Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR tähistab rahvusvahelist muusikapäeva viktoriini, muusikasaadete ja piduliku otseülekandega

{{1474013561000 | amCalendar}}

Laupäeval, 1. oktoobril, tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva ning sel puhul teeb ETV otseülekande KUMU kunstimuuseumis toimuvast suurejoonelisest muusikapäeva galast, Klassikaraadios on käimas muusikapäeva viktoriin ja Vikerraadio saates "Kajalood" on külas tenor Mati Turi.


Muusikapäeva traditsioon algatati 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollase presidendi, legendaarse viiuldaja Yehudi Menuhini eestvõtmisel. Traditsiooniliselt annavad Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapital sel päeval üle muusikaauhinnad. Pidulikust sündmusest teeb ETV otseülekande homme, algusega kell 19.00.

Eesti Muusikanõukogu annab kolmele silmapaistvale muusikule auhinna kogu senise muusikalise tegevuse eest. Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapital annab üle üheksa preemiat lõppenud hooajal enim silmapaistnud muusikategelastele.
KUMU kunstimuuseumis esineb Tallinna Kammerorkester dirigent Risto Joosti käe all.

"Lisaks sellele, et saame ülekandest teada, kes on need muusikud, kelle panust meie muusikaellu sel aastal kõige kõrgemalt hinnatakse, on vaatajatel võimalus imetleda ka meie Kunstimuuseumi ja kunstikogude ilu. Kuna KUMU saab tänavu 10-aastaseks ja selles majas asub ligi 60 000 teosest koosnev maailma suurim eesti kunsti kogu, siis jõuab väike osa sellest aardest ka kontserdipubliku ja televaatajate ette, moodustades loodetavasti koos kontserdil kõlava eesti muusikaga mõjusa terviku," ütles ülekande produtsent Ruth Alaküla.

Pidulikku õhtut juhib Priit Pius, lavastaja on Veiko Tubin. Režissöör Ülle Õun, helirežissöör Kaspar Karner ja produtsent Ruth Alaküla.

Klassikaraadio teeb muusikapäeva puhul tänavu taas kuulajatele viktoriini, kus igaüks saab mängeldes proovile panna oma muusikaalased teadmised ja nutikuse. Sel aastal toimub viktoriin kahes kategoorias – algajatele ja "edasijõudnud" muusikasõpradele. Küsimused on vastusevariantidega ning osavõtjad saavad hiljem tagasisidet, kuidas neil läks. Küsimuste seas on ka foto-, video- ja helimõistatusi. Kokkuvõtted tehakse ja auhinnad jagatakse Klassikaraadio eetris 1. oktoobril kell 14. 


Viktoriin avati Klassikaraadio koduleheküljel täna hommikul kell 7 ning suletakse laupäeval, 1. oktoobri keskpäeval. Viktoriinis saad osaleda siin: http://klassikaraadio.err.ee/saade/muusikapaev/2016/


Vikerraadio saate "Kajalood" külaline on muusikapäeva puhul ooperi- ja oratooriumilaulja tenor Mati Turi. Suurbritannia ooperipublik tunneb teda Leeds'i Opera North'i mitmete produktsioonide põhjal kui Wagneri-lauljat, kuid sama kindlalt tunneb Mati Turi end barokk- ja itaalia ooperis ning kammermuusikas. Ta ütleb, et Eesti on elamiseks suurepärane koht ja ta ei vahetaks seda ühegi teise vastu maailmas.
 Küsitleb Kaja Kärner. Saade on eetris 1. oktoobril kell 12.05.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: