Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Metsikud üheksakümnendad Vikerraadios

{{1498457207000 | amCalendar}}

Juulikuus pöörab Vikerraadio paariks nädalaks pilgu tagasi metsikutele üheksakümnendatele. Eetrisse jõuavad lühisarjad "Ülbed üheksakümnendad" ja "Aeg peatub".


Üheksakümnendad oli ülbe aeg, mil Eesti loodi uueks ja vana maailma kontuuridest sirgus uus. Tekkis uus Eesti riik ja selle asutused, sovetlikust erinev söögi- ja joogikultuur. Aga see oli ka rahutu aeg, mil tänavatel möllas kuritegevus, äri aeti kaootilistes tingimustes, peeti metsikult moodi pidu ning kirjanduses ja kultuurieluski prooviti järele inimliku ja loomaliku piirid. 10.-14. juulil kell 14.05 kõnelevad Urmas Vadi ja Peeter Helme lühisarjas "Ülbed üheksakümnendad" tolle aja kirjandusest, äritegevusest, reklaamimaailmast, kuritegevusest, aga ka söögist-joogist. Saatekülalised on Armin Kõomägi, Raivo Hein, Sven Kivisildnik, Andres Anvelt, Marek Reinaas, Asko Künnap, Kauksi Ülle, Sirje Potisepp ja Rein Pakk.1990. aastate Eesti muusika on miski, millest paljud ei taha enam midagi teada, aga mida paljud armastavad üle kõige. Taavi Libe meenutab 90-ndate muusikaelu saatesarjas "Aeg peatub" 17.-21. juulil kell 14.05, abiks plejaad külalisi, alates tantsumuusika esimesest suurest tegijast 2 Quick Startist kuni punkroki käilakujude Vennaskonna ja Tuberkuloitedini, rahvast hullutanud diskoritest Allan Roosilehest ja Märt Rannamäest ühe hiti imede D-Gäni ja Click OK-ni.


Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: