Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERRi Narva stuudiol täitub 20 tegutsemisaastat

{{1471590498000 | amCalendar}}

2. septembril peab rahvusringhäälingu Narva stuudio oma 20. sünnipäeva. Kõiki huvilisi kutsutakse stuudio ees Puškini tänaval toimuvale lastepeole ja promenaadi jooksuvõistlusel saab võita auhindu. Lisaks on võimalik jälgida raadiosaate valmimist ning kohalike taidluskollektiivide kontserti Kerese pargis. Peokava on plaanitud kella 14-18ni.

"Toimetusele on stuudio sünnipäevapeo suurejooneline tähistamine eelkõige hea võimalus tänada inimesi, kes on kakskümmend aastat meie saateid kuulanud," ütles Narva stuudio juhataja Galina Šustrova. "Tore on leida uusi raadiokuulajaid ja näidata Narva elanikele, et oleme tublid tegijad."

ERRi Narva stuudio avati 2. septembril 1996. Peamine töö on kohalike vene- ja eestikeelsete raadiosaadete tegemine. Olulisim saade on igal tööpäeval kell 8.30 algav pooletunnine venekeelne programm "Kohalik aeg". Lisaks tehakse Narvast uudislugusid ERRi uudistetoimetusele ning pikemaid saateid Raadio 4-le ja Vikerraadiole. Stuudios töötab neli raadiotoimetajat ja 2015. aastast kuulub stuudio koosseisu telereporter, kes teeb lugusid venekeelsele "Aktuaalsele kaamerale".

"See, et meil on Narvas väga töökas toimetus juba 20 aastat, on mõneti ime," ütles ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa. "Ime seepärast, et peamajast kaugel on nad suutnud suurepäraselt hoida avalik-õigusliku ringhäälingu vaimu ja väärtusi, töö kvaliteet ja kultuur on Narvas tasemel. Ja tänu kohalikele saadetele on narvakad korralikult informeeritud sellest, mis kohapeal toimub, samuti jõuab Eesti avalikkuseni häid ülevaateid Narva ja selle lähiümbruse elust," rääkis Allikmaa.

"Narva on kultuuriliselt rikas linn, seal on tugevad muusika- ja kunstikoolid, palju isetegevuslikku algatust ning mõndagi, mis on meie venekeelses kultuuriruumis ainulaadset. Teades, kui palju häid sõpru on Narva toimetusel just nende inimeste hulgas, saan järeldada, et ERRi kohalolek on neile oluline. Jätkame seda suunda. Nüüd juba pea pool aastat on meil Narvas ka oma telestuudio, mis lähendab sealseid inimesi veelgi ülejäänud Eestile ja vastupidi," kirjeldas Margus Allikmaa.

Allikmaa sõnul väärib suurt tunnustust ja tänu Narva stuudio juhataja Galina Šustrova, keda on Tallinnast omakorda toetanud venekeelse Raadio 4 peatoimetaja Mary Velmet. "Nende kahe naiseta ei oleks Narva stuudio selline nagu see täna on. Üks nimi veel - Jüri Nikolajev, Narva korrespondent, temas on venelasele omast hingeavarust, eestlase töökust ning eurooplase tolerantsust, nii et tema panus võrdub mitme inimese omaga," märkis Allikmaa pika tööstaažiga Narva kolleege tutvustades.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: