Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ETV ja ETV2 suvi: kultuur ja meelelahutus kõrvuti spordiülekannetega

{{1463388703000 | amCalendar}}

Tulev suvi on suurtest spordisündmustest tihe, kuid nende kõrval jagub ERRi telekanalites eetriaega kultuurile, meelelahutusele, filmidele ja sarjadele. Saadete vahel saab näha eestikeelsete sõnade päritolu selgitavaid lühisaateid.

Suvine saatekava toob tänavu ETVsse uue iganädalase päevakajalise saate "Pöörijoon", mis võtab ette uudisvoo kõige suuremad pöörded. "Pöörijoon" on võimalus keset nädalat küsida, mis on õige, mis mitte. See on lähtekoht asisteks intervjuudeks ja lähivaatlustest. Indrek Treufeldti ja Taavi Eilati juhitud saated toimuvad tähendusega paikades. Eetris juuni teisest poolest.

ETV laulusaade "Suvenaabrid" alustab sündmustetuuri 5. juunil Mõisakülast. Igas saates astub üles kaks lauluseltskonda, kes oma valda või linna esindavad ja omavahel mõõtu võtavad nii laulmises kui mälumängus. Ühe koori eeslaulja ja mentor on saatejuht Gerli Padar, teise koori ees seisab külalislaulja. Tänavu on saatesse tulemas Tanel Padar, Karl-Erik Taukar, Oliver Timmusk, Kristjan Kasearu, Silver Laas jt. Juba 17ndat aastat järjest teeb laulusaates kaasa Anne Veski, kes on sel suvel ainuke naiskülalislaulja. Eesti toredaid paiku tutvustab saatejuht Jüri Aarma ja esimest korda on kaasatud suvenaabrid naaberriikidest Lätist ja Soomestki. Saated jõuavad eetrisse juuli keskel.

Eesti õpilasmalev saab sel suvel 50-aastaseks. Miks Nõukogude Eestis alanud ja vabas Eestis uue hinguse leidnud EÕM on noori võlunud läbi aastakümnete? Miks on malev nii populaarne ja armastatud, miks suve lõpul rühmakaaslastest lahkumine nutma paneb ja kevadel on soovijaid malevasse alati rohkem kui mahub? Kuueosaline sari "See on EÕM" on ETV eetris alates 31. maist.

3. juuni õhtul on ETV vaatajail võimalik osa saada BBC kahetunnisest programmist "Shakespeare Live!", mis on pühendatud poeedi 400. sünni-surma aastapäevale. Laval kohtuvad muusika, draama, tants ja komöödia. Tippklassi näitlejate seas osalevad etenduses tõelised staarid: Benedict Cumberbatch, David Suchet, Helen Mirren, Ian McKellen ja paljud teised.

5. juunil on kavas uus kontsert sarjast "ETV Live", kus oma kümnenda sünnipäeva puhul annab stuudiokontserdi ansambel Traffic.

Klassikalise muusika austajad näevad 9. juuni õhtul Viini filharmoonikute suvekontserti Schönbrunni lossiaiast.

12. juunil teeb ETV ülekande teisest Eesti naiste tantsupeost Mehe Lugu. Lavakunstikooli uut lendu tutvustavat saadet saab näha 20. juunil.

Võidupüha paraadi otsepilt jõuab ETV vaatajateni tänavu Võrust. Kontsert "Laulud sõdurile" on ETV kavas päev varem, 22. juunil samuti Võrust. Carolin Illenzeeri Fondi vahendusel saavad nii muusikud kui ka publik ja televaatajad toetada lahingus langenud või teenistuses raskelt viga saanud kaitseväelaste lapsi.

Meeleolukas mälumängusaade "Eesti mäng" alustab kuuendat hooaega juulis. Taas avaneb kõigil võimalus kaasa elada õnnetäringu veeretamisele, et ammutada uut tarkust ja täita lünki oma teadmistes Eestimaast. Oma küsimused on sel korral välja pannud ka Eesti Rahva Muuseum, sest selle sügise üks tähtsündmusi on ERMi uue peahoone avamine Raadil. Muidugi tähistatakse sarjas Eesti taasiseseisvumise 25. aastapäeva. Saated on eetris esmaspäevast neljapäevani. Võitja selgub rahvusvahelisel tarkusepäeval, 1. septembril.

Juuli hakul näitab ETV võimlemispidu "Hingelind", kus vaatajd saavad osa spordiseltsi Kalev korraldatud peost, kus on ligi 7000 osalejat. Juuli alguse telekavasse jääb ka ansambli Jäääär kontsert Kultuurikatlas sarjas "ETV Live".

11. – 16. juulil on ETV eetris Pärnu filmifestivali filmid, mille teema on sel suvel "Lapsed on targemad".

28. juulil on ETV Viljandi folgi lainel, tulekul on festivali avakontserdi otseülekanne, kus esinevad Maarja Nuut, Mari Kalkun, Trad.Attack! jt.

Läbi suve on oodata on häid filmiõhtuid ja juuni lõpus algab uus kvaliteetne draamasari "A Place to Call Home", mille sündmused hargnevad Teise maailmasõja järgsetel aastatel Austraalias.

Aiandushuvilised saavad pühapäeviti osa Inglismaal armastatud ja meilgi möödunud telesuvest tuntuks saanud Alan Titchmarshi saatesarjast "Unistuste aiad".

Augustis tähistab ETV suurelt Eesti taasiseseisvumispäeva, eetrisse läheb selle päeva eriprogramm varahommikust kuni hilisõhtuni välja – ülekanded Toompealt ja Kadriorust, intervjuudesari, värskelt valminud saated.

Augusti lõpus näitab ETV presidendivalimiste debatte.

ETV2 toob 7. juunist eetrisse saatesarja "Kirjanduse aeg", kus esinevad kirjandusfestivalide HeadRead ja Prima Vista külalised: Sofi Oksanen, Mihhail Šiškin, Claire North, Pavel Sanajev, Viktor Jerofejev, Eugen Ruge. Suviselt jätkab muusikasaade "Eesti TOP 7" ja puhkepausita lähevad edasi ka pühapäevased teemaõhtud. Neljapäevaõhtud kuuluvad ETV2 eetris eesti mängufilmidele –"Kirsitubakas", "Keskpäevane praam", "Seenelkäik" jpt. Kodumaiseid dokumentaalfilme näeb esmaspäeviti.

ETV2 lastesaateid ja multifilme näeb igal hommikul kell 8-10 ja alates kella 16 pärastlõunati. Taas on kavas menukas sari "Väikelinna detektiivid", laste mängufilmid ning anifilmid "Peeter Pikkkõrv", "Oktonaudid", "Indiaanipoiss Yakari", "Eddie ja karupätsu", "Maša ja karu", "Lassie", "Peeter Paan", nukulavastus "Kikerikii" jpm. Augustis on ETV2 olümpialainel ja lastesaateid saab sel ajal vaadata Lastejaama veebist, mis tasub endale alla laadida.

Rahvusringhäälingu telekanalid ja ERRi spordiportaal toovad spordisõpradeni jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri kõik 51 mängu, 30 tundi otseülekandeid Amsterdamis toimuvatelt kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustelt ning rohkem kui 300 tundi olümpiaprogrammi XXXI suveolümpiamängudelt Brasiiliast, Rio de Janeirost. Kõiki rahvusringhäälingu spordiülekandeid ja uudised saab jälgida ka ERRi mobiiliäpi vahendusel.

"Terevisioon" on ETV eetris traditsiooniliselt pea jaanipäevani ja tagasi augusti viimasest nädalast. "Ringvaade" saab sel suvel puhkust, vaatajate ees ollakse mai lõpuni ja tagasi septembri algusest.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: