Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Algab konkurss lastele "Eesti otsib leiutajat!"

{{1470643688000 | amCalendar}}

Nutikad ja vahvad lapsed, kes soovivad elu meie ümber paremaks muuta, on oodatud osa võtma suurest leiutajate konkursist.

Eesti teadusagentuuri õpilasleiutajate konkursi raames otsib Eesti rahvusringhääling koostöös Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonnaga üles 6-12 aastased lapsed, kellel on toredaid ideid, et luua midagi päris uut. Ettevõtmise algatajad soovivad näidata, et leiutamine on lahe ja sellega saab hakkama igaüks.

"Eesti teadusagentuuri õpilasleiutajate konkurss annab lastele julgust mõelda asjadele, mida täna veel olemas ei ole, aga mida paljudel hädasti tarvis oleks. Alates 2008. aastast toimuvale konkursile on noored saatnud juba ligi 5500 ideed, millest terve hulk ongi teoks saanud," selgitas Terje Tuisk, teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonna juhataja.

Laste ideed on oodatud kuni 17. oktoobrini, konkursi ja ideede esitamise kohta täpsemat teavet leiab siit: www.etag.ee/leiutajad

"Algav leiutajate konkurss on osa EV 100 suuremast projektist "Leiutades Eestit", kus valime 6-12 aastate laste seast välja 40, kellest valmivad dokumentaalsed lühiportreed," selgitas projektijuht Marje Jurtšenko. "Filmid annavad võimaluse pugeda laste mõttemaailma ja aru saada, miks nad pakuvad just selliseid ideid, mida nad märkavad, millest mõtlevad. Lühifilmid viivad meid Eestimaa erinevatesse nurkadesse ja keskkondadesse ning aitavad luua lahendustele orienteeritud tuleviku Eesti," ütles Jurtšenko.

Minidokumentaalid jõuavad ETV telekanalite eetrisse alates 2017. aasta sügisest ja saavad samal ajal endale veebikodu Lastejaamas.

Konkursi tublimatele jagatakse pidulikul sündmusel kopsakaid auhindu alates rahalistest preemiatest kuni ägeda jalgrattani.

Parimate leiutiste väljamõtlejaid ootab lisaks auhindadele kohtumine professionaalsete tootearendajatega - väikesedki mõtted võivad õigetesse kätesse jõudes päriselt teoks saada. Sada mõjukamat ideed jõuavad ka raamatukaante vahele, sünnipäevakingiks Eesti Vabariigile.

Ettevõtmist veavad Eesti rahvusringhääling, Eesti filmi sihtasutus, Eesti teadusagentuur ja Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: