Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERRis kestab konkurss, et leida sobiv Felix Moori skulptuur vana raadiomaja fassaadil asuvasse seinaorva

{{1466165311000 | amCalendar}}

Eesti Rahvusringhäälingu eestvedamisel on käimas kunstikonkurss, mille eesmärk on leida sobivaim kunstiteos mälestamaks Eesti esimest raadioreporterit Felix Moori. Tegemist võib olla skulptuuri, bareljeefi või muu ruumilise ideelahendiga, mis sobitub praegu renoveerimisel oleva vana raadiomaja fassaadil asuvasse orva.

Mingeid piiranguid kunstiteosele ei seata, see tähendab, et Moori bareljeef võib olla traditsiooniliselt otse- või külgvaates. Samas võib tegemist olla ka visuaalselt ja ruumiliselt sobiva, abstraktsema kaasaegse kunsti valdkonda kuuluva teosega. Oluline on vaid teose seos Felix Mooriga.

"Hallomees Felix Moori tervitus Raadiomajja sisenemisel võiks olla inspireeriv ja head tuju loov nii töötajatele kui külalistele. Felix Moor on legend ja me soovime tema mälestust jäädvustada," ütleb raadioteatri peatoimetaja Tiina Vilu.

Ideelahendus peab lähtuma kunstiteose paigaldamise asukohast (vana raadiomaja F. R. Kreutzwaldi tänava poolne sissekäik) ja Eestis kehtivatest seadustest. Lahenduse pakkuja peab arvestama idee realiseerimisel vajalike kooskõlastuste, lubade jms hankimisega. Kui ideelahenduse esitaja peab vajalikuks kunstiteose valgustamist, siis tuleb tal välja pakkuda ka teose valgustamise lahendus, mis peab olema arvestatud pakkumuse sisse.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib ERR läbi hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autoriga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks rahalises väärtuses 8 300 eurot (summale lisandub käibemaks).

Auhinnafondi suurus on kokku 1 800 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest on preemia 1 000 eurot. Teise ja kolmanda preemia suurused on vastavalt 500 eurot ja 300 eurot.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtpäev on 07.09.2016 kell 10:00.

Felix Moor (12.04.1903-15.05.1955) oli Eesti esimene raadioreporter. Aastatel 1927-1944 oli ta Eesti ringhäälingu teadvustaja. Raadios tõi ta kuulajateni peamiselt kuuldemänge ja lastesaateid. Teise maailmasõja järgsel perioodil oli ta Eesti Raadio esimeste otseülekannete saatejuht. Felix Moor täitis ringhäälingus kõiki rolle, tekstilugemistest välisuudiste tõlkimiseni välja, päevauudiste eristamiseks lõi vahepeal töölaua kõrval rippuvat gongi.

Konkursi võistlusjuhendi ja lähteülesande leiate Riigihangete Registrist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: