva Venemaal ei ole see enam riiklik püha, kuid uuringute andmetel tähistab ligi 35% Venemaa elanikest seda päeva jätkuvalt pereringis. Mõnes endises liiduvabariigis, näiteks Valgevenes, tähistatakse oktoobrirevolutsiooni riigipühana siiamaani. "Müstiline Venemaa" on oktoobrirevolutsioonist varemgi rääkinud (saated leiab sarja arhiivist), kuid alates 17. septembrist tulevad jutuks need aspektid, mis varasemast käsitlusest välja jäid. 
Näiteks esimeses saates kõneleb David Vseviov oktoobrirevolutsiooni tähistamisest 1927. aastal ehk 10. aastapäevast, mil leidsid aset märkimisväärsed sündmused.

"Müstiline Venemaa" on Vikerraadio eetris pühapäeviti kell 11.20 alates 1997. aastast. Saade on palju kordi valitud kuulajate lemmikuks.
 Sarja järelkuulamise number läheneb 2,5 miljonile.

Saate autor on David Vseviov, helirežissöör Maris Tombach. Kuni 2003. aastani oli sarja kaasautor Terje Soots. "Müstiline Venemaa" on leitav ka Facebookis: https://www.facebook.com/VikerraadioMV/

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: