ERR 2016
Ülevaade Eesti Rahvusringhäälingu tegemistest aastal 2016.
Jaanuar
Turu-uuringute andmetel usaldavad Eesti elanikud enim päästeametit 94 protsendi suuruse tulemusega. Rahvusringhääling on Eesti elanike seas usaldusväärsuselt seitsmendal kohal 71 protsendiga. Eestikeelses elanikkonnas on rahvusringhäälingu usaldajaid 83 protsenti.
Kantar Emori andmetel on 2015. aasta lõpu seisuga vaadatuim telekanal Kanal 2, mille seltsis veedeti keskmiselt 15,5 protsenti telerivaatamise koguajast. Järgnevad ETV 15,4 protsendi, TV 3 11,2 protsendi ja PBK 5,7protsendiga.
Vikerraadio on TNS Emori andmetel endiselt kuulatuim raadiojaam Eestis, nädalas keskmiselt 291 tuhande kuulajaga. Raadio 4 on kuulatuim venekeelne jaam – 147 tuhat kuulajat, Raadio 2 – 115 tuhat kuulajat, Klassikaraadio – 51 tuhat kuulajat ja Raadio Tallinn – 29 tuhat kuulajat.
ETV ja ETV2 alustavad uut aastat uute saadete ja sarjadega, lähemalt saab lugeda siit!
4. jaanuarist algab Vikerraadios Peeter Helme kirjandussaade "Raamatusoovitus".
4. jaanuarist on ETV2 eetris argipäeviti kell 21.30 "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudistest eraldi lühisaade.
7. jaanuaril möödub maletaja Paul Kerese sünnist sada aastat, Vikerraadio tähistab seda teemasaadetega ja ETV "Terevisioonis" algab nädalapikkune male kiirkursus.
7. jaanuariks selgub, et ETV "Jõulutunnel 2015" kogus naha- ja eesnäärmevähi varajase diagnoosimise kabineti soetamiseks 312 628 eurot. Esmakordselt oli saade ka venekeelse ETV+ eetris.
9. jaanuaril alustab ETVs kuuendat hooaega alustav noorte teadussaade "Rakett", kandidaate, kes soovivad võistlema pääseda, on rohkem kui kunagi varem, saatesse jõuab neist 15 osalejat.
10. jaanuaril on ETVs autorikontsert "Portree" Tõnu Kõrvitsalt, kes valiti Aasta Muusikuks 2015.
12. jaanuarist juhib Mihkel Kärmas ETV2 uut saatesarja "Kadunud tsivilisatsiooni jälgedel", kus sukelduja, allveefotograaf ja arheoloog Rait Kütt valmistub ekspeditsiooniks Mehhikosse ning avastab maiade seni kaardistamata püramiidid.
12. jaanuaril algab ETV2s "Ööülikooli rännakute" uus hooaeg Jaan Tootseni juhtimisel.
21. jaanuaril on Vikerraadios raadiomaja remondi käigus leitud Valdo Pandi saade metsavendadega aastast 1963. Saade seisis pool sajandit riiulil ja oli omal ajal arvatud nn "tagasi minevate sekka".
26. jaanuarist jõuab saade "Vabariigi kodanikud" Aarne Rannamäe juhtimisel ETV eetrisse uues vormis. Otse-eetris hakkab väitlema kaks oponenti ja oma sõna ütleb sekka stuudiopublik.
Veebruar
ETV2 näitab dokumentaalfilmide valikut maailmakuulsatest kunstnikest.
ETV2 veebileht Lastejaam.ee võidab rahvusvahelisel konkursil "MobileWebAward" kaks peaauhinda.
1. veebruaril läheb Vikerraadio, Klassikaraadio ja Raadio Tallinna eetrisse 20 000. "Päevakaja", mida teevad külalisesinejad – Kaja Kallas, Rein Lang, Marju Kõivupuu, Urmas Paet jt.
2. veebruarist algab Klassikaraadios Eesti Kontserdi 75. sünnipäeva tähistav saatesari.
4. veebruaril juhib Madis Aesma viimast korda Raadio 2 hommikuprogrammi, tema asemele tuleb Kaidor Kahar.
5. veebruaril täitub 15 aastat esimese "Terevisiooni" eetrisseminekust ETVs, sünnipäeva tähistatakse otse-eetris.
12. veebruaril on ETV vaatajate ees saade "Ideest aplausini. Tallinna Linnateater 50", mille stsenarist on Diana Leesalu. ETV2 pühendab Linnateatri juubelile teemaõhtu.
16. veebruaril avatakse Narvas rahvusringhäälingu telestuudio. Koos ERRi stuudioga avaneb samas hoones ka Põhjamaade ministrite nõukogu Eesti esinduse Narva filiaal, mis varem asus Peterburis.
24. veebruaril on kõigis programmides traditsioonilised vabariigi aastapäeva ülekanded. ETV+ vahendusel saab vabariigi sünnipäeva sündmusi esimest korda televisioonis jälgida ka venekeelse kommentaariga.
27. veebruaril esietendub Raadioteatris Indrek Koffi hüsteeriline traktaat "Eestluse elujõust".
Märts
ETV2 näitab koostöös Iberofestiga hispaania- ja portugalikeelseid filme.
Klassikaraadios kõlavad läbi märtsikuu muusikakoolide õpilaste kontserdid, mis lähevad eetrisse Klassikaraadio klaveritoast.
Raadio 2 saate "Olukorrast riigis" uueks saatejuhiks saab Andrus Karnau.
1. märtsist on ETV saadete vahel eetris videolõigud merekultuuriaasta tunnusgraafikaga –15 lühilugu. Tegelaskujude autorid on Ionel Lehari ja Maret Põldre.
2. märtsil vahendavad ETV ja Klassikaraadio otseülekandes maestro Eri Klasi ärasaatmise Estonia kontserdisaalist.
5. märtsil võidab Saku suurhallis toimunud konkursi Eesti Laul 2016 finaali Jüri Pootsmann lauluga "Play", mille autorid on Fred Krieger, Stig Rästa ja Vallo Kikas. Eesti Laulu finaal toimub esmakordselt sedavõrd suure publiku ees.
9. märtsil jõuab ERRi uuest Narva stuudiost ETV+ eetrisse esimene telesaade "Народу важно" ("Rahva jaoks oluline"), mida juhivad ERRi ajakirjanik Jüri Nikolajev, Narva ajalehe peatoimetaja Sergei Stepanov ning Viru Prospekti vastutav toimetaja Svetalana Zaitseva.
11. märtsil täitb ETV "Aktuaalsel kaameral" 60 eetriaastat. Sünnipäeva erisaate "Lugu tuleb või" toimetaja on Vahur Lauri. "Terevisiooni" uudistelugeja Liisu Lass kehastab igal pooltunnil ajastutruud diktorit.
12. märtsist algab kanalis ETV+ uus saade "Peidus kaader", mis tutvustab Eesti filmimaailma ja kohalikku venekeelset kino.
13. märtsist algab telekonkursi "Klassikatähed" kolmas hooaeg ETV, Klassikaraadio ja Eesti Kontsedi koostöös.
14. märtsil korraldab Vikerraadio emakeelepäeva e-etteütluse, millest võtab osa 5573 inimest. Võitjad on Laura Valli (üldvõitja, täiskasvanute kategooria), Kärt Talsi (filoloogide kategooria), Carolyn Lumi (õpilaste kategooria), Lili Milani (muu emakeelega) ja Aivar Paidla (välismaal elavad eestlased).
17. märtsil avatakse telemaja siseterviseraja Rahvusringrada.
27. märtsil teeb ETV2 otseülekande teatripäeva auhinnagalast teatrist NO99 enneolematul moel, vaid ühe kaameraga. Tipptasemel kraanakaamera liigub stsenaariumi järgi ja näitab nii üld- kui ka suuri plaane. Operaatori ümber töötab terve tehniline meeskond, produtsent on Ruth Alaküla.
29. märtsil Eesti muusikaettevõtluse auhindade jagamisel kuulutatakse Raadio 2 teist aastat järjest parimaks raadiojaamaks, ETV aasta meediakanaliks, Koit Raudsepp aasta muusikaajakirjanikuks ja aasta muusikasündmus on Arvo Pärdi, Robert Wilsoni "Aadama passioon", mille salvestuse kaastootja Eesti Kontserdi kõrval on ETV.
Aprill
Klassikaraadio 15 aastat muutumatuna püsinud tunnusmärk saab uue ilme, autor on Alina Luther.
Raadiouudiste toimetuses on Tartus uus uudistereporter Jane Saluorg, Tallinnas Kärt Kelder.
1. aprillil on Klassikaraadio 21. sünnipäev. Hommikuprogrammi saatejuht Johan Randvere mängib kuulajatele klaverit, kell 12-15 on otsestuudio kontsert, kus esinevad Marten Altrov, Sten Heinoja, saksofonikvartett Quattro quarti, Maria Listra, Kristjan Üksküla, Merike Heidelberg, Olga Kulikova, Kirke Karja jt. Kavas on ka kuulajate soovikontsert.
7. aprillist algab ETVs "Ajujahi" saatesarja uus hooaeg parimate äriideede leidmiseks.
11. aprillil pälvib Raadioteatri näitlejaauhinna Tambet Tuisk.
11. aprillist alustavad "Vikerhommiku" juhtimist tandemina Toomas Luhats ja Taavi Libe.
17. aprillil võidab saatesarja "Klassikatähed 2016" pianist Sten Heinoja.
23. aprillist on Vikerraadio, Klassikaraadio ja Raadio 4 eetris Raadioteatris valminud saatesari "154 William Shakespeare´i sonetti" 400. aasta möödumise puhul poeedi surmapäevast.
24. aprillil tähistab Raadio Laste Laulustuudio oma 60. tegevushooaega kontserdiga "Head lapsed, need kasvavad lauluga".
28. aprillil toimub kinos Artis ETV2 keskkonnakuu pidulik avamine, millele järgneb rahvusvaheliselt auhinnatud dokumentaalfilmide programm läbi maikuu.
30. aprillil, rahvusvahelisel džässipäeval kõlab Klassikaraadios džässiöö.
Aprilli viimasel nädalal on Raadio 2 eetris Tartust, et kajastada tudengipäevi. Stuudio asub Tartu kaubamaja vaateaknal.. Kavas on otseülekanne Öölaulupeolt ja avalik "Rahva oma kaitse" otsesaade. Samas tähistab R2 ka oma 23. sünnipäeva.
Mai
1. mai varahommikul kell 6-8 on Klassikaraadios linnulauluhommik, Euroopa Ringhäälingute Liidu eriprogramm, mida kuuldakse üle Euroopa.
3.-10. maini toimub koolikontsertide sari "Klassikaraadio tuleb külla", kus noored andekad muusikud jõuavad esinema Viru- ja Võrumaale.
15. mail täitub Raadio Tallinnal kümme tegutsemisaastat.
20. mail pälvib Wrocławis rahvusvahelisel heliloojate rostrumil noortekategooria võidu Maria Kõrvits teosega "Langedes ülespoole, taeva kaarjasse kaussi". Ülo Kriguli teos "Vesi ise" saavutab üldkategoorias teise koha. Helilooja lähetas võistlema Klassikaraadio.
21. mail osaleb telekanali ETV+ toimetus Narva (eel)arvamusfestivalil ja vahendab seda oma jälgijatele veebis. Esimene paneel "Kui kaugel on Ida-Viru?" toimub hommikul Tallinn-Narva rongis.
Juuni
Raadio 4 alustab suvekavaga, kus kõlavad uued saated: "Kõige sinisema mere ääres", "Linlane", Põhjarannikut tutvustav saade jt.
Raadio 2-s algab "Suveraadio". Festivalikajastused tulevad Schillingult, Baltoscandalilt, Flowlt, Intsikurmust, Positivuselt. Algab funk-muusika saade ja Onu Bella reisisaade.
1. juunist asub veebiuudiste peatoimetaja ja uudistetoimetuse juhi asetäitja ametisse ajakirjanik Anvar Samost. Portaalide peatoimetaja ametisse asub Marju Himma-Kadakas.
2. juunil pälvib Kroonika meelelahutusauhindade jagamisel parima televisiooni naissaatejuhi tiitli Anu Välba.
4. juunil pälvib Indrek Treufeldt Valdo Pandi nimelise ajakirjanduspreemia
10. juunist Euroopa jalgpalli meistrivõistlustelt vahendab ERR kõigi 51 mängu otseülekanded koos kommentaaride ja mängueelse ning -järgse analüüsiga jalgpallistuudiost. Kanalid: ETV, ETV2. ETV+, internet ja mobiil.
15. juunil toimub ETV "TV 10 Olümpiastarti" 45. hooaja finaali raames suur spordimess ja samal päeval peavad kõik "TV 10 Olümpiastarti" vilistlased ning sõbrad sarja esimest kokkutulekut.
Juuni keskpaigast alates toob merekultuuriaasta Vikerraadio suveprogrammi mereteemalised saated - Arp Mülleri "Kalamehejutud", Peeter Helme "Raamat ja meri".
19. juunist algab Vikerraadios Martti Kalda saatesari "Valgus tuleb idast" idamaade kirjanduse tähtsamatest teostest.
23. ja 24. juunil on ERRi kanalite eetris hulk erisaateid Suurbritannia Brexiti referendumist.
27. juunist algab Vikerraadios "Riigikogu muusikatund", kus muusikat valivad tuntud melomaanid riigikogust: Andres Ammas, Maire Aunaste, Eiki Nestor, Mart Helme, Enn Eesmaa ja Imre Sooäär.
29. juunist algab ETVs suvine päevakajasaade "Pöörijoon" Indrek Treufeldti ja Taavi Eilati juhtimisel
Juuli
Merekultuuri aasta raames toimub Lennusadamas ERRi meelelahutusportaalis Menu rahvahääletuse teel selgunud parimate merelaulude galakontsert, mida saab otsepildis Menus jälgida ning jõuab hiljem ka ETV2 ekraanile.
1. juulil luuakse portaalide juurde programmideülene multimeediatoimetus.
8. juulil algab ETVs "Eesti mängu" kuues hooaeg, mis on pühendatud ringhäälingu 90. sünnipäevale. Saate juht on Gaute Kivistik.
21. juulil alustab ajakirjanik Aleksandr Hobotov koos operaatori ja režissööri Aleksandr Ratšinskiga uue ETV+ saate "Vladivostok" võtetega maailma pikimal raudteel Trans-Siber. Ööbitakse kohalike elanike juures, hotellidest loobutakse.
28. juulil vahendavad ERRi kanalid Viljandi folkfestivali avakontserti. Samal ajal ja samas paigas toimub ka Euroopa Ringhäälingute Liidu folkfestival, mida samuti vahendatakse. Ka järgmistel päevadel on Viljandist kavas ülekanded nii teles kui raadios.
August
5.-21. augustini Rio de Janeiros toimuvatelt suveolümpiamängudest toodavad rahvusringhäälingu kolm telekanalit kokku üle 300 tunni otseülekandeid. Olümpiastuudiod Tallinnas ja Rios võtavad kokku kõik võistluspäevad. Esmakordselt ei kuulu ERRile olümpiamängude kergejõustikuprogrammi teleõigused, mille on omandanud Viasat Baltic ning mille telepilti Eesti territooriumil vahendab TV3.
8. augustist on Vikerraadio eetris ulmekuuldemängude nädal.
12. ja 13. augustil on ERR Paide arvamusfestivalil, millest tehakse ERRi portaali kahe päeva vältel otseülekandeid. "Pealtnägija" erisaade Eesti presidendikandidaatidega, otseülekanded ja mahukas festivalikava
20. augustil möödub 25 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest. Nii ETV kui ka raadiokanalid annavad sel puhul eetrisse isamaalise eriprogrammi.
22. augustil algab konkurss lastele "Eesti otsib leiutajat!". Ettevõtmist veavad Eesti rahvusringhääling, Eesti filmi sihtasutus, Eesti teadusagentuur ja Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond.
24. augustist algab ETV ja ETV2 sügishooaeg Eesti Vabariigi presidendi valimiste saadetega ja tulekul on uuenenud programm, lähemalt siit!
29. augustist algavad Vikerraadios ja Raadio 4-s presidendivalimiste saated.
30. augustist on ETV, ETV2 ja ETV+ vaadatavad uue lihtsa ja mugava äpiga. Seal on saatekava, saab jälgida otse-eetrit ja saateid uuesti vaadata.
Raadio 2 on pühendanud kogu suve bändisärkidele, neist rääkinud ja neid kogunud. Iga-aastane bändisärgipäev toimub nüüdsest augustikuus, viimasel reedel.
September
Raadio 4 sügisprogrammis pühendatakse ringhäälingu 90. sünnipäevale sari "Siin Tallinn". Hommikuprogramm pikeneb tunni võrra.
Raadio 2-s algavad uued saated. Kultuurisaatesse "Boheemia TV" kutsub Tarrvi Laamann kunstnikke ning poeete. Igor Maasikul algab meelelahutuslik "Bella pühapäevakool". "Reispassi" juhib Ivo Tšetõrkin. Filmisaadet "Kinovärgiga mandariin" teevad vabakutselised filmikriitikud Andrei Liimets, Emilie Toomela, Maarja Hindoalla ja Ralf Sauter.
ETV+ saates "Rabarbar. Meie kultuur" näeb sügishooajast uut saatejuhti, Artur Tjulenevit. Ka senised saatejuhid Evelina Vedom, Ilja Nartov ja Aleksandr Hobotov jätakavad oma tööd.
2. septembril peab rahvusringhäälingu Narva stuudio oma 20. sünnipäeva mitme avaliku üritusega linnarahvale.
2. septembrist algab ETV2s koguperesaade "Georg Udukübara aaria" – lustaka lavale pürgiva noormehe seiklus Rahvusooper Estonia tagaruumides. Peaosas on Anatoli Tafitšuk, lavastaja Elo Selirand.
3. septembrist näeb ETVs uut saatesarja "Oma kodu", mida juhib Hannes Hermaküla. Saates antakse nõu oma kodu soetajale.
3. septembril algab ETVs lühisaadete sari "Üks koorilaul". Kõlab muusikapala ja tutvustatakse ka selle sünnilugu ning ajaloolist tausta.
5. septembrist kõlab "Vikerhommikus" uus lühisari "90 raamatut 90 päevaga". Urmas Vadi ja Peeter Helme valivad tutvustamiseks välja kirjandusteoseid aastatest 1926- 2016.
5. septembrist algab ETV+ uus hooaeg, televaatajateni jõuab kokku üheksa päris uut teleprojekti. Neile lisaks veel kolm on plaanitud 2017. aastasse. Lähemalt saab lugeda siit!
9. septembrist algab ETV+ eetris Artemi Troitski autorisaate "Totu Kuul", kus ta asub küsitlema tuntud eestimaalasi.
10. septembril lahkub meie seast ootamatu haiguse järel pikaaegne ajakirjanik ja saatejuht Aarne Rannamäe. Tema viimaseks jäänud intervjuu salvestati vaid kaks päeva varem, ETV näitab seda 11. septembril saates "Hommik Anuga". "Vabariigi kodanike" saade jätkub erinevate saatejuhtide vedamisel veel kuni aasta lõpuni austusavaldusena Rannamäele.
10. septembrist alustavad ETV "Maahommiku" saatejuhtidena Mari Tamm ja Laura Kõrvits. Esimest korda saatesarja 16 hooaja jooksul juhib saadet naiste tandem.
11. septembrist algab Vikerraadios Anvar Samosti ja Hannes Rummi saade "Samost ja Rumm" alapealkirjaga "Kohe näha, et vanad sõbrad".
11. septembrist algab Vikerraadios saatesari "Töövari". Urmas Vadi saadab iga nädal üht inimest tema tööpäeval, salvestab vestlusi ja mõtteid ning proovib ka töös abiks olla.
11. septembrist on ETVs uus saade "Iseolemine" Margus Saare juhtimisel erivajadustega inimeste naasmisest tööturule. Sari kestab aasta lõpuni.
16. septembril vahendab Klassikaraadio ERSO kontserdi lisaks eesti kuulajatele Euroraadio kaudu ka Rumeenia, Hispaania, Saksamaa, Bulgaaria, Läti ja Leedu raadiokuulajateni.
19. septembril teeb Raadio 2 hommikuprogrammis debüüdi uus saatejuht, Eesti Ekspressi ajakirjanik Dannar Leitmaa.
19-21. septembril näitab ETV2 Matsalu loodusfilmide festivali filmiparemikku.
20. septembrist on ETV2 eetris "Teaduspalaviku" uus sari "Kliimamuutus": milline on tulevikus ilm Eestis ja kas peaksime selle pärast muret tundma.
28. septembril jõuab televaatajateni ETV+ ja LTV7 ühistöö - telesild Eesti ja Läti vahel.
28. septembril toimub kinos Artis ETV2 inimõiguste kuu avamine, linastub film "Sonita" koos aruteluga.
29. septembril vahendab ETV otseülekandes Eesti Rahva Muuseumi piduliku avamissündmuse Tartust.
29. september nimetatakse ERRi teadusportaal Novaator European Digital Awardsi nominendiks.
30. septembrist kuni 1. oktoobrini toimub Klassikaraadio kodulehel rahvusvahelise muusikapäeva viktoriin.
Oktoober
Klassikaraadios algavad uued saatesarjad. "Dünastia" portreteerib Eesti muusikuteperesid. "Plaadikohvris" valivad filharmoonia kammerkoori lauljad muusikat koori 35. sünnipäeva puhul. Indrek Grigor taasalustab "Kunstiministeeriumi".
Raadio 2 hommikuprogrammi asuvad juhtima tandemid Karl-Andreas Kalmet ja Dannar Leitmaa ning Gert Zavatski ja Jakob Rosin.
Oktoobris pakub ETV2 vaatamiseks auhinnatud dokumentaalfilme, mille teemad keskenduvad inimõigustele kogu maailmas.
2. oktoobril tähistab veebileht Lastejaam aastast sünnipäeva ja telemajas toimub lastepidu, mida näidatakse internetiotseülekandes.
3.- 7. oktoobrini juhivad ETV+ saateid noored teleinternid telekanali esimese sünnipäeva puhul.
4. oktoobrist algab ETV2 eetris kümneosaline rännusari "Eesti lipp ümber Kuuba", mille autor on Laur-Leho Kaljumets.
6. oktoobril alustab ERRi teadusportaal Novaator ristmeediaprojekti koostöös teadussaatega "Heureka".
9. oktoobril alustab Vikerraadio saade "Müstiline Venemaa" uue suure teemaplokiga nõukogude filmist.
11. oktoobrist algab ETV2 eetris uus meelelahutuslik teadussari "Heureka", mille autor on Ove Musting ja juht Sander Loite.
12. oktoobrist algab ETV2 eetris arhitektuurisaadete tsükkel "RUUM".
14. oktoobrist algab ETV vestlussaate "Kontakt" kolmas hooaeg NUKU teatri näitlejatega teatri 65. sünnipäeva tähistamiseks.
21. oktoobril pälvis meediafestivalil Prix Europa 2016 raadiodraama kategoorias peapreemia Andres Noormetsa kuuldemäng "Asjad".
24. oktoobrist kõlab Raadio 4 eetris järjejutuna A.H. Tammsaare "Tõde ja õigus".
25. oktoobril algab Klassikaraadios nüüdismuusika arutelusaade "Rostrum".
27. oktoobrist algab Klassikaraadios eesti koorimuusikale pühendatud saatesari "Luukamber", mida juhib Marge-Ly Rookäär.
27. oktoobril lahkub meie seast helilooja ja paljude Vikerraadio ning Klassikaraadio muusikasaadete autor Valter Ojakäär.
28. oktoobril algab ETV2s Indrek Treufeldti saatetsükkel "Uhutud mõistus" propaganda ja massikommunikatsiooniga seotud nähtustest ja mõistetest.
30. oktoobril toimub ERRi portaalide multimeediatoimetuse eestvedamisel ning koostöös Tammsaare muuseumi, Raamatukoguhoidjate Ühingu ning Vikerraadioga hääletuse "Kes on Sinu lemmiktegelane "Tões ja õiguses"?" tulemused. Esimeseks valiti Krõõt, talle järgnesid Pearu ja Indrek. Hääletusega tähistati 90. aasta möödumist "Tõe ja õiguse" I osa ilmumisest.
November
Klassikaraadios esinevad novembrikuu kolmapäevadel muusikakoolide õpilased üle Eesti.
1. novembrist asub ETV meelelahutustoimetust juhtima Urmas Vaino. Senine toimetuse juht Mart Normet loobub ametist oma soovil ja jätkab Eesti Laulu produtsendina.
2. novembril jõuab ETV ekraanile 12-osaline dokumentaalfilmide tsükkel "Meie maailm", mille autorid on ERRi ajakirjanikud, kes uurivad arengutasemelt vaeste riikide hakkamasaamist. Dokumentaalfilme täiendab interaktiivse multimeediasisuga teemaportaal etv.err.ee/meiemaailm.
4. novembril pälvib Vikerraadio õhtujuttude mobiilirakendus võidu konkursil Digitegu 2016.
5. novembril pälvib ETV2 saade "Plekktrumm" Eesti Kultuuri Koja peaauhinna konkursil Kultuuri Tegu 2016.
18. novembril korraldavad Eesti Rahvusringhääling ja Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool meediakonverentsi "Ringhääling 90. Duett-duell".
18. novembril lahkub meie seast Mart Taevere, pikaaegne ETV saadete ja dokumentaalfilmide autor ja toimetaja.
19. novembril esietendub Raadioteatris August Gailiti novelli järgi valminud kuuldemäng "Meri".
20. novembril algab ETVs saate "Kapist välja" uus hooaeg kodumaisest disainist, mida juhib Anne Vetik.
27. novembril jõuab 700. saateni Vikerraadio "Müstiline Venemaa".
Detsember
ETV2s algab moefilmide kuu, vaatajateni jõuavad eriilmelised filmid maailmakuulsatest tippmoe meistritest.
3. detsembril läheb eetisse "Teaduspalaviku" saade teemal "Tants ümber DNA", mis sünnib ERR Novaatori juhtimisel.
7. detsembril avalikustatakse, et 2018. aasta tali- ja 2020. aasta suveolümpiamängude Eesti teleõigused on omandanud Eesti Meedia (Postimees ja Kanal 2). ERR loobus kõrge hinna tõttu, esmakordselt kogu oma senises ajaloos.
12. detsembrist kõlab ringhäälingu 90. sünnipäeva eel Vikerraadios Raadioteatri esietendus - kaasaegne järg Stereoraadio reklaamõuduskuuldemängule "ERF", mis pärineb aastast 1974. Järje autor on Gert Kiiler.
17. detsembril näitab ETV ringhäälingu 90. sünnipäeva pidulikku kontserti Estonia kontserdisaalist, kus esineb Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester koos solistidega ja kõlab muusikaline ajarännak läbi aastakümnete. Samal õhtul on ETVs saade "Aja jälg kivis". Helgi Erilaiu legendaarse raadiosarja televersioon jutustab loo meie raadiomajadest ja kõlavad Erilaiu mälestused tema enam kui pool sajandit kestnud raadioelust. Kõigis ERRi kanalites on sünnipäevasaated, lähemalt siit!
17. detsembril pälvib Ringhäälingute Liidu Kuldmikrofoni auhinna David Vseviov.
18. detsembril naaseb üheks korraks Vikerraadio eetrisse kunagine kultussaade "Soovid, soovid". Helgi ja Tõnis Erilaid loevad ette ainult posti teel saabunud kirju, soove ja tervitusi, et rõõmustada saate ammuseid austajaid ning tähistada ringhäälingu 90. sünnipäeva.
18. detsembril vahendab Klassikaraadio Euroraadio jõulumuusika päeval Eesti rahvusmeeskoori kontserdi kahekümnele raadiojaamale üle maailma.
20. detsembriks on lapsed joonistanud 649 pühadekaarti hooldekodudesse saatmiseks. Algatuse tegid Lastejaam.ee ja ETV2 saade "Lastetuba". Kalevi kommivabrik paneb iga kaardiga kaasa ka maiuse.
24. detsembrist on ETV ja ETV2 eetris jõuluprogramm, lähemalt siit!
Raadiokanalite pühadekavast lähemalt siit!
Klassikaraadio kuulajad valivad aastalõpuküsitluses läbi aegade kauneimaks jõululauluks Franz Xaver Gruberi "Püha öö", mille eestikeelse teksti on kirjutanud Karl August Hermann. Teisele kohale tuli Olav Ehala "Jõuluingel", loo sõnade autor on Leelo Tungal. Kolmandaks hääletati Adolphe Adami "Jõuluöö", mille teksti on eestindanud Heldur Karmo.
26. detsembriks koguneb ETV "Jõulutunneli" abiga liikumispuudega inimestele mõeldud treeningsaali sisseseade ostmiseks 217 941 eurot. Heategevusprogrammiga liitus ka Raadio 2.
28. detsembril valitakse Aasta Muusikuks kitarrikunstnik ja helilooja Robert Jürjendal, valiku tegid ERRi muusikatoimetajad.
31. detsembril on ETV ekraanil Kinoteatri lavastus, Märt Avandi ja Ott Sepa intervjuu peaministriga, "Ärapanija" jpm, lähemalt siit!