Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Paides: "Pealtnägija" erisaade presidendikandidaatidega, otseülekanded ja mahukas festivalikava

{{1469693749000 | amCalendar}}

ETV "Pealtnägija" teeb 12. augustil kell 19.30 otseülekande Paide arvamusfestivalil toimuvast presidendikandidaatide debatist. Oodatud väitlust Siim Kallase, Mailis Repsi, Eiki Nestori, Allar Jõksi, Mart Helme ja publiku osavõtul ergutab saatejuht Mihkel Kärmas. Vaatajad saavad oma küsimused saata e-posti aadressil [email protected] või Twitteris saate ajal ‪#‎presidendivalimised‬.

ERRi portaal kannab arvamusfestivalil toimuva otsepildis üle nii reedel kui laupäeval, hommikust õhtuni. Kaamerad vahendavad rahvusringhäälingu lava arutelusid ja teistel lavadel toimuvat. Rus.err.ee, r4.err.ee ja etvpluss.err.ee näitavad venekeelseid arutelusid ERRi lavalt otsepildis. Eestikeelseid otseülekandeid näeb aadressil ERR.ee.

Rahvusringhäälingu lava programm Paide arvamusfestivalil:

REEDE 12. august

11.05 - 12.00 "Olukorrast riigis" (otse Raadio 2 eetris). Saade kui kaubamärk – R2 legendaarne vestlussaade võtab luubi alla kõige põletavamad päevapoliitilised teemad otse Paide taeva all. Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Andrus Karnau.

12.15 - 13.45 "ETV+ esitleb: kodakondsuse nullvariant – kas nüüd või mitte kunagi". Rahvusringhäälingu telekanal ETV+ tuleb publiku ette uue diskussioonisaatega "Puudutab kõiki. Aeg on otsustada". Debatis osalevad Deniss Boroditš reformierakonnast, Mihhail Korb keskerakonnast, Jaak Allik sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, esndajad vabaerakonnast ja IRLst ja Urmas Espenberg EKREst. Arutelu juhib Dmitri Fefilov.

14.05 - 14.50 "Euroopa täna" (otse Raadio 4 eetris). Meie maailmajagu on läbi elamas murrangulist aega, kuhu mahuvad rändekriis, Brexit, konservatiivide ja liberaalide vastasseis ja ikka veel kestev majanduslik ebakindlus. Saates osalevad välisminister Marina Kaljurand, Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet, Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson. Raadio 4 venekeelset saadet juhivad Artur Aukon ja Julia Bali.

15.00 - 16.30 "Väärikas lõpp – elu ja surm vanurina". Me kõik jääme vanaks – aga kuidas? Milline on olukord Eesti hooldekodudes ja omastehoolduses ning kuidas suhtuda eutanaasiasse? ERRi ja õiguskantsleri koostöös toimuvas arutelus osalevad õiguskantsler Ülle Madise, EELK peapiiskop Urmas Viilma, Põhja-Eesti regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja Vahur Valvere, ASi Hoolekandeteenused juht Maarjo Mändmaa. Arutelu modereerib ERRi ajakirjanik Rain Kooli.

17.30 - 19.00 "Globaalne Eesti". Väljaspool Eestit on tekkinud uusväliseestlus, samas on üha enamate eestlaste puhul raske öelda, kas nad elavad Eestis või mõnes välisriigis. Millised on eestluse palged 21. sajandil erinevates riikides, selgub ERRi ja Tallinna ülikooli koostöös toimuvas arutelus, mida juhib Andres Jõesaar, osalevad Eesti aukonsul Keenias Kadri Humala Ayal, ettevõtja Rainer Sternfeld, juhtimisstrateeg Birgit Linnamäe ja konsultant Karola Lepasaar.

19.30 - 21.00 "Pealtnägija vs presidendikandidaadid" (otse ETV eetris). Reede õhtu nael arvamusfestivalil on presidendikandidaatide debatt. Verbaalsed mõõgad ristavad Siim Kallas, Mailis Reps, Eiki Nestor, Allar Jõks ja Mart Helme. Eeldatavasti niigi tulist mõõduvõttu presidendiralli favoriitide vahel ergutab Mihkel Kärmas ja seda kantakse üle otse nii ETV kanalil kui veebis. Kui õnn naeratab, on ka Sinul võimalik esitada küsimus otse tulevasele presidendile ja mõjutada kasvõi pisut seda, kes on Eesti riigi pea järgmised viis aastat!

LAUPÄEV 13. august

10.00 - 10.55 "Mida elevant minust mõtleb ehk teised meist". Vana nali tõdeb, et eestlase suurim mure elevanti nähes on, mida too temast mõtleb. Muretsemiseks pole põhjust ja elevante meil ka pole, kuid kuna Tallinna ülikoolil on just arvamusfestivali ajal külas hulk ajakirjanikke erinevatest maailma riikidest, on neilt võimalik uurida, kuidas Eesti nende jaoks paistab. Arutelulust võtavad osa Egiptuse, Keenia, Tansaania, Mongoolia, Kõrgõstani ajakirjanikud. Ingliskeelset arutelu juhib Andres Jõesaar.

11.05 - 12.00 "Rahva teenrid" (otse Vikerraadio eetris). Raadiosaade, mille otse-eeter on saanud juba arvamusfestivalide traditsiooniks. Tavaks on saamas ka see, et selles saates on ebatraditsioonilised külalised, seekord Toomas Mattson ja Toomas Sildam. Saadet juhib Mirko Ojakivi.

12.15 - 13.45 "Miks tõde on üha suhtelisem?" Inimkonna ajaloos pole mitte kunagi olnud saadaval rohkem adekvaatset informatsiooni kui 21. sajandil, kuid sellegipoolest võtavad võimust pseudoteadused ning usk ebatõdedesse ja esoteerikasse. Miks ometi, arutletakse ERRi teadusportaali Novaator egiidi all. Osalevad teadusajakirjanik ja Tallinna ülikooli nooremteadur Arko Olesk, jurist ja Facebookis avaldamise õiguslike aspektide kohta magistritöö kaitsnud Maarja Pild, Tartu ülikooli peremeditsiini vanemteadur Marje Oona. Arutelu juhib ERR.ee teemaportaalide peatoimetaja Marju Himma.

14.05 - 15.00 "Vastasseis" (otse Vikerraadio eetris). Arp Mülleri juhitud Vikerraadio otsesaade "Vastasseis". Trump vs Clinton. Millist kasu saaks Eesti Donald Trumpi välispoliitikast? Millist kasu saaks Eesti Hillary Clintoni välispoliitikast? Osalejad on Riigikogu Riigikaitse- ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed Oudekki Loone (KE) ja Marko Mihkelson (IRL).

15.15 - 16.45 "Kas meedia teeb arengule (karu)teeneid?" Kui tänapäeva meedia kajastab arengumaades toimuvat, kas sellest on nendele pigem kasu või hoopis kahju? ERRi ja arengukoostööorganisatsiooni Mondo koostöös toimuvat arutelu juhib Indrek Treufeldt. Osalevad Anna Gavronski (ERR), Meelis Süld (ERR), Viktoria Ladõnskaja (vabakutseline ajakirjanik, riigikogu liige) ja Aliine Lotman (MTÜ Mondo).

17.00 - 18.30 "Äärmuslus – kas õhtumaade paratamatus?" Populismi, äärmusluse ja vihkamise levik Euroopas on teinud murelikuks nii mõnegi varasema optimisti. Kuidas me jõudsime konsensusühiskondadest lõhestumise ja vastandumiseni ning kas Euroopa paratamatus on vajuda tagasi kitsarinnaliste klikiriikide ajastusse? Tartu ülikooli rahvusvaheliste suhete ringi teemapüstituse vormib aruteluks ERRi arvamustoimetaja Rain Kooli. Osalevad Tallinna ülikooli ühiskonnateaduste instituudi dotsent Peeter Selg ja kaitsepolitsei Lõuna osakonna direktor Janek Järva.

Vikerraadio teeb otselülitusi Paidesse 13. augustil lisaks ka kell 10.10 - 11 ja kell 12.05 - 14. Saateid juhivad Johannes Tralla, Olev Kenk ja Lauri Varik.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: