Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raadio 2 suvekava toob eetrisse uued ja põnevad sarjad

{{1495452181000 | amCalendar}}

Algav suvi pakub põnevust Raadio 2 programmis - eetrisse jõuab hulk uusi ja põnevaid sarju ning meelelahutust jätkub igale maitsele.

Alates juunikuust äratab Raadio 2 "Suvehommikus" argipäeviti kell 7 kuulajaid Gert Zavatski, päevases "Suveraadios" (esmaspäevast neljapäevani kell 13) hoiavad päikeselist meeleolu Janet Õunapuu, Jakob Rosin, Ingrid Peek ja Andrei Liimets, nädalavahetusse juhatab kuulajad Jon Mikiveri ja Bert Järveti reedene saade "Bert ja Jon heinamaal" ning suveöödel pakub Raadio 2 kuulamiseks üle 50 "Ööülikooli" loengu.

Tänavune suvi toob Raadio 2 eetrisse ka kolm täiesti uut sarja. Need on Jan Berkovitchi "Metamericana", Maarja Merivoo-Parro "Laulvad revolutsioonid" ja Igor Maasiku "Suur lõunamere armastus".

"Metamericana" (eetris teisipäeviti kell 20)
Americana ei ole pitsa, veel vähem on see kohv. Americana on USA juurtemuusika. Jan Berkovitch viib kuulajad suvisel õhtutunnil nii modernse, postmodernse kui ka metamodernse americana radadele. Tuleb tumedat, tuleb helgemat, tuleb uut ja tuleb vana.

"Laulvad revolutsioonid" (eetris reedeti kell 14)
Maarja Merivoo-Parro suvine saatesari toob eetrisse inimesed, kes on erinevate vabaduste eest võideldes haaranud sama relva - muusika. Kõlab värske, vaba ja ennekuulmatu kraam välisläti pungist araabia kevade hip-hopini.

"Suur lõunamere armastus" (eetris pühapäeviti kell 13)
"Suur lõunamere armastus" on eesti rahva kollektiivsesse mällu jäädvustatud kui Üllar Jörbergi igihaljas hittlugu. Tegelikult on selle muusikapala narratiivi peidetud oluliselt mahukam ning samas ka ulatuslikum kontekst, mis avaneb – üllatus, üllatus – raadiosaate võtmes. Formaadilt reisisaade, ent sisult intiimne ja hariv. Tunni jagu sütitavaid reisipajatusi ja asjakohaseid tähelepanekuid kolme eksperdi ja vaatleja – Ester ja Üllar Jörbergi ning Igor Maasiku rakursist lausutuna. Saate illustreerivaks ja ääristavaks komponendiks on ilma igasuguste reservatsioonideta sütitav ja teemakohane, hoolikalt valitud muusika. See on Raadio 2 suvine hõllandus kaugetest paikadest.

Raadio 2 saated on järelkuulatavad aadressil r2.err.ee.
Laadi alla Raadio 2 äpp ja kuula saadete podcaste ükskõik kus ja ükskõik millal!

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: