Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Disainisaate "Kapist välja" teine hooaeg tutvustab kodumaiste disainerite loomingut

{{1477995593000 | amCalendar}}

Juba sel pühapäeval kell 11.15 jõuab ETV ekraanile saate "Kapist välja" verivärske hooaeg, mis keskendub kodumaisele disainile.

Kultuurihuvilisele vaatajale loodud saatesarja "Kapist välja" teine hooaeg näitab kõike seda, mida kohalikul disainimaastikul valmistatakse. Saates külastatakse disainereid ateljeedes ja töökodades, uudistatakse nii selga panemiseks kui ka kodu kaunistamiseks loodud disaintooteid ning uuritakse, mida põnevat loovad meie oma disainerid Eestis ja ka palju kaugemates riikides.

"Iga saade keskendub konkreetsemale alateemale nagu näiteks bränding, meestele ja lastele loodud disain, ehtedisain, nahadisain," sõnas saate üks toimetajatest Helen Saluveer. "Saadetes avaldavad moemõtteid ka kohalikud tuntud persoonid, kes on oma stiiliga paljusid võlunud. Nii jõuabki Eesti disain kogu oma hiilguses ja rikkuses kapist välja ning teleekraani vahendusel otse kodudesse."

"Eesti disainimaastikul on palju andekaid tegijad, kelle igapäevane tegevus väärib suuremat tähelepanu. Inkubaatoril oli hea meel saate tegemises osaleda ja meie disainerite tegemisi ja tooteid laiemale publikule tutvustada," lisas omalt poolt Tallinna Ettevõtlusinkubaatori juhataja Anu Lõhmus.

Kõikidel disainisõpradel on sel hooajal eksklusiivne võimalus vaadata saateid juba enne tele-eetrit. Nimelt jõuavad sarja neli esimest jagu ETV kodulehele sel pühapäeval 20. novembril, hooaja avaosa teleeetriga üheaegselt. "Kapist välja" jõuab ka raadiosse ja on rubriigina eetris neljapäeviti kell 8.20 Raadio 2 hommikuprogrammis.

Disainisaate "Kapist välja" saatejuht on Anne Vetik, toimetajad Helen Saluveer ja Piret Järvis, režissöör Antti Häkli, produtsent Age Kraus.

Saate teine hooaeg valmis koostöös Tallinna Ettevõtlusinkubaatoriga ning on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi tugimeetmest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: